Факультет інформаційно-аналітичних технологій та менеджменту (ІТМ)
Постійний URI для цього зібрання
Перегляд
Перегляд Факультет інформаційно-аналітичних технологій та менеджменту (ІТМ) за Назва
Зараз показано 1 - 20 з 240
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументOцiнкa тa упрaвлiння фiнaнсoвoю безпекoю пiдприємствa(2019) Тимофєєнко, В. С.Об’єктом дослідження є управління системою фінансово-економічної безпеки підприємства. Метою роботи є теоретичне обґрунтування та розробка практичних рекомендацій щодо оцінки та управління фінансовою безпекою для досліджуваного підприємства. Проаналізовано теоретичні підходи щодо сутності та методів оцінки фінансової безпеки підприємства. Розглянуто системні основи управління фінансовою безпекою підприємства. Проаналізовано фінансово-економічні результати діяльності ТОВ «Прогрес». Розкрито особливості обліково-аналітичного забезпечення фінансової безпеки на досліджуваному підприємстві. Запропоновано напрями удосконалення оцінки та управління фінансовою безпекою підприємства. Запропоновано методику оцінки рівня фінансової безпеки для ТОВ «Прогрес».
- ДокументАналіз особливостей побудови систем моніторингу стану довкілля з використанням методів штучного інтелекту(2020) Слупська, С. Ю.В результаті виконання атестаційної роботи були розглянуті актуальні завдання створення системи екологічного моніторингу стану довкілля з використанням методів обчислювального інтелекту. Розглянуті завдання оцінювання рівня екологічної безпеки довкілля та завдання ідентифікації джерел шкідливих викидів в промислових регіонах, а також запропоновано методи їх вирішення з застосуванням графових моделей, нечіткої логіки та оптимізаційних методів. Запропоновано варіант побудови системи екологічного моніторингу стану довкілля, що має відкриту модульну архітектуру та розглянуто напрямки практичної реалізації функцій окремих модулів. Запропонована система екологічного моніторингу стану довкілля може використовуватися як автономно, так і в інтеграції з існуючими ГІС екологічного моніторингу регіонального рівня.
- ДокументАналіз та застосування методів оцінки кількості людей у відеоряді в цілях моніторингу мирних зібрань(2020) Богдан, Д. І.Метою дослідження є реалізація та аналіз методів оцінки кількості людей у відеоряді в цілях моніторингу мирних зібрань. Об’єктом дослідження є сфера громадського спостереження, а саме процес оцінки кількості учасників мирних зібрань. Проведено дослідження методів оцінки кількості людей у відеоряді на основі розпізнавання образів та на основі оцінки карт щільності згортковою нейронною мережею. В основі згорткових нейронних мереж лежить операція згортки – процес додавання кожного елемента зображення до його сусідів, зважених ядром. В результаті роботи згорток отримується набір деталей зображення від більш абстрактних (криві) до більш конкретних (геометричні фігури). У результаті роботи здійснена програмна реалізація системи для оцінки кількості людей в відеоряді.
- ДокументАналіз, комп'ютерне моделювання та стійке оцінювання статистичних розподілів у потоках даних(2021) Белявський, Д. О.Об’єкт дослідження – потік даних. Мета роботи – дослідження та аналіз методів робастного оцінювання па-раметрів розподілів у потоках даних. Основними завданнями досліджень є по-будова, дослідження і застосування робастних підходів в потоках даних. Методи дослідження – для вирішення поставлених завдань використову-вався апарат теорії ймовірностей, математичної статистики, математичного аналізу, обчислювальної математики, статистичного моделювання, стійкі оцін-ки параметрів статистичних розподілів. Проведено огляд основних підходів теорії робастного оцінювання пара-метрів до потоків даних. Проведено дослідження стійких методів оцінювання розподілів у потоці даних. Проведено теоретичні дослідження локально-стійких методів оцінювання параметрів в потоці даних з засміченням.
- ДокументВивчення засобів автоматизованого тестування для оцінювання показників якості програмного продукту(2021) Василенко, І. С.Метою дослідження є вивчити засоби автоматизованого тестування для оцінювання якості програмного продукту. Використано методології тестування та види тестування програмного продукту. Проведено дослідження видів тестування програмного продукту. Проведено аналіз переваг та недоліків автоматизованого тестування у порівнянні з мануальним тестуванням. Розроблена програма автоматизованого тестування та декілька мануальних тестів. У результаті роботи здійснена програмна реалізація автоматизованого тесту для сайту.
