Кафедра мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв (Маг_МЕЕПП)
Постійний URI для цієї колекції
Перегляд
Перегляд Кафедра мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв (Маг_МЕЕПП) за Назва
Зараз показано 1 - 20 з 83
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументАвтоматична система контролю рухомості контингенту у Вищому Навчальному Закладі(2020) Бондаренко, Д. Р.З розвитком цифрових технологій, підвищенням якості фотоприймачів та зростанням обчислювальної потужності, до систем охорони висувають все нові вимоги. Системи обробки зображень в охоронній системі відстежує пересування персоналу, клієнтів та ймовірного пошуку злочинця. На приклад алгоритм yitu-000 у Шанхаї, Китай, за перші 3 місяця допоміг упіймати 567 злодіїв, або на фестивалі у Циндао з систему розпізнання по обличчю допомогло затримати 22 розшукуваних
- ДокументАналіз електромагнітних впливів на інформаційні системи і мережі(ХНУРЕ, 2020) Емцов, Н. П.Наведено загальну інформацію про електромагнітну сумісність, класифікацію та види завад в апаратурі. Описано джерела завад, методи та засоби їх вимірювання, наведено опис електромагнітних завад в апаратурі спеціального призначення та напрямки зменшення їх впливу.
- ДокументАналіз проблем утилізації змінних джерел живлення портативних та стаціонарних електронних засобів(ХНУРЕ, 2020) Прядка, Я. М.У роботі досліджуються найпоширеніші методи утилізації змінних джерел живлення та проведений огляд напрямків вирішення цього питання в різних країнах.
- ДокументАналіз та оцінка основних напрямів розвитку систем живлення електромобілів(ХНУРЕ, 2019) Шевченко, Д. С.Oб'єкт дocлiдження – cиcтеми живлення електрoмoбiлiв Метa рoбoти - рoзрoбкa прoекту електрoмoбiля придaтнoгo для реaлiзaцiї без знaчних витрaт нa oргaнiзaцiю вирoбництвa, cтвoрення iнфрacтруктури, будiвництвa вирoбничих пoтужнocтей. Метoд дocлiджень – теoретичне мoделювaння i прoгнoзувaння рoзвитку електрoмoбiля. Прoведенo aнaлiз cтруктури електрoмoбiля, aнaлiз icнуючих cиcтем упрaвлiння електрoдвигунoм електрoмoбiля, рoзрoбленi функцioнaльнa i принципoвa електричнi схеми cиcтеми упрaвлiння електрoдвигунoм, aлгoритм її рoбoти, зрoбленo вибiр елементiв електричнoї принципoвoї cхеми. Вивченo питaння вибoру тягoвих aкумулятoрiв. Зaпрoпoнoвaнo cпociб oпaлення caлoну в хoлoдну пoру рoку.
- ДокументВiртуaльнa нaукoвo-дoслiдницькa лaбoрaтoрiя збуджeння тa пoширeння eлeктрoмaгнiтних хвиль у рiзних сeрeдoвищaх(2020) Вoлoшин, Р. М.Мeтa рoбoти – ствoрeння вiртуaльнoгo iнструмeнтaрiю в сeрeдoвищi Labview для дoслiджeння рiзних типiв хвиль у прямoкутнoму хвилeвoдi. Мeтoд дoслiджeння – aнaлiз лiтeрaтури, aнaлiз пoдiбних кoнструкцiй, кoмп'ютeрнe мoдeлювaння тa прoeктувaння. У диплoмнoму прoeктi синтeзoвaнo вiртуaльний стeнд у сeрeдoвищi LabView, який дaє мoжливiсть прoвeсти iмiтaцiйнe мoдeлювaння для визнaчeння пaрaмeтрiв eлeктрoмaгнiтнoї хвилi в прямoкутнoму хвилeвoдi
- ДокументВдосконалення характеристик датчиків повітряного середовища для забезпечення безпеки виробничого персоналу(2019) Кукочка, О. О.Проведено аналіз та вибір найбільш оптимальних засобів для створення програмного забезпечення для розрахунку витоку газу із обладнання. Створено програмний модуль, який вираховує масу газу по відношенню до часу та виводить концентрацію і діаграми результатів. Програмний модуль вирахування показників витоку газу з обладнання може бути використано для аналізу ризиків в промисловості.
- ДокументВзаємодія трубчатого електронного пучка з поверхневими хвилями плазмового циліндра(2019) Глущенко, О. С.Проаналізовано механізм нелінійної стабілізації азимутально-симетричних об'ємно-поверхневих електромагнітних хвиль E-типу в системі з діелектричним хвилеводом. Фізичною причиною збудження таких хвиль є резонанс Вавилова–Черенкова, а в основою механізму нелінійної стабілізації є ефект захвату електронів полем збуджувальної хвилі. Відмічено, що нелінійна стабілізація виникаючої резистивної нестійкості в системі з твердотільним плазмовим хвилеводом відбувається за рахунок ефекту самозахоплення електронів пучковою хвилею.
- ДокументВивчення перспектив застосування методів штучного інтелекту в дистанційному навчанні(2020) Бондаренко, Д. С.Метою роботи є розробка лабораторного практикуму з відкритим доступом та перспективами запровадження сучасних засад обробки інформації методами штучного інтелекту. Метод дослідження – обробка інформації за допомогою ЕОМ з використанням мов Web-програмування HTML, ActionScript 1.0, ActionScript 2.0, технології Flash, монтажу і запису Sony Vegas, Audacity. У роботі розглянуто сучасні методи створення віртуальних макетів лабораторних робіт з електроніки та мікроелектроніки для умов дистанційного навчання. Розроблено практикум, файли якого уніфіковані і можуть бути передані в інші системи дистанційного навчання, такі як Moodle, та оброблені базовими алгоритмами на основі методів штучного інтелекту.
- ДокументВикористання нетрадиційних методів спектрального аналізу в обробці відеоінформації(2019) Кураксін, М. І.Розроблено методику числового моделювання цифрової фільтрації дискретних сигналів, призначену для збільшення розбірливості зображень з недостатньою роздільною здатністю. Запропоновано алгоритм фільтрації вхідного сигналу в частотній області з використанням віконних фільтрів. Написано програму, що реалізує даний алгоритм. Програма може використовуватись в мережі дистанційної освіти ХНУРЕ та інших вищих навчальних закладів електронного профілю.
- ДокументВикористання процесів взаємодії ултразвукових і електромагнітних коливань з рухомим середовищем для створення потокових витратомірів(2019) Левченко, Є. В.Об’єкт дослідження – потокові витратоміри на хвильових ефектах Мета роботи – проектування та конструювання розумної системи витратомірів води і газу на основі ультразвукових хвиль. Метод дослідження – теоретичний: аналіз існуючих систем витратомірів та розгляд принципів їх роботи, а також дискретних елементів з яких складаються системи. Обрано основні принципи для побудови елементів системи. Подана інформація щодо конструювання основних елементів витратомірів, електричних принципових схем, друкованих плат та програмного забезпечення для витратомірів води, газу, а також спроектовано електричну принципову схему та друковану плату.
- ДокументВикористання сучасних тонкоплівкових технологій у відновлювальній енергетиці(2019) Кувакін, А. В.Проведено огляд технологій одержаний плівок аморфного кремнію та параметрів плівок, що вони забезпечують, проведено розрахунок оптимальної відстані мішень-підкладка для рівномірного нанесення плівок на підкладку. Отримані зразки плівок аморфного кремнію та проведення вимірювання оптичної прозорості зразків у спектральному діапазоні 400-900 нм. Розроблено конструкція вимірювальної оснастки для контролю фотоелектричних властивостей плівок. Проведено вимірювання темнового та світлового опору зразків плівок.
- ДокументВплив буферних шарів на вольт-амперну характеристику резонансно-тунельного діоду(2020) Гаврішев, В. Р.Мета роботи – визначити як конструктивні параметри буферних шарів активної області впливають на вольт-амперну характеристику резонансно-тунельного діоду. Метод дослідження – квантово-механічне моделювання процесу тунелювання носіїв електричного струму крізь активну область резонансно-тунельного діоду, за допомогою розв′язання стаціонарного рівняння Шредінгера. В результаті розгляду процесу тунелювання крізь резонансно-тунельну структуру визначено вплив товщини буферних шарів на співвідношення струму і напруги піка і струму і напруги долини N-подібної ділянки вольт-амперної характеристики резонансно-тунельного діоду.
- ДокументВплив оптичного випромінювання на вихідні характеристики сонячних елементів(ХНУРЕ, 2019) Вдовіченко, К. В.Проведено вимірювання ВАХ сонячного елемента, з використанням різних джерел штучного освітлення, що містять різний спектр. Приведено залежність потужності сонячного елемента від напруги при освітленості різними типами джерела штучного освітлення. При аналізі отриманих в ході експерименту даних, визначено, що зміна спектра штучного освітлення значно впливає на характеристичні криві сонячного елемента. Вивчивши спектральні характеристики випромінювачів, визначено, що для максимального ККД перетворення підходить світлодіодна лампа повного спектру.
- ДокументГенерація надкоротких світлових імпульсів інжекційними напівпровідниковими лазерами(2021) Дашкo, O. O.Мета рoбoти – прoектування та кoнструювання системи для генерацiї надкoрoтких свiтлoвих iмпульсiв iнжекцiйними напiвпрoвiдникoвими лазерами. Метoд дoслiдження – теoретичний: аналiз iснуючих систем генерацiї надкoрoтких свiтлoвих iмпульсiв iнжекцiйними напiвпрoвiдникoвими лазерами та рoзгляд принципiв їх рoбoти, а такoж дискретних елементiв з яких складаються системи. У першoму рoздiлi атестацiйнoї рoбoти рoзглянутi oснoвнi принципи на кoтрих заснoванo рoбoту iнжекцiйних напiвпрoвiдникoвих лазерiв. Дoслiдженнi аналoги серед iснуючих пристрoїв, заснoваних на рiзнoманiтних принципах дiї. У другoму та третьoму рoздiлах oбранo oснoвнi принципи для пoдальшoї пoбудoви елементiв системи. Пoдана iнфoрмацiя щoдo кoнструювання oснoвних елементiв генерацiї надкoрoтких iмпульсiв, електричних принципoвих схем та друкoваних плат
- ДокументГібридні сигнали в локальній НВЧ діагностиці малорозмірних об'єктів на основі резонаторних зондів з коаксіальною апертурою(ХНУРЕ, 2019) Слюсаренко, О. А.Об’єкт дослідження — взаємодія електромагнітного поля зондових малорозмірних НВЧ вимірювачів з діелектричними та напівпровідниковими об'єктами. Мета роботи — аналіз впливу заважаючих факторів в локальній НВЧ діагностиці та формування сигналів, здатних значно зменшити їх внесок. Методи дослідження — дедуктивно-аналітичний аналіз процесів дослідження гібридних сигналів та їх моделювання. У роботі представлений огляд різних конструкцій зондів, використання АПЧ та отримання первинних сигналів в СММ. В результаті виконання роботи були побудовані гібридні сигнали на основі фундаментальних.
- ДокументДослідження векторного методу керування безколекторним електродвігуном у системах електроприводу(2022) Хроменко, А. Г.У роботі проаналізовано, та проведено порівняльний аналіз найбільш актуальних типів електроприводу на основі безколекторних двигунів постійного струму та способів їх керування. Описана проблематика досягнення стабільних показників обертового моменту, плавності зміни швидкості обертання та динаміки двигунів на низьких обертах, при застосуванні клаcичних скалярних способів управління. Наведено теоретичне та експериментальне обґрунтування доцільності застосування векторного способу регулювання двигунами постійного струму у системах точного електроприводу, зокрема авіаційних агрегатах.
- ДокументДослідження детектора іонізуючого випромінювання для космічних досліджень(Харьківський національний університет радіоелектроніки, 2019) Сироїд, В. С.Розглянуто методи та засоби реєстрації космічного випромінювання, сучасні напрямки підвищення ефективності систем реєстрації, зокрема використання детекторів CALET, ALICE, DESI. У якості чутливого елемента детектора використовується твердий розчин CdZnTe. Розраховані шумові характеристики детектора, проаналізовані фактори впливу на рівень шумів, запропоновано варіанти зменшення шумів приладу.
- ДокументДослідження дисперсійних характеристик поверхневих акустичних хвиль(2019) Вихляєв, М. О.У атестаційній роботі розглядається дисперсійна лінія затримка на ПАХ. Розраховано параметри та геометрію лінії затримки. Обрано матеріал. Розроблено топологію лінії затримки та описано технологію її виготовлення.
- ДокументДослідження ефективності сонячних фотоперетворювачів(2019) Слюта, С. С.Об’єктом роботи є дослідження та удосконалення ефективності сонячних панелей. Наведено шляхи модернізації та збільшення ефективності сонячних батарей. Обґрунтовано вибір двосторонніх сонячних панелей. Запропоновано ідею спрощення конструкції системи орієнтації сонячних батарей.
- ДокументДослідження захисних покриттів наночасток для біоінженерії та медицини(2021) Чухно, Д. А.У дaнiй кваліфікаційній роботі розглянуто останні досягнення хімічного синтезу магнітних наночастинок. Обговорено проблеми стабілізації, контролю структури, форми, розмірів та монодисперсності хімічно одержуваних наночастинок магнітних матеріалів. Проаналізовані деякі особливості будови та фізичних властивостей магнітних наночастинок, а також на конкретних прикладах показані області їх застосування в біонанотехнології, медицині та діагностиці.