Кваліфікаційні роботи магістрів (Маг_СТ)

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 20 з 149
  • Публікація
    Дослідження застосування методів аналізу даних в системах електронної комерції
    (2024) Валентій, О. М.
    Мета кваліфікаційної роботи - дослідити методи аналізу даних в системах електронної комерції та реалізувати функції прогнозування на прикладі конкретної системи. Методи дослідження: системний підхід, методи структурного аналізу і моделювання реляційних баз даних, регресійний аналіз, методи часових рядів, методи проектування веб-застосунків, подієвого об’єктно орієнтованого програмування. В роботі проведено аналіз предметної області, що має відношення до методів аналізу даних та їх прогнозування. Для визначення і уточнення вимог до розроблюваного додатку було проведено моделювання потоків даних (з відповідністю до стандарту DFD), логічне та фізичне моделювання (з відповідністю до стандарту IDEF1X). Розроблено UML-діаграми. Проведено порівняльний аналіз різних методів прогнозування даних і обрано найкращі за оцінками похибки. Розроблені тригери БД для підтримки актуальної інформації у системі. По результатам аналізу методів прогнозування, обрані методи були реалізовані у системі електронної комерції. Галузь застосування – отримання прогнозу результатів роботи системи електронної комерції для побудови стратегії розвитку і роботи
  • Публікація
    Дослідження підходів до проєктування систем організації перевезень попутним транспортом
    (2024) Варданян, К. А.
    Об'єктом дослідження є процес проєктування та розробки систем організації перевезень попутним транспортом. Дослідження включає аналіз різних підходів до створення таких систем, враховуючи технологічні, бізнесові, юридичні, соціальні та екологічні аспекти. Об'єкт дослідження також охоплює вивчення потреб користувачів, оптимальних стратегій маршрутизації, ефективних методів співпраці між водіями та пасажирами, а також розробку інноваційних рішень для підвищення якості та ефективності системи організації попутних перевезень. Мета досліджень: пошук оптимальних підходів до проєктування систем організації перевезень попутним транспортом. Оптимальність полягає у тому що система має бути ефективною у використанні ресурсів, таких як час, гроші а також вона повинна бути стабільною та надійною у будь-яких умовах експлуатації. Під час виконання роботи було спроектовано та реалізовано серверну частину системи з організації перевезень попутним транспортом та пошуку автомобільних попутників. Було використано моделювальний підхід для розробки системи організації перевезень попутним транспортом, що включає використання комп'ютерних моделей, які дозволять проаналізувати різні аспекти такої системи. Це включає моделювання користувачів, транспортних засобів, маршрутів, економічної ефективності, трафіку та навантаження на дороги.
  • Публікація
    Рекомендаційна система з приготування страв для набору розпізнаних та класифікованих продуктів харчування
    (2024) Варламов, М. Д.
    Мета дослідження – розробка рекомендаційної системи для приготування страв на основі розпізнаних та класифікованих продуктів харчування. Система має автоматично ідентифікувати продукти за зображеннями, класифікувати їх за категоріями, надавати користувачам персоналізовані рецепти та рекомендації щодо приготування страв, враховуючи їхні вподобання та наявні інгредієнти. Методи дослідження включають аналіз літератури та існуючих систем, використання методів машинного навчання та комп'ютерного зору для розпізнавання продуктів харчування за допомогою нейронних мереж. Розробка алгоритмів класифікації та бази даних рецептів і продуктів харчування забезпечить ефективний пошук рецептів на основі наявних інгредієнтів. Реалізація прототипу з використанням камер та міні-комп'ютера дозволить ефективно інтегрувати систему у місця зберігання продуктів. Область застосування – в побуті для інтеграції з "нерозумними" холодильниками та мобільними додатками, в закладах громадського харчування для оптимізації використання інгредієнтів, а також у рітейлі для допомоги покупцям у виборі продуктів та зменшення втрат та харчових відходів внаслідок закінчення термінів придатності. Соціальні проекти можуть використовувати систему для оптимального розподілу харчових продуктів серед нужденних.
