Кафедра мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв (Маг_МЕЕПП)
Постійний URI для цієї колекції
Перегляд
Перегляд Кафедра мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв (Маг_МЕЕПП) за Дата випуску
Зараз показано 1 - 20 з 68
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументДослідження детектора іонізуючого випромінювання для космічних досліджень(Харьківський національний університет радіоелектроніки, 2019) Сироїд, В. С.Розглянуто методи та засоби реєстрації космічного випромінювання, сучасні напрямки підвищення ефективності систем реєстрації, зокрема використання детекторів CALET, ALICE, DESI. У якості чутливого елемента детектора використовується твердий розчин CdZnTe. Розраховані шумові характеристики детектора, проаналізовані фактори впливу на рівень шумів, запропоновано варіанти зменшення шумів приладу.
- ДокументРозробка та дослідження характеристик дисплея на основі органічних сполук(2019) Михайлов, К. І.Об'єкт дослідження – структура та конструкція OLED дисплеїв, особливості побудови пікселів, перспективні напрямки розвитку конструкцій OLED дисплеїв.Розглянуто найбільш вживані типи OLED дисплеїв, фізика їх роботи та особливості конструкції, порівняльні характеристики та параметри, проаналізовані переваги та недоліки. Запропоновано методику підвищення якості зображення.Також наведено шляхи розвитку дисплеїв у наш час та прогнозовані напрямки розвитку майбутньому на основі досвіду відомих компаній.
- ДокументНапівпровідникові лазери із зовнішнім відкритим резонатором(2019) Чуприна, В. Л.Об’єктом дослідження у даній атестаційної роботи є відкритий оптичний резонатор інжекційного напівпровідникового лазера, сформований зовнішнім лазерним резонатором та зовнішнім дзеркалом. Метою даної атестаційної роботи є дослідження процесів формування лазерного випромінювання за допомогою відкритого резонатора і розрахунок полів і дифракційних втрат в різних видах резонаторів. Методом дослідження є математичне моделювання процесу формування випромінювання відкритим резонатором на основі класичного електродинамічного підходу з використанням рекурентних формул.
- ДокументЗастосування методів Проні у обробці біомедичних даних(2019) Ульянко, В. О.Розроблено методику числового моделювання цифрової фільтрації дискретних сигналів, призначену для збільшення розбірливості сигналів ЕКГ. Запропоновано алгоритм фільтрації вхідного сигналу в частотній області з використанням віконних фільтрів. Написано програму, що реалізує даний алгоритм. Програма може використовуватись в мережі дистанційної освіти ХНУРЕ та інших вищих навчальних закладів.
- ДокументВзаємодія трубчатого електронного пучка з поверхневими хвилями плазмового циліндра(2019) Глущенко, О. С.Проаналізовано механізм нелінійної стабілізації азимутально-симетричних об'ємно-поверхневих електромагнітних хвиль E-типу в системі з діелектричним хвилеводом. Фізичною причиною збудження таких хвиль є резонанс Вавилова–Черенкова, а в основою механізму нелінійної стабілізації є ефект захвату електронів полем збуджувальної хвилі. Відмічено, що нелінійна стабілізація виникаючої резистивної нестійкості в системі з твердотільним плазмовим хвилеводом відбувається за рахунок ефекту самозахоплення електронів пучковою хвилею.
- ДокументДослідження та оптимізація режимів керування холодильною установкою(2019) Гончаров, С. О.Розглянуто методи та засоби забезпечення температурного режиму елементів радіоелектронної апаратури, сучасні напрямки підвищення ефективності систем охолодження та кондиціювання, зокрема використання рідинного охолодження та елементів Пельтье. Запропоновано компоновку та схему компактної рідинної системи охолодження відеокарти.
- ДокументУдосконалення методів дистанційного вимірювання параметрів ходової частини автомобілів(2019) Косінов, О. М.Метою атестаційної роботи є ознайомлення з принципами роботи безконтактного датчику тиску, який використовується на сучасних автомобілях, як в основній комплектації, так і в можливості встановлення його самому. Задачі роботи зводяться до вирішення комплексу питань схемотехнічного характеру, пов'язаних з розробкою систем безконтактного контролю параметрів середовища на основі сучасної мікроелектронної бази.
