Факультет комп'ютерної інженерії та управління (КІУ)
Постійний URI для цього зібрання
Перегляд
Перегляд Факультет комп'ютерної інженерії та управління (КІУ) за Назва
Зараз показано 1 - 20 з 472
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументАвтоматизація аналізу безпеки програмного коду за допомогою платформи Kubernetes(2020) Коханевич, Є. Г.В роботі запропоноване рішення автоматизації з допомогою Kubernetes оператора. Розроблено програмний засіб Kubernetes Оператор для автоматизації роботи інструмента статичного аналізу безпеки програмного коду Spotbugs. Розгорнутий кластер Kubernetes в якому створено тестове середовище розробки програмного забезпечення та проведено тестування розробленого рішення. Область використання результатів – тестування безпеки програмного коду в процесі розробки.
- ДокументАвтоматизація тестування спеціалізованої комп'ютерної системи на основі вбудованих RFID-датчиків(2021) Садкова, М. В.Задачею кваліфікаційної роботи є вивчення та аналіз методів підвищення якості програмного забезпечення, як мануальним способом так і аналіз області автоматизації тестування, а також створення артефактів на основі тестового апаратного додатку безконтактної передачі даних. Метою проектування є створення тестової документації та програмного додатку для автоматизації тестування, аналіз методів підвищення якості апаратних та програмних пристроїв. Результатом кваліфікаційної роботи є розроблена програмна модель для використання під час тестування, автоматизації підвищення якості та ведення тестових артефактів з можливістю подальшого розвитку у рамках додавання користувацьких кастомних артефактів та роботи з сторонніми бібліотеками для автоматизації тестування.
- ДокументАвтоматизована система клімат-контролю на основі комірчастих самоорганізованих мереж(2022) Малишев. М. О.Метою кваліфікаційної роботи є аналіз комірчастих самоорганізованих мереж, огляд існуючих рішень на ринку, створення схематичного зображення прототипу, реалізація прототипу системи клімат-контролю на основі комірчастих самоорганізованих мереж та аналіз доцільності використання комірчастих самоорганізованих мереж для використання в системах клімат-контролю. У ході роботи проведено аналіз існуючих рішень на ринку. Було розглянуто принцип роботи комірчастих самоорганізованих мереж, виконано підбір обладнання та середовища розробки, створено графічну схему та прототип приладу, проведено аналіз доцільності використання комірчастих самоорганізованих мереж для систем клімат-контролю
- ДокументАвтоматична система збору та прогнозування показників мікроклімату в приміщенні(2022) Хряпа, П. О.Метою кваліфікаційної роботи є проведення аналізу системи автоматичного збору інформації показників мікроклімату приміщення та прогнозування погоди на базі Arduino Nano, а саме дослідження проблеми впливу мікроклімату на фізичний стан та працездатність людини, огляд існуючих рішень на ринку та схематичне зображення майбутнього приладу та апаратна реалізація. У ході роботи проведено аналіз існуючих рішень на ринку домашніх метеостанцій, які збирають та аналізують показники мікроклімату. Було роз-глянуто принцип роботи та технічну реалізацію прототипу, виконано підбір обладнання згідно з необхідними параметрами і режимами роботи та створе-но графічну схему і прототип приладу
- ДокументАвтоматні моделі в системах управління реального часу(2019) Малахов, М. В.Під системою управління реального часу розуміють систему, коректність функціонування якої залежить не лише від логічних значень управляючих дій, але і від часу, протягом якого ці дії виконуються. Таким чином, в системах реального часу завдання мають бути виконані в межах заданого проміжку часу.
- ДокументАвтоматні шаблони в технології проектування систем реального часу(2019) Кучеренко, І. О.Метою проекту є підвищення ефективності процесу розробки кінцевих керуючих автоматів з часовим логічним (не мікропрограмним) керуванням на мовах програмування та опису апаратури. У ході виконання проекту були розглянуті шаблони програмування, автоматне програмування та темпоральні графи переходів. Розглянута поведінка однопроцесного та двупроцесного шаблону до та після імплементації.
- ДокументАгентна модель IoT-системи(2021) Педан, М. С.У магістерській науковій роботі вирішено актуальну проблему створення агентської моделі IoT-системи, яка дозволяє проектувати агентів, здатних існувати та узгоджено взаємодіяти в складних системах та знаходити місцерозташування для своєчасного надання послуг. Об'єктом дослідження процеси побудови агентно-орієтованнних систем. Предметом дослідження: моделі та методи надання послуг в IoT-системах. Метою кваліфікаційної роботи є розробка агентської моделі IoT-системи, яка динамічно знаходить місцерозташування при наданні спеціалізованх послуг. Виконано системний аналіз існуючих технологій та систем. Імітаційне моделюванні показало доцільність використання запровпонованних підходів
- ДокументАгентська модель логістичних послуг(2020) Дольнев, Р. О.Метою атестаційної роботи є створення агентно-орієнтованої моделі логістичних послуг. У ході виконання атестаційної роботи було розроблено агентну модель логістичних послуг Харківщини, а саме послуг вантажних перевезень, що дозволяє більш детально прослідити за логістичною ситуацією. Методом вирішення поставлених завдань є широке застосування сучасних інформаційних технологій. Агентна модель порівнюється з моделлю, побудованою за допомогою системної динаміки. Моделі побудовано в програмному засобі Anylogic.
- ДокументАдаптивна система керування ресурсами в small-office та home системах(2021) Сєріков, А. І.В результаті виконання атестаціїної роботи були проаналізовані технології для проектування систем керування ресурсами в small-office та home системах. Проаналізовані фізичні властивості кліматичних ресурсів в home системах, вимоги та принципи вимірювання цих ресурсів. Розроблено приклад архітектури системи керування ресурсами в small-office та home системах. Проаналізовані принципи та вимоги до збору та збереження логів о стані середовища в системі. Дослідженні алгоритми та стратегії для прогнозування параметрів використання кліматичних ресурсів в системі. Розроблена система для адаптивного керування кліматичними ресурсами в small-office та home системах.
- ДокументАдаптивна система управління освітнім процесом в навчальних закладах. Електронний журнал(2020) Роговий, Є. О.В атестаційній роботі була запропонована система управління навчальним процесом, а саме електронний журнал. Був проведений аналіз предметної області, сучасних способів створювання подібних систем. Був здійснений вибір архітектурної концепції, технологій для реалізації системи управління навчальним процесом, як на кліентській стороні, так і на серверній. Була реалізована система управління навчальним процесом, а саме електронний журнал, що дозволила зручніше, більш організовано, ефективніше навчання для вчителів, батьків та учнів.
- ДокументАдаптивна інтелектуальна система автоматичного догляду за рослинами(2022) Лукашин О. В.У магістерській кваліфікаційній роботі виконано проєктування нейропроцесора для виконання логічних операцій по керуванню електроприводом системи інтелектуального догляду за рослинами. Метою роботи є проектування нейропроцесора для виконання логічних операцій по керуванню електроприводом системи інтелектуального догляду за рослинами, виконаного на сучасній елементній базі і перевірка ефективності його використання. Об’єктом дослідження є нейропроцесор для управління електроприводами виконавчого механізму. Предметом дослідження є модель нейропроцесора для виконання логіч-них операцій по керуванню електроприводами виконавчих механізмів системи автоматичного догляду за рослинами За результатами проведеного проектування, розроблена система успішно впоралась зі своєю задачею. Розроблена автоматична система дає змогу безвід-мовної роботи протягом 11 років, що дає змогу конкурувати серед інших про-дуктів даної області.
- ДокументАдаптивний метод проектування безпровідних мереж з урахуванням вимог до їх пропускної здатності(2019) Цай, ЛейМетою роботи є розробка адаптивного методу проектування безпровідних мереж з урахуванням вимог до їх пропускної здатності. Ефективність алгорит-мів адаптації є важливим фактором, що визначає продуктивність безпровідної мережі на базі стандарту 802.11. Різноманітність алгоритмів, Які повинні поліп-шити адаптацію швидкості представили новий вимір мінливості в безпровідних мережах стандарту 802.11, що ще більш ускладнює і без того непросту задачу розуміння і налагодження продуктивності мереж стандарту 802.11. У роботі був запропонованій адаптивний метод вибору розташування бездротової точки доступу, який враховує рівень сигналу, пропускна здатність, а також навантаження точки доступу. Одна з основних цілей, яка реалізована у роботі - це створення адаптивно-го алгоритму щодо поліпшення QoS в адаптивних безпровідних мережах на базі протоколу 802.11. Також був проведений експеримент, який підтверджує ефек-тивність запропонованого методу адаптивного вибору розташування бездрото-вих пристроїв мережі в рамках поліпшення якості обслуговування.
- ДокументАдміністрування та захист систем на базі ядра Linux(2020) Міщеряков, А. Ю.Здійснено моделювання bruteforce та DoS атак на операційну систему Linux за допомогою утиліт операційної системи Kali Linux, таких як THC Hydra, John The Riper, GoldenEye. Побудовано алгоритм дій для захисту системи від атак які були змодельовані. Надані рекомендації до налаштування системи
- ДокументАлгоритм розпізнавання математичних виразів для iOS-пристроїв(2020) Лук’яненко, Є. С.Дана атестаціна робота присвячена дослідженню алгоритмів та методів детектування і розпізнавання тексту математичних виразів на платформі iOS. Метою роботи є демонстрація головних особливостей зовнішніх та нативних бібліотек на основі розробки тестового програмного забезпечення. В роботі використано основні технології для розробки мобільного додатку, проведено їх аналіз та визначено найкращий засіб для реалізації поставленої задачі. Було розроблено тестовий додаток на основі необхідних функцій та інтерфейсу для проведення аналізу якості та швидкодії обраних рішень. Зроблено оцінку використаних та досліджених підходів. Визначено основні переваги та недоліки використаних рішень.
- ДокументАлгоритм управління інвалідним візком на основі розпізнавання погляду очей людини(2019) Пославська, Ю. Є.Метою атестаційної роботи є розробка алгоритму управління інвалідним візком на основі розпізнавання погляду очей людини. Предметом дослідження є око людини. Результатами дослідження є аналіз сучасних методів визначення положення зіниці людини в задачах аналізу зображень. Розроблений алгоритм дозволяє створити комплексні системи взаємодії з роботизованою коляскою для людей з обмеженими можливостями. Комбінація нових типів людино-машинних інтерфейсів (ЛМІ) і інтелектуальної системи управління може дати керуванню нову якість. В кінцевому підсумку коляска для людей з обмеженими можливостями повинна реалізовувати функції делегованої автономності, вирішуючи комплекс завдань локального і глобального управління. Даний алгоритм може бути застосований в роботі різних систем технічного зору, що пред'являють певні вимоги до обчислювальної складності, точності і деталізації побудови моделі.
- ДокументАлгоритми класифікації зображень в реальному масштабі часу(2019) Даценко, А. С.Мeтoю aтecтaційнoї poбoти є вивчeння тa poзpoбкa eфeктивнoї мoдeлі клacифікaції зoбpaжeнь у peaльнoму мacштaбі чacу. Ocнoвними ocoбливocтями дaнoї poбoти є нaукoвe дocліджeння мeтoдів пoкpaщeння клacифікaції зoбpaжeнь шляxoм пoпepeдньoї oбpoбки зoбpaжeнь тaкoї, як змeншeння зoбpaжeнь тa aнaліз нaйпoпуляpнішиx мoдeлeй згopтaльниx нeйpoнниx мepeж. Дaнa poбoтa мoжe cлугувaти пocібникoм для вивчeння нeйpoнниx мepeж, a caмe згopтaльниx нeйpoнниx мepeж. У xoді викoнaння aтecтaційнoї poбoти дocліджeні іcнуючі aлгopитми oбpoбки зoбpaжeнь тa cxeми згopтaльниx нeйpoнниx мepeж, їx пepeвaги тa нeдoліки. Для виpішeння пocтaвлeнoгo зaвдaння викopиcтoвуєтьcя нaукoвa літepaтуpa дocтупнa в мepeжі Інтepнeт.
- ДокументАлгоритми кластеризації зображень на базі штучної нейронної мережі(2022) Житник, М. С.Метою кваліфікаційної роботи є аналіз алгоритмів кластеризації зображень на базі штучної нейронної мережі. У ході виконання кваліфікаційної роботи проведено аналіз існуючих алгоритмів кластеризації даних, а також аналіз існуючих архітектур згорткових нейронних мереж. Розроблено архітектуру самонавчальної згорткової нейронної мережі з поєднаними процедурами навчання, що використовуює метод кластеризації k-середніх з додаванням адаптаційних шарів.
- ДокументАлгоритми попередньої обробки зображень для згорткової нейронної мережі(2019) Усков, Є. В.Метою атестаційної роботи є проведення аналізу алгоритмів попередньої обробки зображень. У ході виконання атестаційної роботи був проведений детальний аналіз предметної області, було розкрито поняття згортки, згорткової нейронної мережі, були виявлені різні способи попередньої обробки зображень. Далі для предмету аналізу були обрані алгоритми зменшення зображень, та були сформовані критерії оцінки якості роботи алгоритмів. У результаті була проаналізована робота алгоритмів, та була дана практична рекомендація по їх застосуванню.
- ДокументАлгоритми підвищення ефективності згорткових нейронних мереж(2022) Пономаренко, Р. Д.Метою кваліфікаційної роботи є аналіз методів та алгоритмів підвищення ефективності згорткових нейронних мереж. У ході виконання кваліфікаційної роботи проведено порівняльний аналіз популярних архітектур згорткових нейронних мереж та їх блоків. Проведено огляд існуючих алгоритмів підвищення ефективності згорткових нейронних мереж, а також методів тензорної декомпозиції; обрано набори даних для проведення експериментів; проведено порівняльний аналіз та реалізовано розглянуті алгоритмів.
- ДокументАлгоритми розпізнавання і класифікації настроїв в текстових документах(2019) Скрипка, В. В.Метою атестаційної роботи є дослідження і порівняння сучасних алгоритмів аналізу настроїв в текстових документах. У ході виконання атестаційної роботи було досліджено теорію сентиментального аналізу і алгоритмів його реалізації. Також всі досліджувані алгоритми були програмно реалізовані і навчені за допомогою даних, зібраних з соціальної мережі Twitter. В кінці роботи були досліджені результати експерименту та зроблені відповідні висновки. Проведений порівняльний аналіз запропонованих алгоритмів аналізу настроїв текстових документів показав переваги нейронних мереж. Це було зумовлено їх точністю класифікації.