ISSN: 2310-8061

Електронний архів Харківського національного університету радіоелектроніки «ElAr КhNURE» є інституціальним репозиторієм, що містить публікації наукових праць та досліджень науково-педагогічних працівників, інших співробітників, здобувачів вищої освіти ХНУРЕ, а також публікації сторонніх наукових організацій. Серед них монографії, статті з наукових журналів та збірників, матеріали науково-практичних заходів, наукові публікації (розміщуються за умови наявності рецензії наукового керівника) та кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти (розміщуються за дозволом автора КвР).

З усіх питань звертатися до адміністратора ElAr KhNURE за адресою: yuliia.derevianko@nure.ua

 

Останні подання

Публікація
Экспериментальное исследование метода распределения ресурса нисходящего канала WIMAX с помощью пакета имитационного моделирования Simulink
(ХНУРЕ, 2018) Лемешко, А. В.; Х. Д. К. Ал-Джанаби; Оленич, А. В.; Галайба, С. А.
С использованием имитационной модели нисходящего канала связи физического уровня стандарта IEEE 802.16 пакета MATLAB Simulink проведен сравнительный анализ метода сбалансированного распределения частотных подканалов и ранее известных методов: Maximum Sum Rate (MSR), Maximum Fairness (MF), Proportional Fairness (PF) и Round Robin (RR) Scheduler. Показано, что использование предложенных решений позволяет повысить уровень качества обслуживания запросов пользователей по пропускной способности в среднем от 12-16% по сравнению с методами MF, PF и до 20-34% – по сравнению с методами MSR и RR.
Публікація
Аналіз скритності та стійкості до шуму в каналах зв’язку методів мережної стеганографії
(ХНУРЕ, 2018) Щербак, А. О.; Астраханцев, А. А.; Щербак, О. В.; Ляшенко, Г. Є.
В роботі вперше досліджено ефективність методів мережної стеганографії за умови використання канального кодування даних при їх передачі каналом зв’язку з шумами та оцінено стійкість методів мережної стеганографії до виявлення. На основі результатів до сліджень визначено, що метод мережної стеганографії з використанням протоколу TCP є більш ефективним за умови роботи каналами зв’язку з шумами, але за сукупністю критеріїв стійкість до шумів / прихованість найкращим є режим «Швидкий» методу мережної стеганографії з використанням протоколу ICMP.
Публікація
Особливості реалізації дворівневого методу маршрутизації на контролері з багатоядерною архітектурою в програмно-конфігурованій мережі
(ХНУРЕ, 2018) Невзорова, О. С.; Євдокименко, М. О.
В даній роботі запропоновано дворівневий метод маршрутизації в програмно-конфігурованій мережі, який адаптований для використання на SDN-контролері з багатоядерною архітектурою. В межах метода за допомогою принципу цільової координації введена дворівнева ієрархія розрахунків: кожне з ядер нижнього рівня ієрархіє відповідає за розв’язання задачі маршрутизації потоків на окремому приграничному маршрутизаторі. Функціонал верхнього рівня реалізується на ядрі-координаторі, який здійснює координацію рішень нижнього рівня з метою недопущення перевантаження каналів зв’язку програмно конфігурованої мережі.
Публікація
Вдосконалення та дослідження методу збалансованого управління чергами на інтерфейсах маршрутизаторів телекомунікаційної мережі
(ХНУРЕ, 2018) Лебеденко, Т. М.; Мокряк, А. А.; Симоненко, О. В.; Черкасов, А. В.; Власенко, А. О.
Запропоновано вдосконалення методу збалансованого управління чергами на інтерфейсах маршрутизаторів телекомунікаційних мереж. Новизною методу є забезпечення узгодженого вирішення задач агрегування та розподілу потоків пакетів за чергами, а також задачі збалансованого розподілу пропускної здатності інтерфейсу відповідно до принципів Traffic Engineering Queues. Це вдалося зробити в ході зведення узгодженого рішення технологічних задач до розв’язання оптимізаційної задачі лінійного програмування.
Публікація
Аналіз ефективності методів просторово-часової обробки сигналів в системах мобільного зв'язку
(ХНУРЕ, 2018) Москалець, М. В.; Селіванов, К. О.
Запропонована модель для дослідження впливу початкових умов на ефективність просторово-часової обробки сигналів у антенній решітці за рахунок налаштування комплексного вектору вагових коефіцієнтів. Розглядається придатність застосування в задачах просторово-часового доступу рекурсивних процедур Уїдроу-Хоффа та Калмана-Б`юсі як більш конструктивних для здійснення корекції вектору вагових коефіцієнтів у реальному масштабі часу в динамічній сигнальнозавадовій обстановці в мобільних системах зв’язку.