- ДокументВивчення методу класифікації зображень на підставі ортогонального розкладання даних(2022) Чмутов Ю. В.Об’єктом дослідження є структурні методи класифікації зображень. Метою дослідження є удосконалення результативності структурних методів класифікації зображень шляхом впровадження апарату розкладання компонентів опису за системою ортогональних функцій Уолша та застосування моделей стиснення простору ознак. Використано методи: апарат теорії множин, метричні моделі для визначення релевантності щодо множин багатовимірних векторів, теорія ортогонального розкладення векторів. Проведено дослідження швидкодії та ефективності розроблених методів класифікації багатовимірних даних. Експерименти підтвердили суттєве скорочення обчислювальних витрат у розроблених модифікаціях класифікаторів на основі впровадження ортогонального розкладення даних. У результаті дослідження здійснена програмна реалізація методів класифікації, отримано експериментальні показники їх функціонування
- ДокументВивчення методу редукції системи структурних ознак зображення на основі метричного критерію інформативності(2021) Метелев, В. В.Об’єктом дослідження є методи зменшення розмірності систем ознак для представлення даних у задачі класифікації зображень. Метою є розроблення методів, що дозволяють проводити редукцію системи структурних ознак на основі метричного критерію інформативності. Використано методи метричного аналізу даних, програмного моделювання. Проведено експериментальне дослідження методів редукції на прикладі множин ознак у вигляді наборів бінарних векторів. Критерієм результативності класифікації вибрані метрики Хаусдорфа та Танімото. Здійснена програмна реалізація для моделі редукції множини ознак у вигляді дескрипторів ключових точок зображення. Обсяг опису можна скоротити в два рази, не зменшуючи ефективність розпізнавання.
- ДокументВивчення методів тестування десктопних застосунків(2022) Полубєхін А. А.Об’єктом дослідження є процес тестування десктопних застосунків. Метою дослідження є вивчення та порівняння вибраних методів тестування десктопних застосунків, які дозволять проводити тестування з найбільшою продуктивністю. Проведено дослідження методів тестування десктопних застосунків. Досліджено метод тепловізійного контролю. Використано фреймворки для автоматизованого тестування десктопних застосунків. Визначено вимоги щодо реалізації автоматизованого фреймворку. У результаті роботи здійснена програмна реалізація автоматизованого фреймворка і автотестів, за базу взято функціональне, димове, інтеграційне та автоматизоване тестування
- ДокументВивчення функціоналів програмних засобів для управління навчанням у системах підвищення кваліфікації персоналу(2021) Ільїн, В. С.Метою данної роботи є вивчення систем навчання персоналу Було систематизовано методи навчання персоналу. Висвітлено основні принципи і етапи побудови ефективної системи навчання персоналу в організації з урахуванням її поточних цілей і стратегії. Порівняно найпопулярніші уснуючі рішення систем управління навчанням з метою підвищення кваліфікації персоналу. Наведено характеристику компанії «LandrumHR». Проведено аналіз діючої в компанії системи навчання персоналом. Розроблені рекомендації щодо вдосконалення системи навчання персоналу у вигляді рішення розробки нової системи навчання. А саме, було розроблено інформаційне забезпечення системи, наведені рекомендації щодо програмного забезпечення, також розроблені алгоритми та інтерфейси системи.
