Факультет автоматики і комп’ютеризованих технологій (АКТ)
Постійний URI для цього зібрання
Перегляд
Перегляд Факультет автоматики і комп’ютеризованих технологій (АКТ) за Дата випуску
Зараз показано 1 - 20 з 281
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументРозробка методу автоматизації проектування змішаних промислових комп'ютерних мереж(2019) Тарантін, А. О.Об’єкт дослідження – процес проектування комп’ютерних мереж. Предмет дослідження – технології проектування комп’ютерних мереж. Мета магістерської атестаційної роботи – розробка методу автоматизації проектування промислових комп’ютерних мереж. Методи дослідження – метод кінцевих елементів, дисперсійний аналіз, методи ідентифікації, многофакторний експеримент. У магістерської атестаційній роботі досліджено методи та технології побудови комп’ютерних мереж, проаналізовано елементи Industry 4.0, проаналізовані сучасні методи побудови комп’ютерних мереж, досліджено системи автоматичного проектування комп’ютерних мереж, виявлені їх недоліки. На основанні існуючих методів проектування комп’ютерних мереж проведені розрахунки та виявлені основні фактори, які враховують ці методи, розроблено метод, що враховує всі основні фактори для побудови мережі. Розроблено програмне забезбечення з використанням розробленного методу, проведено експериметнатльне дослідження, для підтвердження роботоздатності методу на базі підприємства. Для визначення основних шкідливий виробничий факторів в робочій зоні виконали необхідні розрахунки в розділі охорони праці. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у 1-й статті у збірнику наукових студентських статей ADED 2019-2.
- ДокументРозробка методу прийняття рішень для управління мобільним роботом в невизначеному середовищі(2019) Шпітальний, Д. М.Об’єкт дослідження – процес управління мобільним роботом. Предмет дослідження – метод прийняття рішень для управління мобільним роботом в невизначеному середовищі. Мета магістерської атестаційної роботи – розробка методу прийняття рішень для управління мобільним роботом в невизначеному середовищі. Методи дослідження – методи прийняття рішень неінформованого пошуку, метод алгоритму руху мобільного робота, теорія автоматичного управління. У магістерській атестаційній роботі досліджено існуючи методи прийняття рішень неінформованого пошуку, розглянуті мобільні роботи з маніпулятором. Створено невизначену середу. Розглянуто принципи управління роботом. Створено модифікований пошук в глибину та хвильової алгоритм, за яким будується траєкторія руху робота. Розроблено програмне забезпечення для переміщення вантажу з одного місця на інше. Були проаналізовані питання та виконані розрахунки, пов'язані з охороною праці.
- ДокументДослідження п’єзоелектричного перетворювача механічної енергії в електричну(2019) Богун, А. Б.Об’єкт дослідження – механізм перетворення механічної енергії в електричну на основі прямого п’єзоефекту. Предмет дослідження – п’єзоелектричний перетворювач. Мета роботи – дослідження механізмів та особливостей п’єзоелектричного перетворювача механічної енергії в електричну. У ході виконання магістерської атестаційної роботи було проведено дослідження п’єзоелектричного перетворювача механічної енергії в електричну. Проаналізовано існуючі типи п’єзогенераторів та їх особливості. Складено структурно-функціональну схему перетворення механічної енергії в електричну. Проведено моделювання за результатами якого було визначено, що в режимі холостого ходу на частоті приблизно 50 Гц резонанс та вихідна напруга під дією зовнішніх сил на досягає значення найбільшої напруги теоретично може наближатися до 16 В. Дослідження можуть бути корисними для спеціалістів в області альтернативної енергетики для живлення малопотужних радіоелектронних пристроїв в системах інтелектуальних пристроїв мікросистемної техніки.
- ДокументДослідження методів агрегацій даних з ZigBee-шлюзу у ZigBee-кластер літаючої сенсорної мережі(2019) Фірсов, В. А.Об’єктом дослідження являється бездротова сенсорна мережа. Серед інших, використовуваних в сенсорних мережах, виділяється специфікація ZigBee – найбільш просунута надбудова до стандарту IEEE 802.15.4. Метою роботи є дослідження методів агрегацій даних з ZigBee-шлюзу у ZigBee-кластер літаючої сенсорної мережі. В результаті було проведено аналіз методів агрегації даних та підтверджена доцільність використовувати технології, що реалізують побудова бездротових сенсорних мереж. Бездротові сенсорні мережі (БСМ) можуть об'єднувати безліч кінцевих пристроїв в мережу, тим самим забезпечуючи обмін даними між ними, дозволяючи самоорганізуватися, обробляти і передавати дані. Для досягнення поставленої мети в дипломній роботі вирішені наступні завдання: аналіз роботи бездротової сенсорної мережі, розглянуті методи агрегації даних. У роботі наведені результати експериментальних досліджень. Розроблено алгоритм агрегації даних з ZigBee-шлюза для веб-сервера ZigBee-кластера.
