Кваліфікаційні роботи магістрів (Маг_БМІ)

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 20 з 48
  • Публікація
    Система діагностики дерматиту при COVID-19
    (2021) Лело Нелма Маргаріда Роза
    У першому розділі роботи розглядаються можливості сучасної дерматоскопічної апаратури для досліджень захворювань шкіри. У другому розділі розглядається розробка структурної схеми системи визначення кольорових показників шкіри за дерматоскопічними зображеннями. У третьому розділі розглядаються алгоритми обробки дерматоскопічних зображень та аналіз діагностичних можливостей розробленого методу.
  • Публікація
    Система верифікації риноманометричних показників
    (2021) Кібкало О. А.
    У першому розділі роботи розглядаються анатомо-фізіологічні особливості носової порожнини, методи та засоби для тестування носового дихання і отримання даних щодо архітектоніки верхніх дихальних шляхів. У другому розділі проводиться обґрунтування та розробка структурної схеми системи верифікації риноманометричних показників. У третьому розділі розглядається розробка схеми програми верифікації риноманометричних показників та аналіз отриманих експериментальних даних. У висновках наводяться рекомендації щодо подальшого використання розробки та перспективи роботи. Результати роботи можуть бути використані у медичних закладах та діагностичних центрах.
  • Публікація
    Методи томографічної реконструкції
    (2021) Куанго Амелія Яра
    У першому розділі роботи розглядаються принципи реконструктивної томографії. У другому розділі розглядається розробка структурної схеми модулю томографічної реконструкції. У третьому розділі розглядаються алгоритми томографічної реконструкції та принципи обробки отриманих зображень.
  • Публікація
    Метод стереотаксичної нейронавігації
    (2021) Алзін Розба Салман
    У першому розділі роботи проведено медико-технічне обгрунтування роботи, розглянуто методи нейровізуалізації та нейронавігації, їх особливості, переваги та недоліки. У другому розділі розглядається розробка структурної схеми системи для проведення нейрохірургічних операцій. У третьому розділі розглядається метод та алгоритм нейронавігації.
  • Публікація
    Конструкції протезів для розширення реабілітаційних можливостей осіб з апутаціями гомілки внаслідок мінно-вибухових поранень та травматичних ушкоджень
    (2022) Гудима В. П.
    У першому розділі наведено медико-технічне обґрунтування актуальності розробки. У другому розділі наведена клініко-статистична характеристика поранених з ампутаційними дефектами верхніх та нижніх кінцівок, які постраждали внаслідок бойових дій. У третьому розділі розглядається підготовка до первинного протезування пацієнтів з куксами верхніх та нижніх кінцівок внаслідок мінно-вибухових і вогнепальних поранень. У четвертому розділі наведено розробку денситометричного аналізу рентгенограм кісток. У п’ятому розділі наведено оцінку результатів протезування пацієнтів протезами гомілки з даними гільзами У шостому розділі розглянуто індивідуальні програми реабілітації пацієнтів з ампутаційними дефектами верхніх та нижніх кінцівок внаслідок вогнепальних поранень.
  • Публікація
    Монітор дихання та серцевого ритму при фізичних навантаженнях
    (2021) Іванов О. А.
    Визначено, що для підвищення ефективності тренувань необхідно виконувати моніторинг дихання та серцевого ритму. За даними моніторингу дихання можливо визначати перехід від носового дихання до дихання ротом, що важливо при розвиванні навантаження під час виконання фізичних вправ. За даними моніторингу серцевого ритму можливо визначати зони тренувань та відповідні порогові рівні, які характеризують процеси метаболізму під час виконання фізичних вправ. Аналіз отриманих даних щодо відповідності частоти серцевого ритму частоті дихання дозволяє проводити контроль фізичного стану спортсменів під час виконання різних фізичних вправ та навантажень. Перспективою роботи є відстеження оксигенації крові під час фізичних навантажень за допомогою пульсоксиметрії.
  • Публікація
    Конструкції та технології виготовлення динамічних ортезів на гомілковостопний суглоб-стопу для осіб з наслідками неврологічних захворювань
    (2022) Бруханський В. О.