- ДокументВикористання схеми Лакса-Вендроффа при комп’ютерному моделюванні нестаціонарних режимів течії газу по ділянці трубопроводу(2022) Фещук, О. П.Об’єкт дослідження – нестаціонарний неізотермічний режим течії газу (НН РТГ) по ділянці трубопроводу (ДТ). Мета роботи – визначити метод для розв’язання системи рівнянь матема-тичної моделі НН РТГ по ДТ, який дозволяє відстежувати час поширення перехідного процесу за найменший час. Методи дослідження – методи чисельного інтегрування гіперболічних систем рівнянь у частинних похідних. В кваліфікаційній роботі побудована математична модель НН РТГ. Проведений аналіз існуючих методів для чисельного розв’язання обраної моделі. Обрано методи для досягнення мети роботи – метод з використанням явної двокрокової схеми Лакса-Вендроффа та метод характеристик. Створено та протестовано програмні продукти в Mathematica 11.1 для розрахунку параметрів газового потоку та відстеження часу поширення перехідного процесу за обраними методами. Дослідження методів проводилось при різній кількості точок розбиття ДТ. Проведений порівняльний аналіз обраних методів та обрано кращий серед них. Отримані результати кваліфікаційної роботи можуть бути використані для потенційного покращення методів моделювання нестаціонарних неізотермічних режимів перебігу газу в газотранспортній системі з метою підвищення ефективності рішень, що приймаються в аварійних або нештатних ситуаціях
- ДокументВідновлення розривних функцій спеціального вигляду з використанням проєкцій і скінченних сум Фур’є(2021) Ткаченко, І. М.Об’єкт дослідження – процес відтворення внутрішньої структури тіла на основі проєкційних даних, що надходять з комп’ютерного томографа. Мета роботи – дослідити та протестувати новий метод відновлення розривних функцій, оснований на використанні розривних сплайнів та методу скінченних сум Фур’є зі спеціально сконструйованою системою сканування, тісно пов'язаної з формулами для коефіцієнтів Фур'є; дослідити вплив явища Гіббса на результати дослідження. Методи дослідження – створення тестових розривних функцій, що моделюють дані, які можуть бути отримані з комп’ютерного томографа. Наближення функцій розривними сплайнами двох змінних. Відновлення розривних функцій за допомогою метода скінченних сум Фур’є. Наближення розривних фун-кцій скінченними сумами Фур’є призводить до явища Гіббса. Для усунення цього явища відновлюється не вихідна функція, а неперервна функція, отрима-на з допомогою сплайнів. У даній роботі був проведений системний аналіз проблеми відновлення функцій за їх проєкціями, який включає в себе морфологічний опис системи, функціональну модель, інформаційну модель та аналіз сценаріїв вирішення проблеми. Також була наведена програмна реалізація та результати обчислюва-льного експерименту.
- ДокументВізуалізація та аналіз даних для SEO та реклами(2022) Луціва Д. В.Об’єктом дослідження є розробка дашбордів для сайту та порівняння сервісів візуалізації. Метою дослідження є дослідження питань візуалізації та аналіз даних для SEO та реклами. Розглянуто базові методи візуалізації, види діаграм для створення дашбордів, основні метрики для наскрізної та базової вебаналітики. Також у ході роботи були розглянути види та методи пошукової оптимізації. Особову увагу приділено порівнянню сервісів візуалізації, та розробка дашбордів, створених за допомогою даних з Google Analytics. У результаті були розроблені дашборди в програмах Data Studio та Tableau та проведено порівняльний аналіз між засобами візуалізації.
- ДокументДослідження адаптованості динамічних процесів в системах з захистом(2019) Семенцова, Н. А.Об’єкт дослідження – система з захистом від збурення. Мета роботи – дослідити адаптованість динамічних процесів в системах із захистом від збурення для кривої катастроф типу збірки. Метод дослідження – пошук стійких стаціонарних точок системи, пошук кривих катастроф, виведення явної формули для міри адаптованості системи.