- ДокументВикористання процесів взаємодії ултразвукових і електромагнітних коливань з рухомим середовищем для створення потокових витратомірів(2019) Левченко, Є. В.Об’єкт дослідження – потокові витратоміри на хвильових ефектах Мета роботи – проектування та конструювання розумної системи витратомірів води і газу на основі ультразвукових хвиль. Метод дослідження – теоретичний: аналіз існуючих систем витратомірів та розгляд принципів їх роботи, а також дискретних елементів з яких складаються системи. Обрано основні принципи для побудови елементів системи. Подана інформація щодо конструювання основних елементів витратомірів, електричних принципових схем, друкованих плат та програмного забезпечення для витратомірів води, газу, а також спроектовано електричну принципову схему та друковану плату.
- ДокументОбробка інформаційних сигналів витратомірів на основі взаємодії ультразвукових і електромагнітних коливань з рухомим середовищем.(2019) Золотухін, А. А.Об’єкт дослідження – процес взаємодії даних витратомірів на основі ультразвукових коливань у клієнтському додатку. Мета роботи – проектування та конструювання розумної системи обробки та виводу даних витратомірів на основі серверних та клієнтських web технологій. Метод дослідження – теоретичний: аналіз існуючих систем обробки даних витратомірів та розгляд принципів їх роботи. Наведено дослідні дані щодо розглянутих витратомірів, їх інтерфейс взаємодії с точки зору програмного коду, а також приведені різноманітні діаграми та формули щодо дослідження. Вставки вихідного коду представлені у вигляді окремих функціональних блоків, котрі розкривають окремі сутності та особливості.
- ДокументВикористання сучасних тонкоплівкових технологій у відновлювальній енергетиці(2019) Кувакін, А. В.Проведено огляд технологій одержаний плівок аморфного кремнію та параметрів плівок, що вони забезпечують, проведено розрахунок оптимальної відстані мішень-підкладка для рівномірного нанесення плівок на підкладку. Отримані зразки плівок аморфного кремнію та проведення вимірювання оптичної прозорості зразків у спектральному діапазоні 400-900 нм. Розроблено конструкція вимірювальної оснастки для контролю фотоелектричних властивостей плівок. Проведено вимірювання темнового та світлового опору зразків плівок.
- ДокументДослідження методів підвищення роздільної здатності тепловізійних систем на основі наноструктур(ХНУРЕ, 2019) Деревянко, О. В.У роботі зроблено огляд різних напівпровідникових матеріалів що використовуються в ІЧ фотоприймачах тепловізійних систем та їх характеристик, розрахунок темнових фотострумів в різних матеріалах та статистичний аналіз вихідних сигналів, що можуть бути отримані з таких матеріалів. Унаслідок виконання роботи визначені основні технологічні рішення, що використовуються в ІЧ фотоприймачах тепловізійних систем та досліджені матеріали, що можна використовувати в тепловізійних системах при певному технічному завданні.
- ДокументДослідження побудови системи наносенсорів для безперервного моніторінгу рухомості контінгенту у навчальному закладі(2019) Шмідт, А. О.Мета роботи - покращення безперервного моніторингу контингенту у навчальному закладі за рахунок збільшення чутливості системи, а саме підвищення контрастності знімків вен долоні адаптивним методом. Розглянуто біометричні методи розпізнавання особи та методи покращення зображення безпосередньо зі сканера вен долоні.
- ДокументІнжекційний напівпровідниковий лазер з надграткою першого типу(2019) Кут, О. В.Об’єкт дослідження – активний шар лазерного діоду – інжекційного напівпровідникового лазеру на основі квантової розмірної структури першого типу у вигляді двошарової надгратки на основі гетероструктури GaAs/AlXiGa1- XiAs. Мета роботи – дослідження частотного зсуву випромінювання ІНЛ на КРС під впливом зовнішнього електричногого поля. Метод дослідження – моделювання енергетичних станів частинок в активній області лазера на основі математичного апарату квантової механіки. У данній дипломній роботі проведено дослідження формування енергетичних станів частинок і квазічастинок у двошаровій квантовій розмірній структурі та їх модифікацію у зовнішньому електричному полі.