  • Публікація
    Розроблення системи моніторингу для зарядної системи електромобілів з застосуванням методів машинного навчання
    (2024) Єрошенко, С. О.
    Метою дослідження є розробка системи моніторингу електричних станцій для заряджання електричних транспортних засобів для запобігання заборони доступу (ICEing) на базі магнітометрів та моделей машинного навчання. Методи дослідження: системний аналіз – робота з науково-технічною літературою; моделювання – процеси обробки даних; експериментальна оцінка – оцінювання ефективності рішення, метрики для оцінки класифікаційної продуктивності; статистичний аналіз отриманих результатів. Наукова новизна роботи полягає у вирішенні проблеми заборони доступу, визначення її причин та на пошук інноваційних методів та технологій для боротьби з нею, зокрема, використання магнітометрів для ідентифікації зайнятості паркових місць та застосування моделі машинного навчання для управління цим процесом та перевірка інтеграції моделі з STM32 мікроконтролером.
  • Публікація
    Дослідження моделей та методів штучного інтелекту для задачі прогнозування вилову риби
    (2024) Сєвєрін, І. К.
    Мета роботи – Дослідження методів машинного навчання для системи прогнозування, яка оцінює активність риби на основі погодних та астрономічних умов. Аналіз вхідних атрибутів до досліджених методів з метою оцінки їх впливу на результат. Методи дослідження – Порівняння декількох моделей та методів машинного навчання для задачі прогнозування. Порівняння впливу вхідних даних на результат. В кваліфікаційній роботі проведено порівняння різних методів машинного навчання для задачі прогнозування. Проведено аналіз вхідних даних, та було визначено які з них впливають на результат найбільше. Наведено детальний аналіз і опис найбільш відповідного методу і впливу вхідних данних на результат.
  • Публікація
    Дослідження моделей та методів ETL і ELT трансформації, оркестрування для побудови корпоративних сховищ даних
    (2024) Щербак, О. А.
    Мета роботи – зробити порівняльний аналіз методів ELT та ELT та розробити платформу з даних, виходячи з переваг та можливостей сучасних технологій. Методи дослідження – порівняння різних видів технологій та спроба скласти докупи вузькопрофільні технології роботи з даними. У кваліфікаційній роботі представлено порівняння та опис різних видів інструментів які можуть слугувати основою для сучасних платформ з даних. Детальний опис найбільш підходящої для більшості компаній архітектури платформи з даних.
  • Публікація
    Розробка та дослідження чат-боту для сфери послуг, розробленого на основі великої мовної моделі
    (2024) Слінкін, О. В.
    Мета роботи – аналіз існуючих методів реалізації чат-ботів з використанням великих мовних моделей, оптимизація роботи з контекстом та покращення взаємодії боту з користувачами. Методи розробки – у розробці чат-боту, що використовує велику мовну модель використовувався системний підхід, методи структурного аналізу і моделювання реляційних баз даних, методи аналізу розвитку чат-ботів та великих мовних моделей. Результати роботи – розроблений чат-бот з використанням великої мовної моделі. Область застосування – суб’єкти господарської діяльності у сфері послуг, що є зацікавленими у автоматизації взаємодії з користувачами.
  • Публікація
    Дослідження технології блокчейн для проектування та розробки автоматизованих систем у мистецтві
    (2024) Суворов, М. В.
