Публікація:
Обробка інформації мереж радіолокаційних систем спостереження повітряного простору

dc.contributor.authorСвид, І. В.
dc.contributor.authorТкач, М. Г.
dc.contributor.authorСєріков, А. О.
dc.contributor.authorКоротіч, О. В.
dc.contributor.authorДацько, С. В.
dc.contributor.authorСухоруков, Д. О.
dc.contributor.authorМачоніс, Т. С.
dc.date.accessioned2023-03-07T20:01:45Z
dc.date.available2023-03-07T20:01:45Z
dc.date.issued2022
dc.description.abstractРозглянуто принципи і методи обробки інформації мереж радіолокаційних систем спостереження повітряного простору. Інформаційні технології дозволяють реалізувати автоматичний збір, обробку, зберігання, передачу та видачу радіолокаційної інформації користувачам. Проведено синтез та аналіз оптимальної структури міжетапної обробки сигнальних даних та радіолокаційної інформації первинної обробки в мережі радіолокаційних систем спостереження повітряного простору. Якість інформації мереж радіолокаційних систем спостереження повітряного простору впливає практично на всі показники якості функціонування мережі радіолокаційних систем. Проаналізовано етапи обробки радіолокаційної інформації в мережах радіолокаційних систем. Показано важливість зазначення наведених етапів для створення повної картини повітряної обстановки в зоні відповідальності. Для підвищення якості інформаційного забезпечення споживачів мережа радіолокаційних систем потребує проведення обробки інформації на всіх етапах. На кожному етапі обробки інформації проаналізовано показники якості обробки інформації. Це дозволило показати, що етапна реалізація обробки інформації з одного боку спростила проведення оптимізації обробки всередині кожного етапу обробки, проте, з іншого боку, ускладнила проведення сумісної оптимізації, як виявлення повітряного об’єкта, так і вимірювання координат повітряного об’єкта. Синтезована структура обробки радіолокаційної інформації мережі радіолокаційних систем спостереження повітряного простору, яка дозволила здійснити міжетапну оптимізацію обробки як сигнальних даних, так й інформації первинної обробки. Наведені розрахунки показали, що спосіб обробки інформації, при якому поєднання інформації здійснюється на рівні прийняття рішень про виявлення повітряних об’єктів в кожному каналі обробки сигнальних даних, має деякі переваги в якості обробки інформації мережі радіолокаційних систем у порівнянні з варіантом поєднання інформації на етапі обробки сигналів, що використовується в теперішній час. При цьому, для способу поєднання інформації на рівні прийняття рішень про виявлення повітряних об’єктів потік інформації, що передається на пункт сумісної обробки, значно зменшується. Все це дозволяє підвищити якість обробки інформації в системі контролю повітряного простору.
dc.identifier.citationОбробка інформації мереж радіолокаційних систем спостереження повітряного простору / І. В. Свид, М. Г. Ткач, А. О. Сєріков, О. В. Коротіч, С. В. Дацько, Д. О. Сухоруков, Т. С. Мачоніс // Радіотехніка : Всеукр. міжвід. наук.-техн. зб. 2022. Вип. 210. - C. 137-145.
dc.identifier.issn0485-8972
dc.identifier.issn2786-5525
dc.identifier.urihttp://rt.nure.ua/article/view/268649
dc.identifier.urihttps://openarchive.nure.ua/handle/document/22420
dc.language.isouk
dc.publisherХНУРЕ
dc.subjectрадіолокаційна система, мережа, повітряний простір, система спостереження, обробка інформації, сигнальні дані, міжетапна обробки, оптимізація, якість обробки інформації, контроль повітряного простору, повітряний об'єкт
dc.titleОбробка інформації мереж радіолокаційних систем спостереження повітряного простору
dc.typeArticle
dspace.entity.typePublication

Файли

Оригінальний пакет
Зараз показано 1 - 1 з 1
Завантаження...
Зображення мініатюри
Назва:
268649.PDF
Розмір:
467.48 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Ліцензійний пакет
Зараз показано 1 - 1 з 1
Немає доступних мініатюр
Назва:
license.txt
Розмір:
9.64 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: