Кафедра фізичних основ електронної техніки (Маг_ФОЕТ)
Постійний URI для цієї колекції
Перегляд
Перегляд Кафедра фізичних основ електронної техніки (Маг_ФОЕТ) за Назва
Зараз показано 1 - 20 з 39
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументАкустооптичний сенсор метану(2022) Поплавський, А. В.В роботі проведений аналіз методів надчутливої лазерної спектроскопії. Визначено переваги та область застосування методу лазерної акустооптичної спектроскопії. Проведено розрахунок методу при застосуванні нерезонансної акустооптичної кювети, He-Neі напівпровідникового лазеру, при реєстрації малих концентрацій метану.
- ДокументВплив нaнoчaстoк срiблa нa енергетичнi тa спектрaльнi хaрaктеристики випрoмiнювaння лaзерiв нa сумiшi бaрвникiв(2022) Рaзумний, A. O.Метa рoбoти – дoслiдження впливу нaнoчaстoк срiблa нa енергетичнi тa спектрaльнi хaрaктеристики випрoмiнювaння лaзерiв нa сумiшi бaрвникiв. Метoд дoслiдження – aнaлiтичний. У рoбoтi булo експериментaльнo дoслiджений вплив кoнцентрaцiї срiбних нaнoчaстoк нa енергiю генерaцiї рiдких рoзчинiв лaзерних бaрвникiв Рoдaмiн 6G, Сульфoрoдaмин 101, a тaкoж їх сумiшi. Рoзглянутo кoнструкцiю тa принцип рoбoти лaзерiв нa бaрвникaх, a тaкoж клaсифiкaцiю бaрвникiв.
- ДокументГольмієвий лазер(2019) Темна, О. А.У роботі розглянутий волоконний лазер, легований іонами гольмію, його характеристики і конструкція. Проаналізовані технічні особливості, на основі яких був вичислений переріз поглинання та переріз люмінесценції іонів гольмію. Виявлений і досліджений динамічний режим роботи гольмієвих лазерів залежно від концентрації іонів гольмію в активному волокні; запропонована схема імпульсного гольмієвого волоконного лазера.
- ДокументДослідження модового складу оптичних волокон(2020) Дегтярьов, Р. М.Об’єкт дослідження — одномодове оптичне волокно. Мета роботи — закріплення знань про основні закономірності фізичних процесів що відбуваються в оптичному волокні при розповсюджені світлових хвиль. Методи досліджень — комп’ютерне моделювання з використанням пакету COMSOL.
- ДокументДослідження спектральних характеристик фотонно-кристалічних(2020) Букреєва, В. І.Проведене ознайомлення з методами розрахунку та моделювання фотонно-кристалічних хвилеводів на основі лінійного дефекту періодичності. Складені конфігураційні файли для програм MIT Photonic Bands та МЕЕР. Отримано дисперсійні та спектральні характеристики фотонно-кристалічних хвилеводів з різними конфігураціями каналів.
- ДокументДослідження характеристик кільцевого резонатору для телекомуніка-ційних систем(2019) Самотой, І. В.У першій частині роботи описується загальна інформація про оптичні ре-зонатори, їх принцип дії, різновиди та сфери застосування; детально описано принцип дії оптичних кільцевих резонаторів, їх види, а також сфери, у яких їх використовують на практиці; описуються базові конфігурації оптичних кільце-вих резонаторів та їх фізико-математичні моделі; описуються явища нелінійної оптики у оптоволоконних системах зв’язку, їхні фізичні принципи та сфери за-стосування. У другі частині роботи демонструється процес побудови комп’ютерної моделі оптичного кільцевого резонатору, а також розрахунок його спектраль-них характеристик при різних значеннях параметру коефіцієнту зв’язку.
- ДокументКодування інформації за допомогою фемтосекундних лазерів(2019) Сівні, В. Б.У першій частині роботи розглянуто історію квантової криптографії та перший пристрій квантової криптографії. Елементи теорії інформації( теорема Шеннона-Котельникова). Основні напрямки розвитку квантової криптографії. Описано протокол ВВ84. У другій частині роботи розглянуто методи квантового кодування,а також структури систем з полярізаційним, фазовим, часовим кодуванням. Приведенно установки з використанням фемтосекундного лазеру. У третій частині роботи розглянуто можливості застосування фемтосекундний лазер. Використання фемтосекундного лазера та розраховано загасання випромінювання в волокні і відкритих системах.