    Мета досліджень: аналіз впливу технології блокчейн та невзаємозамінних токенів на розвиток автоматизованих систем у мистецтві, визначення їх можливостей і перспектив у цій галузі. Методи дослідження – системний підхід, методи структурного аналізу і моделювання бізнес-процесів, методи моделювання розподілених систем, методи оцінки та вибору блокчейн-платформ, методи дослідження проблем безпеки. У роботі проведено аналіз предметної області, що належить до застосування технологій блокчейн та NFT у сфері мистецтва. Розглянуто особливості та різні типи блокчейнів та механізми консенсусу. Досліджено технологію NFT, її переваги та недоліки, різні стандарти NFT. Проведено аналіз існуючих методів реалізації технологій блокчейн та NFT у мистецтві. Розглянуто існуючі готові рішення для реалізації технології блокчейн у мистецтві та проаналізовано їхні переваги та недоліки. На основі проведеного аналізу сформульовано вимоги до інформаційної системи, що дозволяє автоматизувати процес створення та торгівлі предметами мистецтва з використанням технології блокчейн та NFT. Розроблено смарт-контракти маркетплейсу та двох видів аукціону. Оптимізовано контракт NFT маркетплейсу. Спроектовано та розроблено вебсайт для взаємодії зі смарт контрактом на блокчейні.
  • Публікація
    Розробка та дослідження інформаційної системи організації та координації волонтерської діяльності
    (2024) Рибаков, М. Д.
    Мета роботи – розробка та дослідження окремих елементів і функцій інформаційної системи для підвищення ефективності організації та координації волонтерської в реальному часі, з використанням інтегрованого підходу. Система буде розроблятись з використанням мікросервісної архітектури, де за сервіс бекенду відповідає FastApi Python, за сервіс бекенду відповідає react.js, а за сервіс аутинтефікації Firebase Auth. В якості системи управління базами даних було обрано SQL Server Management Studio — система управління базами даних, яка розробляється корпорацією Microsoft. Об’єктом розробки є додаток для оптимізації ефективності організації та координації волонтерської діяльності, який може бути використаний волнтерськими організаціями або звичайними користувачами у яких є потреба розширити сферу використання не тільки в живу, а і у Інтернеті.
  • Публікація
    Розробка методів створення SaaS рішень із використанням cloud-native технології в ІС онлайн ринок літератури
    (2024) Романків, Н. Д.
    Мета роботи – проаналізувати і оцінити сучасний стан галузі, розробити архітектуру чат-бота що дозволяє використовувати різні LLM без масштабних змін в системі; розробити метод інтеграції чат бота на базі LLM в SaaS додаток; розробити методи кастомізації SaaS додатків. Методи досліджень – проведення аналізу предметної галузі та сучасного стану галузі, розробка архітектури чат бота, проведення порівняльного аналізу LLM, розробка методів інтеграції чат бота на базі LLM в SaaS додаток, розробка методів кастомізації SaaS. Наукова новизна обґрунтована тим що аналіз літературних джерел довів, що досі не було розроблено архітектури чат-боту що дозволяє використовувати різні LLM-ки із легкістю. Окрім цього запропонований метод інтеграції чат бота побудованого на основі LLM, без застосування складного та трудомісткого процесу fine-tuning, що дозволяє чат боту отримати доступ до даних із системи. Також досі не було визначено цілісної стратегії по кастомізації SaaS додатків який би містив сучасні й різносторонні методи для модифікації.
  • Публікація
    Розробка методів створення cloud-native рішень в інформаційних системах соціальних комунікацій
    (2024) Роздайбіда, А. В.
    Метою дослідження є проведення аналізу технічних викликів при створенні інформаційниї систем соціальної комунікації, розгляд підходів розробки cloud−native застосунків, розробка ефектикних методів створення інформаційних систем соціальних комунікацій з використанням храмно−орієнтованих технологій. Методи дослідження: методи системного аналізу існуючих інформаційних систем, літературний огляд, компаративний аналіз, дослідження методів та підходів, методи структурного аналізу та моделювання, проведення тестування та оцінювання Наукова новизна результатів полягає у розробці методів створення cloud−native інформаційних систем соціальних комунікацій, зосереджених на ефективному вирішенні найпоширеніших технічних викликів. Особлива увага приділена архітектурним підходам та практичному використанню концепцій хмарних обчислень для розробки інформаційних систем соціальної комунікації з дотриманням усіх поставлених вимог. Область застосування: процес створення інформаційних систем соціальної комунікації, що розроблені з використанням технологій хмарного обчислення
  • Публікація
    Дослідження та аналіз можливостей верифікації документів за допомогою блокчейн технологій
    (2024) Серкін, К. О.