- ДокументМоделювання роботи цифрової комутаційної станції EWSD для спеціалізованого безперервного виробництва(2019) Григоров, М. С.Об’єкт роботи – процес функціонування станції EWSD. Предмет дослідження – комунікаційна станція EWSD фірми Сіменс. Мета магістерської атестаційної роботи – створення комплексу програмних засобів моделювання системи послуг зв'язку, що реалізуються станцією. Методи дослідження – методи імітаційного моделювання, моделювання випадкових процесів, метод моделювання моделі розподіленої за законом Пуассона, методи систем масового обслуговування. В магістерській роботі було проведено: – аналіз вихідних даних та літератури за темою роботи; – аналіз методів моделювання; – вибір інструмента розробки; – розробка імітаційної моделі системи послуг зв'язку; – моделювання роботи цифрової комутаційної станції. Розглянуто питання з охорони праці на робочому місці. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у 1 фаховій статті студентських наукових робіт.
- ДокументТеплофізичні методи контролю геометричних розмірів та контролю дефектів діелектричних матеріалів(2019) Лобода, С. В.Об’єктом дослідження являються теплофізичні методи контролю геометричних розмірів та контролю дефектів діелектричних матеріалів. Метою роботи є розробка моделі для теплофізичних методів контролю геометричних розмірів та контролю дефектів діелектричних матеріалів. В результаті було проведено аналіз видів, типів та характеристик матеріалів які застосовуються у процессі друку. Все це говорить про важливість аналізу теплових процесів, що протікають в рухомому діелектричному дроті. Одним з методів вирішення цього завдання є застосування методу, заснованого на перетворенні Лапласа. Отримані результати при застосуванні даного методу можуть бути застосовані для щодо поліпшення якості друку. Розглянуті питання аналізу впливу параметрів 3D-друку на якість друку виробів, тобто технічне обслуговування є основним і вирішальним профілактичним заходом, необхідним для забезпечення надійної роботи 3D-принтера. Також розглянуті питання теплових методів контролю параметрів ABS ниток, їх фізичні основа і елементна база даного контролю. Проведений огляд та аналіз матеріалів, призначених для друку.
- ДокументТехнологічний процес контролю геометричності параметрів деталей компонентів волокно-оптичних ліній зв’язку(2019) Деркачевський, А. С.Предмет дослідження – процес контролю компонентів волоконно-оптичних ліній зв’язку. Об’єкт дослідження ¬– розподіл профілю показника заломлення оптичних волокон спеціального типу. Методи дослідження – методи моделювання, спектральний аналіз, оптичні методи контролю. Мета роботи полягає в розробці програмних засобів для контролю геометричності параметрів оптичних волокон складної структури поперечного перерізу, що забезпечить експлуатаційні характеристики волоконно-оптичних ліній зв’язку на попередньо встановленому рівні. Результатом роботи стали алгоритм процесу контролю, методи обробки візуальної інформації про стан геометричної структури оптичного компонента та програма, що реалізує дані методи.
- ДокументРозробка методу оптимального управління сонячної електростанції по вихідній потужності(2019) Дзех, В. Д.Об’єкт дослідження – система керування сонячним трекером. Предмет дослідження – сонячна електростанція. Мета магістерської роботи – підвищення вихідної потужності сонячної електростанції. Методи дослідження та апаратура: для розв’язання задачі розробки оптимального методу керування сонячною електростанцією використовується система керування; планування експериментів; алгоритм керування реалізован мовою програмування С/C++; плата керування Arduino UNO, среда програмування Arduino IDE. Результати: науковий – проведена розробка методу та системи управління сонячною електростанцією. На базі запропонованого метода управління розроблена автоматизована система керування електростанцією. Для оцінки запропонованого методу проведені експериментальні дослідження які підтверджують достовірність та адекватність прийнятих рішень.
- ДокументВплив технологічних параметрів лазерного гравіювання на точністні та якісні показники(2019) Нікітін, Д. О.Об’єктом дослідження – процес впливу технологічних параметрів лазерного гравіювання на якісні показники . Предмет дослідження – технологія лазерного гравіювання. Мета магістерської атестаційної роботи – виявлення значень параметрів лазерного гравіювання, для різних видів матеріалів. Методи дослідження – метод пошуку середнього квадратичного відхилення, t-критерій Стьюдента. У магістерської атестаційній роботі досліджено залежність швидкості лазерной обробки та потужності випромінювання на якість обробки. Під параметрами якості виробу виступають: – збереження зазначених геометричних розмірів зображення; – глибина прожигу ліній; – однорідність прожигу всіх ліній зображення; – утворення забруднень на лініях прожигу. Для проведення даного дослідження були розглянуті основні методи обробки листових заготівок, був проведений аналіз технології лазерної обробки, розроблений макет лазерного гравера та його 3D модель, були вибранні матеріали які найчастіше використовуються для даного типу лазера. Після чого було проведено трьох факторний експеримент залежності швидкості та потужності лазерной обробки на вибранні матеріали. На базі проведеного дослідження розроблено математичні моделі залежності усіх впливаючих параметрів. Для визначення основних шкідливий виробничий факторів в робочій зоні виконали необхідні розрахунки в розділі охорони праці. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у фаховий статті «II Міжнародна Конференція Виробництво & Мехатронні системи 2018» [1].
- ДокументОбгрунтування використання фотометричних та колориметричних методів вимірювання кольору(2019) Мовчан, М. В.Об’єктом дослідження являється колір, його поняття, сприйняття, теорія колірного зору, колірні моделі та області їх застосування. Метою роботи є обґрунтувати використання фотометричних та колориметричних методів вимірювання кольору, розробка математичної моделі колориметрії та колориметра, який працює за цією моделлю. В результаті було проведено аналіз видів колірних моделей і області їх застосування, а також виконано порівняння їх можливостей, недоліків та переваг. Розглянуто основні аспекти, виклики, методи та алгоритми фотометричного аналізу, різновиди обладнання для фотометричних вимірювань. Розроблено пристрій, призначений для визначення кольору при різній інтенсивності люмінесценції, з підвищеною точністю розширює діапазон певних кольорів, який має спрощену конструкція та метод вимірювань.
- ДокументМоделювання параметрів МЕМС-датчиків тиску(2019) Гресько, С. Г.Об’єкт дослідження – процес функціонування МЕМС ємнісних датчиків тиску. Предмет дослідження – параметри МЕМС датчиків тиску. Мета роботи – дослідження впливу технологічних параметрів етапів пакування МЕМС датчиків тиску на їх функціональні характеристики. У ході виконання атестаційної роботи магістра проведено аналіз імітаційного принципу функціонування МЕМС датчиків тиску. Проаналізовано існуючі типи МЕМС датчиків тиску, їх конструкції та особливості. Розроблено функціональну модель МЕМС ємнісного датчика тиску, параметричну та математичні моделі датчиків тиску з прямокутною та квадратною мембраною, а також з круглою мембраною. У середовищі Comsol Multiphysics 5.3 розроблено імітаційну модель МЕМС датчика тиску за аналогією існуючої моделі SCB10H та проведено дослідження залежності вихідних значень параметрів зміщення мембрани та її ємності від впливу температури, за якої виконується зварювання елементів корпусу датчика. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у збірнику студентських наукових статей «Технологія приладобудування» [1].
- ДокументРозробка алгоритму консенсусу в децентралізованому реєстрі логістичного ланцюжка для PLM систем(2019) Лихо, К. В.Об'єкт дослідження – децентралізований реєстр у логістичному ланцюжку PLM системи. Предмет дослідження – алгоритм консенсусу у децентралізованому реєстру. Метою даної роботи – розробка алгоритму консенсусу для роботи децентралізованої системи логістичного ланцюга. В результаті виконання даної роботи було проведено аналіз децентралізованих систем. Було проаналізовано переваги та недоліки децентралізованих систем. Було розроблено алгоритм консенсусу. Побудована математична модель для алгоритму розподілу очок серед Нод. Із використанням Typescript було реалізовано алгоритм та за допомогою React та Node.js реалізовано PLM систему для випробовування алгоритму. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у міжнародній науковій інтернет-конференції «Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення».