- ДокументЛазер на ітербій-ербієвому склі з діодним накачуванням(2019) Герасимов, С. С.Метою роботи є закріплення знань про фізичні принципи роботи твердотільних лазерів з диодним накачуванням, про їх конструктивні особливості, технології виробництва, а також розвиток навичок інженерної і конструкторської роботи, необхідних під час розробки і створення оптоелектронних пристроїв. Методи дослідження – аналітичні та чисельні. В атестаційній роботі проведений аналітичний огляд твердотільних лазерів, принципу дії, активного середовища, способів накачування, методів модуляції та областей застосування. Здійснений вибір активного елементу, а саме сенсибілізаторів, підбір параметрів резонатору та проаналізовані вихідні параметри лазерної установки
- ДокументЛазерні інформаційно-вимірювальні скануючі технології(2022) Пятенко, М. Є.Об’єкт дослідження – інформаційно-вимірювальні лазерні технології. Метод – тривимірне лазерне сканування. Мета роботи – дослідження фізичних принципів конструкцій систем тривимірного лазерного сканування. Для досягнення мети у роботі вирішені такі завдання.
- ДокументМетоди оптичної ідентифікації та розпізнання образів(2019) Ткаченко, В. А.Поставлено та розв’язано задачу аналізу методів оптичної ідентифікації та розпізнавання образів. Розібрані типові постановки задач класифікації об’єктів. Розглянута схема пристрою для оптичної ідентифікації об’єкта та за-пропоновані можливі напрямки розвитку оптичних систем ідентифікації та роз-пізнавання образів.
- ДокументМодель градієнтної лінзи для вимірювання параметрів лазерного випромінювання(2022) Томах, Є. О.Розглянуто проходження гаусового хвильового пучка через градієнтну лінзу з симетричним та несиметричним просторовими розподілами показника заломлення. Отримані просторові розподіли поля хвильового пучка дял різних варіантів градієнтних лінз. Показано незвичайні закономірності перетворення поля хвильового пучка при проходженні через градієнтні лінзи.
- ДокументМодель поверхневого плазмонного резонансу, як основа для розроблення чутливих вимірювальних пристроїв(2022) Баранова, Д. В.У рoбoтi рoзглянутo принцип рoбoти сенсoрiв на oснoвi пoверхневoгo плазмoннoгo резoнансу та пoбудoванo двoвимiрну кoмп’ютерну мoдель для рoзрахунку характеристик сенсoрнoгo пристрoю. Прoведенo чисельнi рoзрахунки експлуатацiйних характеристик дoслiджуванoї системи. Пoказана мoжливiсть ствoрення чутливoгo сенсoра для фiксацiї наявнoстi oб’єктiв нанoметрoвих рoзмiрiв
- ДокументМоделювання генерації другої гармоніки Гаусовим пучком у нелінійному середовищі(2022) Демиденко, Є. Є.Мета роботи – дослідження процесу генерації другої гармоніки в нелінійному середовищі на основі комп’ютерної моделі, побудованої в пакеті COMSOL Multiphysics. Методи дослідження – аналітичні та чисельні з використанням методу скінченних елементів. Розглянута взаємодія Гаусового пучка з нелінійним середовищем. Проведено теоретичні дослідження на основі використання комп’ютерної моделі взаємодії хвильового пучка з нелінійним середовищем. Встановлено основні закономірності процесу генерації вищих гармонік частоти випромінення при розповсюдженні пучка в нелінійному середовищі.