    Магістерська кваліфікаційна робота складається з 4-х розділів: аналітичного огляду принципів та підходів виготовленя ортезів на гомілковостопний суглоб-стопу з покращеними динамічними властивостями (DAFO), медичних аспектів роботи – загально-клінічної характеристики осіб з наслідками неврологічних захворювань та методів обстеження, розробки структурної схеми та медико-технічних вимог до системи для виготовлення ортезів на гомілковостопний суглоб-стопу з покращеними динамічними властивостями (DAFO), створення та вивчення конструкцій і технологій виготовлення ортезів на гомілковостопний суглоб-стопу з покращеними динамічними властивостями (DAFO)
  • Публікація
    Конструкції та технології виготовлення індивідуальних модулів протезів передпліччя із застосуванням сучасних матеріалів з еластичними властивостями
    (2022) Багнюк Н. С.
    В першому розділі наведено медико–технічне обґрунтування роботи – аналітичний огляд матеріалів, технологій та конструкцій протезів верхніх кінцівок. У другому розділі визначені показання та протипоказання до призначення протезів з приймальними гільзами з використанням еластичних матеріалів. У третьому розділі розроблено структурну схему виготовлення протезу передпліччя та наведено конструкції та технології виготовлення приймальних гільз протезів з матеріалів з еластичними властивостями. У четвертому розділі наведені експлуатаційні випробування експериментальних зразків протезів верхніх кінцівок з гільзами з еластичними властивостями.
  • Публікація
    Пристрій корекції зорових порушень у дітей
    (2022) Біценко К. Р.
    В ході виконання кваліфікаційної роботи у першому розділі було розглянуто особливості будови зорової системи, сучасні методи корекції зору, обґрунтовано розробку пристрою корекції зорових порушень у дітей. У другому розділі було наведено концепція організації інформаційних процесів у зоровій системі людини. Запропоновано підхід до оцінки ефективності терапії з використанням тренажеру корекції зору. Було представлено задача формалізації управління рухом лазерним покажчиком робота-маніпулятора. Розроблена структурна схема пристрою корекції зорових порушень у дітей. У третьому розділі було розроблено електрична принципова схема на базі платформи Arduino та програмне забезпечення керування приладом за допомогою розробленого мобільного застосунку
  • Публікація
    СAD/CAM технологія виготовлення ортезів на колінний гомілковостопний суглоб-стопу
    (2022) Герасименко О. С.
    Технологію виготовлення ортезів на гомілковостопний суглоб-стопу та на колінний-гомілковостопний суглоби-стопу з використанням системи комп’ютерного автоматизованого проектування САD/САМ буде впроваджено на протезно-ортопедичних підприємствах шляхом навчання фахівців на базі УкрНДІпротезування.
  • Публікація
    Моделювання ортезів на хребет при сколіозі і кіфозі та застосування 3D технологій для їх виготовлення
    (2022) Садовнік А. Б.
    Магістерська кваліфікаційна робота складається з 4-х розділів: аналітичного огляду систем ортезування, вибору технічного та програмного забезпечення для отримання та попередньої обробки 3D-моделей для ортезування, розробки структурної схема CAD/CAM системи для виготовлення ортезів на хребет, розробки технології виготовлення ортезів на грудний, поперековий і крижовий відділи хребта з використанням cad/cam технології
  • Публікація
    Конструкція та технологія виготовлення ортеза на гомілковостопний суглобстопу з реакцією в фазі опори для пацієнтів з наслідками мозкових інсульт
    (2022) Фоменко Ю. П.
    Кваліфікаційна робота складається із п’яти розділів. В першому наведено медико-технічне обґрунтування розробки, в другому – загально-клінічна характеристика пацієнтів з наслідками мозкових інсультів, в третьому – конструкція ортезу на гомілковостопний суглоб - стопу з реакцією в фазу опори безшарнірний для ортезування пацієнтів з наслідками мозкових інсультів, в четвертому – підхід до ортопедичного забезпечення пацієнтів з наслідками мозкових інсультів; в п’ятому – результати реабілітації пацієнтів з геміпарезами внаслідок мозкових інсультів.
  • Публікація
    Система мікро-КТ візуалізації серцевого клапану
    (2022) Бабаєв А. С.
    Кваліфікаційна робота складається із трьох розділів. В першому наведено медико-технічне обґрунтування роботи та огляд літературних джерел, в другому – розглядається структурна схема діагностичної системи стану серцевого клапану. В третьому наводиться розробка алгоритму визначення рівня кальцифікації штучного серцевого клапану
  • Публікація
    Мобільний застосунок для тестування рівня розвитку дрібної моторики рук у дітей
    (2022) Андрущенко М. А.