- ДокументРозробка алгоритму апроксимації завдання траєкторії руху колісного мобільного робота в динамічному середовищі(2019) Череділін, М. В.Об’єкт дослідження – процес завдання траєкторії руху. Предмет дослідження – методи вирішення нетривіальних транспортних завдань. Мета магістерської атестаційної роботи – розробка алгоритму апроксимації завдання траєкторії руху колісного мобільного робота в динамічному середовищі, для отримання оптимального руху робота між перешкодами на полігоні. Методи дослідження – метод кінцевих автоматів, метод геометричної теорії нелінійних систем, метод лінеаризації. У вступі описується стан проблеми, проводиться формування задач, які потрібно вирішити. У першому розділі проведено розгляд математичних моделей колісних роботів (КР). Проведено огляд існуючих засобів і методів керування. У другому розділі проведено аналіз математичних моделей колісних роботів. Зроблено вибір методу реалізації. У третьому розділі сформована структурна схема системи управління. У четвертому розділі розроблено алгоритм апроксимації завдання траєкторії руху робота на полігоні, здійснено навчання нейронної мережі, проведено тестування отриманих результатів в програмному середовищі Matlab. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у 1-й статті у збірнику наукових студентських статей ІС 2020-1.
- ДокументРозробка методу прийняття рішення на базі систем технічного зору для ідентифікації об'єкту на конвеєрній лінії(2019) Декар, Н. М.Об'єкт дослідження – процеси прийняття рішення щодо відбракування деталей. Предмет дослідження – методи класифікації браку на базі систем технічного зору, що розташовано на операції контролю конвеєрної лінії. Методи дослідження – методи моделювання, методи планування та постановки експерименту, методи класифікації. Мета роботи полягає в проведенні дослідження та побудові методу обробки зображення, отриманого з системи технічного зору конвеєрної лінії, для прийняття рішення щодо наявності браку переміщуваного об’єкта. Відповідно до поставленого завдання в програмному середовищі MatLab розроблено програмний код, який реалізує алгоритм попередньої обробки даних, суміщення та порівняння зображення з еталоном та видачу відповідного результату щодо пригодності досліджуваного об’єкту. В ході роботи було проведено ряд експериментів які підтвердили працездатність розробленого алгоритму та дозволили визначити порогове значення коефіцієнту кореляції на рівні 0,75, що забезпечує точність розпізнавання браку на рівні 99%.
- ДокументРозробка системи технічного зору інтелектуального захватного пристрою(2019) Бакушевич, В. В.Об’єкт дослідження – процес відстеження об’єктів на базі технічного зору. Предмет дослідження – методи ідентифікації об’єктів. Мета магістерської роботи – підвищення якості ідентифікації об’єктів для інтелектуального захватного пристрою. Методи дослідження – порівняння за оптичними та часовими критеріями алгоритмів, аналіз успішності відстеження об’єктів відстежувачами. Комп'ютерний зір – це дуже прогресивна і сучасна частина інформатики. З наукової точки зору, теоретична частина алгоритмів комп'ютерного зору переважає у багатьох працях та публікаціях. Теорія та основи є дійсно важливими, але, з іншого боку, остаточна реалізація алгоритму істотно впливає на його ефективність та надійність. З цієї причини, ця атестаційна робота намагається порівняти реальну реалізацію алгоритмів відстеження (одна з проблем комп’ютерного зору), які можна знайти в популярній бібліотеці OpenCV. Також, обговорюються можливості оптимізації. Пояснювальна записка містить: аналіз сучасних алгоритмів відстеження об’єктів, порівняння цих алгоритмів, програмне забезпечення для порівняння та рекомендації по оптимізації роботи алгоритмів.
- ДокументУдосконалення методик ближньопольової хвильової діагностики(2019) Каліщук, О. О.Мета роботи - створення аналітичної моделі та чисельного алгоритму для розрахунку параметрів резонатора сенсора діелектричної проникливості. Аналіз результатів розрахунку для оптимізації конструкції резонатора сенсора та розробки рекомендацій для його практичної реалізації. Метод дослідження – аналітичний та числовий розрахунок параметрів резонаторного сенсора діелектричної проникливості із застосуванням пакета Mathcad-11. Резонаторний сенсор виконано з зовнішнім розташуванням зразка, що вимірюється. При створенні аналітичної моделі використовується метод частково областей та наближення заданого поля. Поле у окремий частині резонатора представлено за допомогою тензорних функцій Гріна у циліндричних областях. Розроблено аналітична модель и алгоритм числового розрахунку може застосовуватись при розробці циліндричних резонаторних систем у НВЧ діапазоні. У розділі "Охорона праці" проведено аналіз системи "людина - машина - середовище", виявлені небезпечні фактори и методи їхньої локалізації.
- ДокументСинтез оптимальної системи керування трикоптером(2019) Козейчук, Е. Ю.Об’єкт дослідження – процес керування кутами та висотою трикоптера. Предмет дослідження – система керуваня трикоптером. Мета магістерської атестаційної роботи – синтез оптимальної системи керування трикоптером. Методи дослідження – метод лінеаризації системи, метод керування ПД та ПІД-регуляторами, метод білінійного перетворення. В магістерській атестаційній роботі було проведено аналіз сучасних систем керування дронами, було розроблено структурну схему оптимальної системи керування трикоптером, спроектовано алгоритми керуванням автоматичного злету, автоматичної посадки, автоматичного польоту. Також було розроблено математичні моделі оптимальної системи керування трикоптером. Проведено моделювання оптимальної системи керування трикоптером з допомогою пакету прикладних програм середовища MATLAB, було представлено передавальні функції систем керування в цифровому вигляді та проведено аналіз стійкості цифрової САУ. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у 1 публікації.
- ДокументРозробка адаптивної системи керування перемiщенням транспортувальних платформ на iнтелектуальному виробництвi(2019) Водолазький, Є. I.Об’єкт дослiдження – iнтелектуальне виробництво. Предмет дослiдження – адаптивна система керування iнтелектуального виробництва. Метою роботи є розробка адаптивної системи керування перемiщенням транспортувальних платформ на iнтелектуальному виробництвi. Було розроблено модель та метод адаптивного керування транспортувальною платформою на iнтелектуальному виробництвi. Розробка програмного забезпечення здiйснювалось iз використанням середовища розробки Visual Studio 2015, бiбiлотеки Accord .NET на IBM-сумiсному персональному комп’ютерi (тактова частота процесора 4х2,7 ГГц, обсяг оперативної пам’ятi – 8 Гб, жорсткого диска – 500 Гб). Проведено експерименти з розробленим програмним забезпеченням. Область використання – програма може використовуватися як додаткова система для адаптивного керування на iнтелектуальному виробництвi. Результати магістерської атестаційної роботи апробовано у Науково технічному журналі «Технологія приладобудування», випуск № 2 2019, на тему «Розробка адаптивної системи керування переміщенням транспортувальних платформ на інтелектуальному виробництві».
- ДокументІнтелектуальна система керування мобiльним транспортним роботом(2019) Самойленко, I. О.Об’єкт дослiдження – мобiльний транспортний робот. Предмет дослiдження – iнтелектуальна система керування. Мета магiстерської роботи – розробка алгоритмiв i програмного забезпечення iнтелектуальної системи керування мобiльним транспортним роботом. Методи дослiдження та апаратура: для досягнення мети використовується нечiтка логiка, продукцiйна модель подання знань; програмне забезпечення реалiзовано мовою програмування C++ на персональнiй IВМ-сумiснiй ЕОМ (тактова частота процесора – 1,3 ГГц, обсяг оперативної пам’ятi – 3000 Мб, обсяг жорсткого диска – 500 Гб). Результати: науковий – дослiджено iнтелектуальнi системи керування; практичний – розроблено програмне забезпечення iнтелектуальної системи керування мобiльним транспортним роботом. Область застосування – результати можуть бути використанi на пiдприємствах i в органiзацiях, якi застосовують мобiльних роботiв, якi повиннi працювати в невiдомих умовах.
- ДокументКонтроль товщини і наявності дефектів в склотекстоліту який застосовується для виготовлення друкованих плат(2019) Турбай, В. В.Об’єкт дослідження – фізико-математична модель процесу взаємодії високочастотного апериодичного екранного ВТП з металевим неферомагнітним покриттям при наяві дефектів. Предмет дослідження – оцінка контролю недосконалості (електропровідності) металевого неферомагнітного покриття друкованої плати методом вихрострумової дефектоскопії для забезпечення надійності. Мета магістерської атестаційної роботи – підвищення чутливості виявлення дефектів в металевому неферомагнітному покритті за рахунок використання апериодичного екранного перетворювача. Методи дослідження – вихрострумовий метод неруйнівного контролю. У магістерської атестаційній роботі досліджено фізико-математичну модель процесу взаємодії високочастотного апериодичного екранного ВТП з металевим неферомагнітним покриттям при наяві дефектів, що надало можливість виявляти дефекти структури фольги (металевого неферомагнітного покриття) склотекстоліту. Результати магістерської атестаційної роботи апробовані у фаховий статті «Восьма Міжнародна науково-технічна конференція з Інформаційних проблем теорії акустичних радіоелектронних і телекомунікаційних систем».