- ДокументМоделювання теплової взаємодії лазерного випромінюванння з матеріальними середовищами(2021) Кірєєв, Б. П.Об’єкт дослідження – симуляція взаємодії лазерного випромінювання з різними матеріалами. Мета роботи – створення програми симуляції лазерного нагрівання матеріалу, а також для вивчення розповсюдження тепла від лазерного джерела в глибині матеріалу. Метод дослідження – комп’ютерний пакет мультифізичного моделювання COMSOL Multiphysics. В аналітичному огляді літератури досліджені особливості лазерного нагрівання, досліджено метод скінченних елементів, а також програмний пакет COMSOL, який працює за цим методом. Експериментально створено програму, що моделює процес взаємодії лазерного променя з матеріалом. Отримано графічне розподілення тепла на поверхні, а також підповерхневе розповсюдження тепла
- ДокументНевзаємний фотонно-кристалічний хвилевід з гіротропними елементами(2022) Нєвров, В. Ю.У роботі були розглянуті та проаналізовані варіанти конфігурацій оптичних та квазіоптичних систем, що містять хвилеводи з гіротропними елементами. Показано, що фотонно-кристалічний хвилевід з гіротропними елементами має властивості невзаємної структури та забезпечує односпрямоване розповсюдження електромагнітних хвиль. Розраховано та порівняно декілька моделей зі зміною параметрів елементів та величини зовнішнього магнітостатичного поля
- ДокументОднофотонні джерела випромінювання(2019) Бачило, А. К.Мета роботи – огляд існуючих однофотонних джерел випромінювання, принципів їх роботи, методів стабілізації та детекції однофотонного випромінювання. Метод дослідження – теоретичний: аналіз однофотонних джерел випромінювання, принципів їх роботи, методів стабілізації та детекції однофотонного випромінювання. У першій частині роботи розглядається генерування однофотонних станів шляхом спонтанного чотирихвильового змішування в системі зв’язаних мікрорезонаторів. У другому розділі атестаційної роботи представлено інформацію щодо однофотонних детекторів та принципів їх роботи. У третьому розділі розглядається теоретична модель для створення одиничних фотонів спонтанним чотирихвильовим змішуванням у волокні, оптимізація конструкції волокон та вплив довжини кореляції на визначену чистоту та видимість джерел випромінювання.
- ДокументОптичні логічні елементи з фотонно-кристалічними нанорезонаторами(2019) Войтенко, Д. М.Проведене ознайомлення з матиматичними методами моделювання та чисельного розрахунку фотонно кристалічних структур. Розроблений конфігураційний файл для пакету MEEP, що дозволяє сформувати модель структури та отримати її експлуатаційні характеристики. Проведені чисельні розрахунки спектральних характеристик фотонно кристалічного логічного елементу та просторового розподілу поля в структурі.
- ДокументОптичні маніпулювання малими об’єктами(2021) Філіпенкова, А. С.Об’єкт дослідження – маніпулювання мікророзмірними частинками за допомогою лазерного променя. Предмет дослідження – оптичний пінцет. Мета роботи – дослідити фізичні принципи роботи, можливості, конструкції оптичного пінцета та запропонувати напрямки його вдосконалення. У роботі було досліджено фізичні принципи, можливості та схему побудови оптичного пінцету, сформулювано напрямки розвитку технологій оптичного керування мікророзмірними об’єктами. Були виконані розрахунки параметрів лазера, який застосовується в оптичному пінцеті. Актуальністю роботи є те, що застосування оптичного пінцету знаходило все нові галузі від біології та медицини до наноінженерії. Нові задачі потребують вдосконалення технології та нових конструктивних рішень. Потрібність в оптичному пінцеті обумовлена можливістю маніпулювання малими біологічними об’єктами без ушкодження
- ДокументОптоволоконний сенсор на основі повного внутрішнього відбиття(2022) Лазуренко, Д. Р.Метою – ознайомлення з конструкцією та принципом дії датчика повного внутрішнього відбиття, моделювання його роботи при вимірюванні концентрації розчиненого цукру в розчині. Об’єкт дослідження – датчик на основі методу повного внутрішньоговідбиття. Метод дослідження аналітико-числовий. У першій частині було проведено детальне дослідження датчиків на основі повного внутрішнього відбиття, розглянуто їх конструкцію, принцип дії, сфери застосування та розвиток у сучасному світі. Друга частина містить міркування щодо рідинних датчиків, які працюють на основі повного внутрішнього відбиття. Проведено чисельний розрахунок датчика повного внутрішнього відбиття для вимірювання концентрації цукру в розчині
- ДокументОптоінформаційні біометричні системи(2022) Бітюков, А. Ю.У роботі було розглянуто системи розпізнавання образів, їх алгоритм роботи, різні методи розпізнавання образів, загальні труднощі які можуть впливати на розпізнавання системи та проаналізовано реалiзацiю фур'є аналiзу при рoзпiзнаваннi oбразiв. Розрахований та порівняняний гармонічний сигнал зі зміною деяких параметрів та величини