- ДокументЕфект Вавилова-Черенкова під час взаємодії електрона з діелектричним хвилеводом(2019) Приходько, С. В.Виконано аналіз досліджень електродинамічної системи, в якій здійснюється взаємодія електрона, що рухається рівномірно та прямолінійно у вільному просторі паралельно твірній діелектричного циліндра, з полями його власних електромагнітних хвиль в умовах резонансів Вавилова–Черенкова Проаналізовано вираз для втрат енергії випромінювання електрона на збудження власних об'ємно-поверхневих мод у діелектричному циліндрі. Вивчено величини цих втрат від значень азимутального і радіального модових індексів.
- ДокументДослідження дисперсійних характеристик поверхневих акустичних хвиль(2019) Вихляєв, М. О.У атестаційній роботі розглядається дисперсійна лінія затримка на ПАХ. Розраховано параметри та геометрію лінії затримки. Обрано матеріал. Розроблено топологію лінії затримки та описано технологію її виготовлення.
- ДокументВплив оптичного випромінювання на вихідні характеристики сонячних елементів(ХНУРЕ, 2019) Вдовіченко, К. В.Проведено вимірювання ВАХ сонячного елемента, з використанням різних джерел штучного освітлення, що містять різний спектр. Приведено залежність потужності сонячного елемента від напруги при освітленості різними типами джерела штучного освітлення. При аналізі отриманих в ході експерименту даних, визначено, що зміна спектра штучного освітлення значно впливає на характеристичні криві сонячного елемента. Вивчивши спектральні характеристики випромінювачів, визначено, що для максимального ККД перетворення підходить світлодіодна лампа повного спектру.
- ДокументГібридні сигнали в локальній НВЧ діагностиці малорозмірних об'єктів на основі резонаторних зондів з коаксіальною апертурою(ХНУРЕ, 2019) Слюсаренко, О. А.Об’єкт дослідження — взаємодія електромагнітного поля зондових малорозмірних НВЧ вимірювачів з діелектричними та напівпровідниковими об'єктами. Мета роботи — аналіз впливу заважаючих факторів в локальній НВЧ діагностиці та формування сигналів, здатних значно зменшити їх внесок. Методи дослідження — дедуктивно-аналітичний аналіз процесів дослідження гібридних сигналів та їх моделювання. У роботі представлений огляд різних конструкцій зондів, використання АПЧ та отримання первинних сигналів в СММ. В результаті виконання роботи були побудовані гібридні сигнали на основі фундаментальних.
- ДокументПоширення електромагнітних хвиль типу Флоке-Блоха в середовищах з періодично мінливими властивостями(2019) Мусієнко, В. В.Методом покрокового алгоритму розглянуто поширення електромагнітних хвиль прямого і зворотного напрямків в багатошаровій структурі обмеженої довжини з періодичною неоднорідністю меандрового типу. Досліджено частотні залежності амплітуд хвиль прямого і зворотного напрямків, а також трансформація частотних характеристик при зміні числа бар'єрів. Розглянуто трансформацію частотних залежностей в широкому інтервалі зміни співвідношення проникності шарів. Виявлено відтиснення частотного спектру до свого нижнього кінця при збільшенні цього співвідношення.
- ДокументВикористання нетрадиційних методів спектрального аналізу в обробці відеоінформації(2019) Кураксін, М. І.Розроблено методику числового моделювання цифрової фільтрації дискретних сигналів, призначену для збільшення розбірливості зображень з недостатньою роздільною здатністю. Запропоновано алгоритм фільтрації вхідного сигналу в частотній області з використанням віконних фільтрів. Написано програму, що реалізує даний алгоритм. Програма може використовуватись в мережі дистанційної освіти ХНУРЕ та інших вищих навчальних закладів електронного профілю.
- ДокументСпеціалізовані джерела живлення для світловипромінювальних напівпровідникових приладів(2019) Логвин, В. А.Об'єкт дослідження – спеціалізовані джерела живлення для світловипромінювальних напівпровідникових приладів. Мета роботи – модернізація схеми імпульсного джерела живлення для накачування напівпровідникових лазерів шляхом заміни певних елементів схеми для поліпшення параметрів імпульсу накачування. Метод досліджень - моделювання схеми тиристорного генератора накачки інжекційного напівпровідникового лазера за допомогою пакету схемотехнічного моделювання Electronic Workbench (EWB 5.12). Отриманні результати свідчать про актуальність модернізації та розробки генераторів накачування інжекційних напівпровідникових лазерів та вказують на перспективність досліджень у цьому напрямку.