Кваліфікаційні роботи магістрів (Маг_ПІ)

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 20 з 494
  • Публікація
    Дослідження методів оптимізації та проектувальних рішень для створення складних ігрових програмних систем
    (2024) Косенко, Б. А.
    Метою роботи є проведення дослідження та аналіз методів оптимізації і проектувальних рішень, спрямовані на підвищення продуктивності та ефективності складних ігрових програмних систем у середовищі Unity. Методами розробки та проектування є аналіз існуючих методів оптимізації та проектувальних підходів в ігровій розробці, експериментальне порівняння ефективності різних підходів на основі відповідних критеріїв, таких як продуктивність, швидкодія та масштабованість, розробка інноваційних методів оптимізації та проектування, спрямованих на покращення продуктивності та ефективності складних ігрових програмних систем, тестування розроблених методів на практиці та аналіз отриманих результатів.
  • Публікація
    Дослідження методів спрощення та оптимізації часток для портативних ігрових пристроїв
    (2024) Шульга, М. В.
    Метою роботи є проведення дослідження продуктивності сучасних систем симуляції часток в реальному часі та прийняття оптимізаційних рішень для її покращення. Методами розробки та проектування є аналіз проблемної області дослідження, вибір системи симуляції часток, проведення експерименту та оптимізаційних дій.
  • Публікація
    Дослідження ефективності використання фреймворків веб-розробки на продуктивність веб-додатку: порівняльний аналіз Django, Flask, та FastAPI
    (2024) Солохін, А. Є.
    Метою дослідження є аналіз і порівняння продуктивності зазначених фреймворків з метою надання розробникам та архітекторам відомостей, необхідних для обґрунтованого вибору фреймворку в залежності від конкретних вимог проекту. Для досягнення поставленої мети використовуватиметься комплексний підхід, який включає в себе огляд літератури та аналогів, теоретичний аналіз основ фреймворків, розробку та реалізацію тестових сценаріїв, збір та аналіз даних за допомогою визначених критеріїв продуктивності.
  • Публікація
    Дослідження класичних та no-code методів розробки мобільних застосунків
    (2024) Шуляк, М. А.
    Робота присвячена дослідженню продуктивності розробки з використанням no-code технологій у порівнянні з традиційними методами програмування. Об’єктом дослідження є процес розробки мобільних застосунків. Метою є аналіз продуктивності no-code платформ та визначення її впливу на розробку. Методами дослідження є вимірювання, аналіз продуктивності розробки, прогнозування часових витрат на розробку за допомогою no-code та кодових платформ.
  • Публікація
    Дослідження моделей виявлення фейкового контенту на основі технологій машинного навчання
    (2024) Кіценко, Ю. О.
    Мета роботи – аналітичний огляд існуючих моделей виявлення фейкового контенту з заміною ідентичності та наборів даних, які використовуються для виявлення маніпуляцій з заміною ідентичності; побудова та навчання декількох моделей виявлення фейкового контенту на основі нейронних мереж.
  • Публікація
    Дослідження архітектурних моделей та методів для побудови ORM та їх легковагових варіантів на платформі .net
    (2024) Шпорта, А. О.
    Об’єктом дослідження – архітектура легковагових ORM на платформі .Net. Метою роботи є дослідження існуючих ORM та їх структурних особливостей, вибір необхідних архітектурних патернів та розробка стандартизованої архітектури для компактних ORM.
  • Публікація
    Дослідження методів аналізу емоційного забарвлення коментарів. Підготовка даних.
    (2024) Бугай, Д. Ю.
    Об’єктом дослідження є методи збору коментарів під новинами у соціальних мережах Facebook і Twitter та їх підготовки для подальшого аналізу емоційного забарвлення. Метою роботи є створення програмної системи для збору, попередньої обробки та підготовки даних для подальшого аналізу емоційного забарвлення. Методи розробки базуються на таких технологіях, як Selenium Web Driver, C#, .NET 8. У результаті роботи було досліджено існуючі методи збору та підготовки даних, розроблено програмну систему, яка зчитує коментарі, обробляє їх та зберігає у форматі CSV для подальшого аналізу емоційного забарвлення, проведено демонстрацію роботи системи та проаналізовано отримані результати.
  • Публікація
    Дослідження методів аналізу емоційного забарвлення коментарів. Алгоритми
    (2024) Фролов, М. В.
    Об’єктом дослідження є емоційне забарвлення коментарів природної мови, які залишили користувачі у Твіттері. Мета дослідження – ідентифікація найефективніших методів аналізу емоційного відтінку коментарів англійською мовою та реалізація алгоритму. Метод рішення – методи NLP для визначення емоційного забарвлення, алгоритм логістичної регресії який використовуються для навчання моделі позначеним намірам і сутностям. В результаті роботи було сформовано датасет англійською мовою, порівнянною різні моделі та алгоритми тональності тексту, створено програму, яка може отримати емоційне забарвлення тексту користувача. Додаток реалізовано з використанням бібліотеки обробки природної мови (NLP) і логістичної регресії, щоб витягувати наміри та сутності з введених користувачем даних. Програма створена з використанням Streamlit, бібліотеки Python для створення інтерактивних веб-додатків.
  • Публікація
    Дослідження процесу розробки моделі програмної системи методами теорії автоматів та мереж Петрі
    (2024) Пархоменко, Б. Є.
    Об'єктом дослідження є процес розробки програмної системи, якийвключає в себе створення моделі, її аналіз та оптимізацію за допомогою методів теорії автоматів та мереж Петрі. Головною метою роботи є вивчення та оцінка ефективності використання теорії автоматів та мереж Петрі у процесі розробки програмної системи. Зокрема, робота спрямована на аналіз можливостей абстрагування логічних взаємодій та моделювання паралельних процесів за допомогою цих теоретичних підходів.
  • Публікація
    Дослідження методів оркестрування та масштабування контейнеризованих систем у хмарних середовищах
    (2024) Павленко, В. О.
    Об’єкт дослідження – методи оркестрування та масштабування розподілених контейнеризованих систем у хмарних середовищах. Мета роботи – дослідження існуючих технологій та моделей оркестрування та масштабування розподілених хмарних інформаційних систем, аналіз методів оркестрування та налаштування автоматичного масштабування комплексних мікросервісних систем. В результаті будуть знайдені варіанти застосування існуючих технологій для побудови оптимальної масштабованої архітектури, реалізовано компонент автоматичного масштабування та універсальний шаблон розгортання додатків.
  • Публікація
    Дослідження методів оцінки моделі на основі параметрів на back-end частині
    (2024) Павленко, Я. В.
    Об’єкт дослідження – методи розрахунку оцінки моделі на основі параметрів. Мета роботи – дослідження методів розрахунку загальної оцінки моделі на основі параметрів, дослідження способів реалізації алгоритмів на back-end частині з використанням необхідних технологій. Результат роботи – реалізована back-end частина та основний функціонал для дослідження методів оцінки, реалізовані методи дослідження, створений веб-застосунок для відображення результатів виконання методів оцінки, реалізовані основні аспекти системи на веб застосунку, розроблений мобільний застосунок для відображення та виконання результатів методів оцінки моделі та основних оцінок параметрів системи.
  • Публікація
    Дослідження методів плавного переходу між рівнями деталізації для ефективної візуалізації 3D просторів
    (2024) Шелємєтьєв, Е. О.
    Об'єктом дослідження є 3D-візуалізація (рендеринг). Предметом дослідження є процес забезпечення плавного переходу між LOD моделями. Метою роботи є підвищення ефективності візуалізації великих 3D сцен із урахуванням плавності переходу між моделями з різним рівнем деталізації.
  • Публікація
    Дослідження та створення веб-застосунків з використанням Server-Side-rendering на основі React та Next.js
    (2024) Мезенцев, М. А.
    Об'єктом дослідження є розробка та оптимізація веб-застосунків з використанням Server-side rendering на базі технологій React та Next.js. Метою роботи є створення ефективних компонентів та програмного забезпечення для побудови веб-додатків будь-якої складності з використанням Server-side rendering та визначення швидкості завантаження сторінки в залежності від метода рендерінгу.