- ДокументДослідження блокчейн-технології для підтвердження оригінальності документів(2022) Яресько К. В.Об’єктом дослідження є прикладний смарт-контракт для зберігання та перевірки істинності даних про документи. Метою дослідження є розробка та дослідження вебзастосунок для підтвердження оригінальності документів із застосуванням блокчейн-технології Ethereum. Шляхом тестування проведено вивчення працездатності розробленого вебзастосунку, здійснено розрахунок витрат при його впровадженні. У результаті проведеного дослідження та тестування смарт-контракту та вебзастосунку підтверджено працездатність та результативність програмного засобу для збереження і перевірки оригінальності документів
- ДокументДослідження використання методів Deep Learning для розпізнавання транспортних засобів на зображенні(2022) Ященко А. В.Об’єктом дослідження є питання детекції транспортних засобів в системах комп’ютерного зору. Метою дослідження є розробка методів для покращення алгоритму Single Short Detector (SSD) та аналіз результатів. Здійснено експериментальне оцінювання ефективності алгоритмів SSD, YOLO, R-CNN, Fast R-CNN, Faster R-CNN, Mask R-CNN. У даному дослідженні використані методи математичної статистики, інтелектуального аналізу даних, розпізнавання образів, а також імітаційне моделювання. На основі дослідження і проведеного експерименту проаналізовано та підтверджено ефективність застосування алгоритму SSD в порівняно з YOLO. Перспективою подальшого дослідження є вивчення завадостійкості розроблених методів та оцінювання їх прикладної результативності стосовно об’ємних колекцій зображень
- ДокументДослідження гібридних методів для класифікації складноструктурованих зображень(2019) Зеленський, М. О.Метою дослідження є виявлення ефективних гібридних методів для класифікації складноструктурованих зображень. Об’єктом дослідження є складноструктуровані зображення. Використано методи сегментації, що засновані на кластеризації на градієнтних операторах, модельна сегментація, узагальнений метод сегментації. Досліджено та протестовано методи для класифікації складноструктурованих зображень. У результаті роботи здійснена програмна реалізація різних методів, як окремих компонент. Результати атестаційної роботи апробовано у вигляді тез доповіді на міжнародній конференції.
- ДокументДослідження ефективності засобів бінарного оброблення даних у структурних методах класифікації об‘єктів(2019) Солодченко, К. Г.Метою атестаційної магістерської роботи є дослідження та модернізація методу класифікації зображень на підставі множини ключових точок. За описом зображення у вигляді множини дескрипторів BRISK як бінарних векторів обчислюється вектор центрального дескриптора, аналізуються варіанти його побудови. Проведено аналіз працездатності запропонованих алгоритмів, дослідження на варіативних вибірках та різних первинних обробках вхідних та еталонних зображень. Об‘єктом дослідження є методи класифікації значення центрального дескриптора із врахуванням вагових коефіцієнтів та проведення логічного аналізу важливості окремих бітів. Розроблено програмне забезпечення для класифікації зображень варіантами алгоритмів, підтверджено їх працездатність та результативність.
- ДокументДослідження завадостійкості ієрархічного методу структурної класифікації зображень(2020) Сірик, Т. О.Метою атестаційної роботи є вивчення завадостійкості ієрархічного методу структурної класифікації зображень, що базується на побудові матриці дескрипторів зображення за допомогою детектору ORB та створенні ієрархічної системи розподілів ознак. Класифікація зображення здійснюється шляхом зіставлення побудованої системи ознак з базою еталонних даних.
- ДокументДослідження застосування текстонів у комп’ютерному зорі(2021) Яловенко, А. С.Об’єктом дослідження є текстон як найменший елемент зображення з властивостями яскравості та кольору, що характеризують цифрове зображення об’єкту на сцені. Мета дослідження ̶ методи комп’ютерного зору та методи машинного навчання для розробки програмної системи, що виконує пошук та класифікацію текстонів на графічних зображеннях. Побудована та навчена згорткова нейронна мережа забезпечує задовільну точність розпізнавання об'єктів на основі представлених текстонів зображення та текстур. Результати цієї роботи можуть бути використані в комерційних та особистих цілях (управління транспортними засобами, пошук товарів по фотографії в інтернет-магазині, вирішення пошукових задач
- ДокументДослідження класифікатора зображень із використанням ансамблевих засобів аналізу складу структурного опису(2022) Жадан О. В.Об’єктом дослідження є методи класифікації зображень з використанням множин дескрипторів ключових точок у системах комп’ютерного зору. Метою дослідження є впровадження технологій класифікації зображень на підставі багатокомпонентної моделі даних на множині бінарних дескрипторів для опису еталонних зображень. Використано дескриптори ORB, апарат теорії множин і векторного простору, метричні моделі для визначення релевантності множин багатовимірних векторів, елементи теорії ймовірностей та програмне моделювання. Дослідження направлені на застосування багатокомпонентної моделі даних у структурних підходах прийняття рішень про клас об’єкту задля покращення класифікаційних властивостей. У результаті програмно реалізована та досліджена модель класифікації, зроблений висновок щодо її ефективності.