Публікація:
Адаптивні методи подавлення акустичного зворотного зв’язку

Немає доступних мініатюр

Дата

2019

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тома

Видавництво

Дослідницькі проекти

Організаційні підрозділи

Видання журналу

Анотація

Об'єкт дослідження – стійкість акустичних систем до завад і самозбудження в результаті виникнення АЗЗ. Предмет дослідження – ефективність подавлення завад в акустичних трактах без спотворення сигналу. Мета роботи – вибір і визначення характеристик методу подавлення АЗЗ системи озвучення, що дозволяє значно знизити або повністю виключити заваду зворотного акустичного тракту без спотворення сигналу. В роботі виконано аналіз сучасних методів і засобів подавлення АЗЗ, технічні особливості апаратури систем озвучення і наукових напрямів в теорії і практиці завадозахищеності акустичних систем. Виділено перелік причин виникнення АЗЗ і класифіковано методи подавлення АЗЗ. Досліджено метод, що дозволяє в режимі реального часу підняти рівень звукового тиску до 8 дБ в замкнутому озвучуваному просторі без виникнення автоколивань і без спотворення сигналу внаслідок АЗЗ. Розроблено модель системи озвучення, алгоритм адаптивної фільтрації корисного сигналу і фільтра для обчислення сигналу корекції, проведено дослідження та аналіз отриманих результатів моделювання.

Опис

Ключові слова

адаптивний фільтр, акустика, акустичний зворотний зв'язок, згортка, імпульсна характеристика, коефіцієнти фільтру, лінія затримки, озвучення підсилення, цифрова фільтрація

Бібліографічний опис

Ашихмін В. О. Адаптивні методи подавлення акустичного зворотного зв’язку : пояснювальна записка до атестаційної роботи здобувача вищої освіти на другому (магістерському) рівні, спеціальність 172 Телекомунікації та радіотехніка / В. О. Ашихмін ; М-во освіти і науки України, Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. – Харків, 2019. – 82 с.

DOI