    Мета роботи – дослідити та проаналізувати можливості блокчейн технологій в сфері верифікації документів. Порівняти захищеність централізованих та децентралізованих систем. Провести аналіз безпечності вже розроблених рішень, які надають можливість верифікації документів централізовано. Розробити концепт веб-додатку, який дозволити інтегруватись з блокчейн мережами й верифікувати документі за допомогою власного крипто гаманця. До методів дослідження належать вивчення та аналіз теоретичних відомостей й технічної документації. Окрім того, була використана методика аналогій, котра включає аналіз існуючих систем верифікації документів для визначення та порівняння сильних та слабких сторін вже розроблених рішень. Це допомогло виявити потенційні вразливості та можливості покращення нових систем на базі блокчейн технологій. В результаті дослідження та розробки отримано концепт системи який має змогу верифікувати документи та підтверджувати, те що вони не були змінені з моменту їх першого завантаження в блокчейн мережу.
  • Публікація
    Розробка та дослідження методів формування рекомендацій для системи підбору лікарських препаратів
    (2024) Підгорний, М. О.
    Мета дослідження – розробити ефективний метод формування рекомендацій для системи підбору лікарських препаратів, який би підвищував точність і персоналізацію підбору медикаментів, мінімізуючи ризик негативних взаємодій між препаратами та неефективного лікування. Результати дослідження – розроблений метод формування рекомендацій, що оцінює сумісність препаратів та потенційну ефективність для широкого спектру стандартних ситуацій, заснованих на фармакологічних принципах та базується на загальнодоступних даних про лікарські препарати та їхній взаємодії. Галузь застосування – впровадження в аптечні мережі, онлайн-сервіси для самодопомоги у виборі безрецептурних лікарських засобів, розробка додатків для інформування пацієнтів про можливості самолікування та профілактики здоров’я, електронні довідники лікарських препаратів.
  • Публікація
    Розробка компонентів замовлення розробки та використання ПЗ інформаційної системи біржі спостережень
    (2024) Путілов, С. Ю.
    Об’єктом досліджень атестаційної роботи аналіз вимог та проектування інформаційної системи біржі спостережень. Предметом дослідження є комплекс програмних та апаратних засобів, що використовуються для аналізу, запису та обробки великих обсягів інформації, що використовується на та взаємодіє з іншими наборами даних через інтерфейс користувача. Методи дослідження є впровадження аналітичних та практичних засобів тестування інформаційної системи з створенням цілісності даних за допомогою реляційної системи управління базами даних для швидкої та ефективної взаємодії з даними і використанням архітектурного шаблону проектування MVC. Результатом кваліфікаційної роботи є веб-додаток, що використовує функціонал аналізу, записку та обробки інформації різної величини. Додаток допоможе створити замовлення на певну обробку даних за введеним описом і отримати готові результати після проведення дослідження.
  • Публікація
    Дослідження методів проєктування систем рекомендації товарів
    (2024) Новіков, М. В.
    В роботі проводиться аналіз предметної області рекомендацій товарів, визначаються умови дослідження, визначаються вимоги до рекомендаційних систем, розглядається специфіка формування рекомендацій для продажу товарів, проводиться проєктування, тестування та аналіз підходів до реалізації рекомендаційних систем, проводиться проєктування, дослідження та оцінка варіантів реалізації гібридних рекомендаційних систем. Сфера застосування – продаж товарів через мережу Інтернет.
  • Публікація
    Дослідження методів кластеризації даних для реалізації рекомендаційної функції CRM-системи мережі кінотеатрів
    (2024) Одинцова, В. О.