    Реалізований проєкт надає такі можливості як тестування графічних навичок та дрібної моторики рук у домашніх умовах, а також можливість поширення результатів акредитованим особам (фахівцям) для діагностування порушень і розробки індивідуальної програми тестування.
  • Публікація
    Метод визначення порушень аеродинамічного носового опору за томографічними даними
    (2022) Ярещенко С. А.
    Наукова новизна роботи полягає в удосконаленні метода визначення порушень аеродинамічного носового опору за томографічними даними за рахунок більш достовірного визначення конфігурації перетинів носової порожнини, що дозволило з більшою точністю визначати еквівалентний діаметр, який являє собою відповідний характерний розмір перетину повітряного каналу складної форми.
  • Публікація
    Система візуалізації КТ-ангіографічних даних верхніх дихальних шляхів
    (2022) Козак С. В.
    В першому розділі проведено медико-технічне обгрунтування роботи, показано різні методи дослідження в області сканування людського тіла, а також їхні переваги та недоліки. У другому розділі наведено структуру системи візуалізації даних контрастної комп'ютерної томографії, реалізацію алгоритмів двомірної обробки та реалізацію алгоритмів тривимірної обробки і візуалізації даних, основні принципи функціонування яких викладено у джерелах. У третьому розділі було запропоновано та розроблено структурну схему системи обробки та візуалізації томографічних зображень, яка містить в собі: модуль попередньої обробки даних, модуль 2D обробки даних, модуль 3D обробки даних, модулі 2D та 3D виводу
  • Публікація
    Програмний засіб обробки рентгенівських зображень грудної клітини з вбудованою системою автоматизованої діагностики
    (2022) Місоченко, С. Ю.
    У перший частині проводиться медико-технічне обґрунтування розробки, розглядаються типи медичних зображень, їх обробки та відповідної візуалізації з акцентом на рентгенографічні зображення. У другій частині наведено аналіз та постановка вимог, теоретичне обґрунтування та огляд додатків з обробки біомедичних зображень, зокрема опис формату DICOM та огляд основних методів цифрової обробки, сегментації та відображення медичних зображень. В третьому розділі наведена програмна реалізація основного функціоналу програмного забезпечення та особливості його реалізації на мові програмування Python, структурна схема автоматизованої системи розпізнавання пневмонії та ураження легенів при коронавірусній хворобі. В четвертому розділі наведено результати тестування програмного засобу та відповідні експериментальні результати.
  • Публікація
    Система швидкого прототипування черепних імплантатів за томографічним даними
    (2022) Панімасов, Р. О.
    Розроблено програмні засоби для реалізації запропонованих методів виготовлення черепних імплантатів, що в перспективі дозволить удосконалить дану технологію у спеціалізованих нейрохірургічних клініках. Було сформовано комплексний метод побудови комп'ютерної моделі черепного імплантату за КТ-даними в залежності від розташування черепного дефекту з використанням методів попередньої обробки зображень для підвищення точності виготовлення імплантів.
  • Публікація
    Метод дослідження реакції носової порожнини на дію одоривектора
    (2022) Худаєва С. А.
    У процесі виконання магістерської кваліфікаційної роботи була вирішена задача удосконалення метода тестування респіраторноольфакторних порушень. Визначено, що за динамікою носового опору за циклограмою носового дихання можливо спостерігати чутливість до різних одоривекторів. Розроблений метод дозволяє збільшити об’єктивність ольфактометричних досліджень для різних типів пахучих речовин за рахунок рефлекторної зміни об’єму слизової оболонки під їх дією, що впливає на відповідну повітряну назальну провідність
  • Публікація
    Віртуальний лабораторний комплекс
    (2020) Трубчанінов, Р. М.
    В рамках традиційного підходу до освітнього процесу вважається, що лабораторні практикуми в природничих областях (фізика, хімія, біологія і т.п.), а також в техніці (електроніка, електротехніка, інформаційні технології і т.п.) повинні бути виконані переважно на реальному обладнанні, а навчання на моделях електронних і електротехнічних пристроїв в програмних продуктах моделювання призводить лише до недооцінки випускниками важливості справжніх експериментів.