  • Публікація
    Дослідження методів побудови 3D моделей у веб-додатках за допомогою React
    (2024) Гладченко, О. О.
    Робота присвячена дослідженню методів побудови тривимірних (3D) моделей у веб-додатках за використання React. Зростання популярності веб-технологій та відмінності у сприйнятті контенту споживачами визначають актуальність впровадження тривимірних візуальних елементів у веб-інтерфейсах. В цьому контексті досліджуються технології та методи, що дозволяють побудову 3D моделей у веб-додатках із використанням бібліотеки React. Об'єктом дослідження є різноманітні підходи до побудови 3D моделей, які базуються на можливостях React. Детально розглядаються традиційні методи побудови 3D графіки, такі як використання WebGL, а також новітні техніки, що використовуються у сполученні з React, такі як React Three Fiber. Аналізуються принципи функціонування цих методів та їх відмінності.
  • Публікація
    Дослідження моделі побудови мікросервісної архітектури за допомогою безсерверних обчислень
    (2024) Гавриш, Д. Л.
    Об'єктом дослідження роботи є побудова мікросервісної архітектури за допомогою безсерверних обчислень на платформі AWS. В ході дослідження у роботі вивчатиметься та аналізуватиметься використання ключових сервісів Amazon Web Services (AWS) для розробки та розгортання мікросервісів. Зокрема, розглядатиметься використання AWS Lambda для реалізації безсерверних обчислень, Amazon API Gateway для створення та управління API, а також DynamoDB як безсерверну базу даних NoSQL.
  • Публікація
    Дослідження методів класифікації зображень за контентом
    (2024) Чайковський, С. О.
    Тепличне господарство відіграє вирішальну роль у задоволенні попиту протягом року, незалежно від кліматичних умов. Однак підтримання здоров’я врожаю в теплицях є критично важливим і складним. Ця стаття присвячена аналізу ефективності класифікатора на основі гібридної нейронної мережі (HNN) для ефективного та своєчасного виявлення бур’янів і хвороб томатів у теплицях.
  • Публікація
    Дослідження методів нейронних мереж для виявлення шахрайства
    (2024) Скримінський, Н. О.
    Об'єктом дослідження є використання нейронних мереж для виявлення шахрайства в банківській сфері. Робота присвячена огляду та аналізу методів і технологій, що використовуються для виявлення аномалій у фінансових операціях з метою запобігання шахрайству та підтримки фінансової безпеки клієнтів і банківських установ.
  • Публікація
    Дослідження методів та алгоритмів роботи з повнотекстовими індексами
    (2024) Сорокін, В. В.
    Об’єктом дослідження – методи роботи із повнотекстовими індексами. Метою роботи – є дослідження предметної області методів роботи із повнотекстовими індексами.
  • Публікація
    Дослідження методів розпізнавання діалогу та складання підсумків діалогу з залученням Штучного інтелекту
    (2024) Моторін, Р. С.
    Об’єкт дослідження – Штучний інтелект для обробки мови та штучний інтелект для обробки текстів. Мета роботи – Аналіз та дослідження сучасних методів розпізнавання діалогів та алгоритмів складання підсумків діалогів з використанням технологій Штучного інтелекту. Розвиток розуміння основних принципів функціонування систем обробки природної мови та їх застосування для покращення ефективності взаємодії людини з інтелектуальними агентами. Формулювання методів інтеграції алгоритмів розпізнавання та аналізу діалогів з іншими системами Штучного інтелекту для створення комплексних інтелектуальних рішень у сфері обробки природної мови.
  • Публікація
    Дослідження методів виявлення аномалій даних у вимірюваннях пристроїв IoT
    (2024) Васильєв, І. А.
    Об’єкт дослідження – Механізми детекції аномалій. Мета роботи – Дослідження механізмів детекції аномалій, впровадження їх до IOT середовища, підвищення ефективності аналізу аномалій в роботі із складними даними, підготовка до інтеграції цих методів до робочого середовища.