    Об’єкт дослідження – процес визначення уподобань фільмів клієнтами мережової системи кінотеатрів та подання їх рейтингу за прогнозом в якості рекомендації. Предмет дослідження – інформаційні технології реалізації рекомендаційної функції CRM-системи мережі кінотеатрів за допомогою методів кластеризації. Мета роботи – дослідження методів кластеризації даних для реалізації рекомендаційної функції CRM-системи мережи кінотеатрів. на Методи дослідження – системний підхід; рекомендаційні методи, що засновані описі характеристик товару та даних користувачів (Content-Based); рекомендаційні методи, що засновані на сумісній (колаборативній) фільтрації (Collaborative Filtering), а саме методи кластеризації: метод k-середніх, агломеративний метод та DBSCAN. У роботі розглянуті особливості практичної реалізації методу кластеризації DBSCAN у комбінації з Content-Based підходом. Для дослідження обрана й розглядається рекомендаційна CRM-система мережі кінотеатрів. Область застосування – системи перегляду фільмів.
  • Публікація
    Системне проектування касової системи самообслуговування
    (2024) Кущ, О. В.
    Мета роботи – підвищення ефективності середнього та малого бізнесу шляхом реалізації масштабованої інформаційної системи касового самообслуговування. Методи розробки – системний підхід та методи структурного системного аналізу, методи моделювання та проектування складних систем, хмарні технології (Amazon Web Services), реляційних баз даних, All Fusion Process Modeler (BPWin) як CASE-засіб функціонального моделювання, методи проектування серверних додатків для Інтернет мереж, а саме, таких як, сервісно орієнтований архітектурний підхід, трирівнева архітектура та архітектурний патерн MVC. Створено веб-застосунок на базі тришарової клієнт-серверної архітектури. У розробленій системі впроваджена автоматизація головного бізнес-процесу системи касового самообслуговування. Сфера застосування – підтримка електронної комерції інформаційної система розрахунково-касового самообслуговування
  • Публікація
    Розробка веб-застосунку для аналізу та візуалізації біологічних даних
    (2024) Лахтін, В. В.
    Мета кваліфікаційної роботи – створення веб-застосунку, що спрощує аналіз і візуалізацію експресії генів для виявлення біологічних патернів та тенденцій. Методом дослідження є системний підхід для комплексного аналізу проектування веб-застосунку, методи структурного аналізу і моделювання для визначення архітектури та вимог до системи, об’єктно-орієнтований аналіз для реалізації логіки застосунку, порівняльний аналіз для оцінки існуючих рішень та їх адаптації до потреб проекту, а також експериментальні дослідження для перевірки функціональності та ефективності розробленого застосунку. Область застосування – біоінформатика, наукові дослідження в медицині та фармацевтиці, геноміка.
  • Публікація
    Розробка та дослідження інформаційної системи для моніторингу та координації гуманітарної допомоги
    (2024) Максимов, Я. О.
    Мета роботи – розробка та дослідження окремих елементів і функцій інформаційної системи для підвищення ефективності моніторингу та координації гуманітарної допомоги в реальному часі, з використанням інтегрованого підходу. Система буде розроблятись з використанням патерну репозиторію, де за клієнтську частину відповідає технологія створення веб-додатків Asp .NetMVC, що включає в себе написання сторінок мовою HTML та підключенням css (таблиць стилей) та js. В якості системи управління базами даних було обрано SQL Server Management Studio — система управління базами даних, яка розробляється корпорацією Microsoft. Об’єктом розробки є додаток для оптимізації ефективності моніторингу та координації гуманітарної допомоги, який може бути використаний волнтерськими організаціями або іншими установами у яких є потреба розширити сферу використання не тільки в живу, а і у Інтернеті.
  • Публікація
    Дослідження методів розвʼязання багатокритеріальних задач транспортної маршрутизації
    (2024) Ісакій, К. Г.
    Об’єктом дослідження в роботі є планування та оптимізація транспортних перевезень. Предметом досліджень є алгоритми планування та методи оптимізації транспортних перевезень. Мета роботи- підвищення ефективності системи планування та оптимізації транспортних перевезень. Методи дослідження– методи теорії ймовірності, математичної статистики та математичне імітаційне моделювання. Сфера застосування– покращення ефективності транспортних систем, зниженні витрат, покращенні якості обслуговування та зменшенні викидів шкідливих речовин, що сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємств