Кваліфікаційні роботи бакалаврів (Бак_КІТАР)

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 20 з 104
  • Публікація
    Розробка конструкції цивільного повітряного роботу для перевезення вантажів
    (2024) Бабаєв, Є. С.
    Мета роботи – розроблення конструкції повітряного робота зі змінними платформами для перевезення вантажів. Об’єкт розробки – процес побудови моделі кріплення для цивільного повітряного робота засобами систем тривимірного проектування. Предмет розробки – комп’ютерна модель повітряного робота. В роботі проведено аналізування галузей в яких застосовується сучасні повітряні роботи, дослідження компонентів, їх особливості, дослідження щодо практичног о використання та основні характеристики ресурсопридатності. Проведені роботи з проектування модернізованих елементів повітряного роботу, проведений аналіз типів матеріалів, розглянуті оптимальні показники руху з різною масою додаткового тягаря з урахуванням територіальних норм та кращої швидкості для виконання задачі. Невідокремлена частина це моделювання платформ для літального апарату та дослідження роботи повітряного робота з різними варіаціями.
  • Публікація
    Розробка модуля для підвищення стійкості зв’язку з дроном в умовах електромагнітних впливів
    (2024) Ковальов Д. О.
    Об’єкт розробки – процес забезпечення стабільного зв’язку з FPV-дронами, які стикаються з проблемою втрати сигналу і електромагнітних завад. Предмет розробки – апаратний комплекс забезпечення стабільного зв’язку між дроном і пультом управління. Мета розробки – підвищення якості зв’язку, зниження впливу електромагнітних завад на роботу безпілотника, а також забезпечення стабільного управління і передачі відеосигналів на великі відстані. Метод вирішення – розробка та виготовлення саморобної антени типу біквадрат кругової поляризації, використання підсилювача RadioMaster Bandit Micro ExpressLRS 1W 915MHz RF Module, оптимізація розташування компонентів та застосування алгоритмів динамічного регулювання потужності передавача. У результаті розробки було спроєктовано та реалізовано прототип дрона, який включає наступний функціонал: стабільний зв’язок на частоті 915 МГц для управління дроном, передача відеосигналу на частоті 5,8 ГГц через FPV-передавач, покращення якості зв’язку за допомогою антени та підсилювача сигналу. Виконано розрахунки довжин хвиль, секцій і відстаней для забезпечення оптимальних параметрів антени. Виконано виготовлення антени з мідної пластини та кабелю RG402, її монтаж та паяння до з’єднувача SMA. Ці заходи значно покращили стабільність та якість зв’язку між дроном та пультом керування, забезпечивши надійне управління навіть в умовах високих електромагнітних перешкод.
  • Публікація
    Автоматизований модуль виявлення та ідентифікації транспортних засобів в польових умовах
    (2024) Коробов, К. О.
    Об’єкт розробки – процес виявлення та ідентифікації транспортних засобів. Предмет розробки – автоматизований модуль виявлення та ідентифікації транспортних засобів. Мета роботи – автоматизувати виявлення та ідентифікацію транспортних засобів з використанням модуля у польових умовах. Проведено аналіз нейромережі, модулів та наведено стандарт польових умов. Виконані етапи розробки модуля, зокрема: аналіз технічного завдання, а саме особливості впровадження засобів автоматизації, вибір нейромережі, аналіз модулів для автоматизації, стандарти польових умов та аналог модуля; етапи розробки модуля, а саме основні компоненти, привести алгоритм роботи модуля, обрання компонентів для модуля; розробка макету модуля з тестом нейромережі. Розглянуто питання охорони праці. У результаті розробки отримано макет модуля, проведено тест нейромережі та розроблено схему електричну принципову.
  • Публікація
    Автоматизація ідентифікації деформацій елементів функціональної електроніки на мікроструктурованих оптичних волокнах
    (2024) Назаренко, С. В.
    Метою роботи є підвищення якості мікроструктурованого оптичного волокна за рахунок розробки і використання програмного засобу автоматизації процесу ідентифікації деформацій. Об'єктом розробки є автоматизація технологічного процесу контролю оптико-геометричних параметрів мікроструктурованих оптичних волокон; Предметом розробки є програмний засіб для ідентифікації деформацій мікроструктурованих оптичних волокон. В даній кваліфікаційній роботі було досліджено методи аналізу зображень та визначено оптимальні підходи для ідентифікації дефектів у мікроструктурованих оптичних волокнах. Здійснено аналіз вимог до системи автоматизації та проаналізовано конкурентоспроможні рішення в даній галузі. Розроблено структурну схему автоматизованої системи аналізу, що включає модулі обробки зображень та ідентифікації дефектів. Після аналізу було обрано програмні та апаратні засоби для створення прототипу системи. Визначено оптимальну схему підключення компонентів, що забезпечує надійність та ефективність роботи системи. На наступному етапі було розроблено та налаштовано інтерфейс користувача для зручної роботи із системою. Після успішної реалізації програмних засобів було проведено тестування системи в різних умовах експлуатації. Далі було розроблено цифровий прототип системи та здійснено його тестування з метою виявлення можливих недоліків.
  • Публікація
    Розроблення системи автоматизованого управління складською системою підприємства з використання хмарних технологій
    (2024) Науменко, Д. І.
    У сучасному світі інформаційні технології відіграють ключову роль у всіх сферах бізнесу, включаючи управління складською системою. Метою роботи є створення ефективного та надійного інструменту для автоматизації складських операцій, що дозволить знизити витрати на обслуговування складу, підвищити продуктивність праці та забезпечити прозорість процесів. Об’єкт розробки: процес управління розумним виробництвом виробництвом. Предмет: автоматизоване управління складською системою як частиною розумного виробництва з використанням хмарних технологій. Методи розробки: аналіз наукових статей, книг, та інших ресурсів для збору інформації про сучасні практики управління складами та хмарні технології, аналіз даних для збору та обробка даних про роботу складських систем для виявлення тенденцій та закономірностей, прототипування - для створення робочої моделі системи і перевірки її ефективності та можливостей. Для розробки застосунку були використані сучасні технології: frontend на основі Next.js React.js та TypeScript, backend на основі Node.js, Express.js та Directus, база даних PostgreSQL. Система включає модулі авторизації, керування замовленнями, створення нового замовлення, аналітики та статистики. У результаті роботи було розроблено систему автоматизованого управління складською системою, яка забезпечує ефективне управління складськими операціями, підвищення продуктивності праці та прозорість процесів. Використання сучасних технологій, таких як Next.js, React, Node.js, Directus та PostgreSQL, а також інтеграція з хмарними сервісами, дозволяють досягти високої продуктивності та надійності системи. Забезпечення охорони праці та дотримання нормативних вимог сприяють створенню безпечних умов праці для працівників.
  • Публікація
    Створення додатку для ведення фінансової операції компанії
    (2024) Рижко, Б. Р.
    Мета роботи – розробити програмний засіб, що буде проводити облік фінансових операцій з використанням штучного інтелекту; Об’єкт розробки – запис фінансових операцій; Предмет розробки – підсистема, що реалізує керування фінансовою частиною розумного виробництва. Звіти допомагають інвесторам, кредиторам, регуляторам, менеджменту компанії та іншим зацікавленим сторонам оцінити фінансовий стан компанії, її прибутковість та ризики. Фінансова звітність також є інструментом для внутрішнього управління, який допомагає компаніям приймати рішення та планувати свою діяльність. Додаток має на собі мету покращити та оптимізувати всі дані, розмістивши їх всіх в одному місці.
  • Публікація
    Розробка програмної системи для контролю параметрів культивування рослин у закритому просторі
    (2024) Анісімова, Д. М.
    Об’єкт розробки – процес контролю ферми для налаштування параметрів мікроклімату та освітлення для вирощування овочів у теплиці. Предмет розробки – програмне забезпечення для системи контролю ферми для вирощування овочів у теплиці. Мета розробки – автоматизувати процес моніторингу та управління умовами культивування рослин з метою оптимізації їх росту та розвитку в закритих приміщеннях. етод вирішення – використання модуля ESP8266 для збирання даних від датчиків температури (DS18B20) та вологості (DHT22), передача даних через мережевий протокол MQTT до брокера HiveMQ, серверна частина реалізована на фреймворку .NET з мовою програмування C#, веб-частина розроблена за допомогою фреймворку Angular та мови програмування TypeScript, база даних MS SQL Server. У результаті розробки було спроєктовано та реалізовано програмну систему, яка включає наступний функціонал: збір даних про температуру та вологість у приміщенні за допомогою датчиків; передача зібраних даних на сервер для обробки; зберігання даних у реляційній базі даних MS SQL Server; веб-інтерфейс для моніторингу та управління параметрами культивування рослин; мобільний застосунок, розроблений на основі технології .NET MAUI, для дистанційного контролю та управління умовами культивування.
  • Публікація
    Розробка гусеничної роботизованої платформи на базі Raspberry PI
    (2024) Миронов, Ю. Д.
    Об’єкт розробки – гусенична роботизована платформа на Raspberry PI. Предмет розробки – програмний модуль для Raspberry PI. Методи дослідження – моделювання структурної схеми системи, програмування Raspberry PI, а також тестування програмного забезпечення на відповідність технічним вимогам. Метою даної роботи є розробка гусеничної роботизованої платформи на базі Raspberry PI з урахуванням сучасних вимог до прохідності, стабільності та функціональності, а також створення програмного забезпечення для ефективного управління та с. В кваліфікаційній роботі проведено аналіз існуючих аналогів та технологічних рішень у сфері наземних робототехнічних засобів. Розроблено структурну схему робототехнічного зособу та створено програмне забезпечення на мові Python для керування робототехнічним засобом. Після цього було проведено тестування та оптимізацію розробленої системи. У кваліфікаційній роботі проведено аналіз існуючих аналогів та технологічних рішень у сфері наземних робототехнічних засобів. Розроблено структурну схему робототехнічного засобу та створено програмне забезпечення на мові Python для керування робототехнічним засобом. Після цього було проведено тестування та оптимізацію розробленої системи.
  • Публікація
    Розроблення програмного модуля для управління транспортним засобом спеціального призначення
    (2024) Мацько, Д. В.
    Об’єкт розробки – система дистанційного керування транспортним засобом спеціального призначення. Предмет розробки – розробка програмного забезпечення системи керування транспортним засобом спеціального призначення. Мета розробки – розробка програмного модуля для дистанційного керування бульдозером та реалізація основних функцій керування ним. Методи дослідження – моделювання роботи модулю дистанційного керування транспортом спеціального призначення за допомогою середовища Tinker Cad, а також тестування програмного забезпечення на відповідність технічним вимогам. В кваліфікаційній роботі проведено аналіз транспортів спеціального призначення. Розроблено архітектуру системи дистанційного керування транспортом спеціального призначення. Після цього було проведено тестування та оптимізацію розробленої системи. У ході роботи було створено програмний модуль для дистанційного керування транспортом спеціально призначення. Розроблений програмний модулю забезпечює високу надійність та простоту дистанційного керування транспортом спеціального призначення на безпечній від нього відстані і може використовуватися у різних умовах навколишньої середи.
  • Публікація
    Розробка лінійного цифрового фільтру сигналів для ідентифікації лінійних об’єктів автоматизації
    (2024) Осман, А. Я.
    Об’єкт розробки – цифрові фільтри сигналів. Предмет розробки – використання цифрових фільтрів сигналів щодо розв'язування задач ідентифікації об'єктів автоматизації. Мета роботи – розробка цифрового фільтру сигналів, що досліджуються при розв'язуванні задач ідентифікації об'єктів автоматизації. Методи дослідження – аналіз та узагальнення існуючих публікацій, комп'ютерне моделювання. Цифрові фільтри сигналів – це область знань, що повязана із обробкою сигналів длявіділення із них корисної інформації та має широкі застосування, починаючи від найпростіших іграшок до автоматизованих систем для заміни людей при виконанні важких, монотонних та небезпечних робіт. Ядром цифрових фільтрів є програмно-апаратні засоби обчислювальної техніки. Забезпечена висока швидкість виконання обчислень надаює насправді великі можливості щодо реалізації різноманітних цифрових фільтрів для обробки сигналів, які дорсліджуються при розвязуванні задач ідентифікації обєктів автоматизації. Задачі дослідження спрямовані на реалізацію мети та містять огляд базових понять про робототехнічні системи, огляд підходів щодо управління робототехнічних систем, а також формулювання проблем ідентифікації та дослідження фільтрації сигналів для компенсації збурень.
  • Публікація
    Розробка системи автоматизації електронного листування з використанням захищених локальних баз даних
    (2024) Півень Н. П.
    Мета роботи – розробка системи автоматизації електронного листування з використанням захищених локальних баз даних, що включає в себе розробку та оптимізацію СУБД та модуля надсилання листів. Об’єкт розробки – процес електронного листування. Предмет розробки – система автоматизації електронного листування з використанням захищених локальних баз даних. Під час виконання кваліфікаційної роботи було проведено аналіз актуальності роботи шляхом дослідження існуючих технологічних рішень та аналогів в сфері автоматизації систем електронного листування. Було проведено аналіз предметної області, досліджено структуру систем листування та проаналізовано технічне завдання. Було розроблено концепцію програми завдяки використанню таких методологій моделювання роботи системи як IDEF0 і IDEF1, та побудові діаграм: C4, Use-case, Sequence та структурної схеми системи. Виконано аналіз та обґрунтування вибору технологій розробки. Було розроблено програмне забезпечення, що виконує функції системи автоматизації електронного листування.
  • Публікація
    Розробка системи автоматизації для сповіщення про стан пристрою дозування пластичних матеріалів для 3D-друку
    (2024) Соломатін, В. О.
    Мета роботи – поліпшення технічних характеристик пристрою дозування пластичних матеріалів для 3D-друку шляхом розробки системи сповіщення про його стан. Об'єктом розробки є автоматизоване керування технологічним процесом тривимірного друку. Предметом розробки є технічні і програмні засоби для системи дозування пластичних матеріалів. В даній кваліфікаційній роботі було досліджено способи процесу сповіщення про стан пристрою дозування пластичних матеріалів для 3D-друку. Здійснено аналіз вимог до системи сповіщення та проаналізовано конкурентоспроможні системи в даній галузі. Була розроблена структурна схема системи сповіщення та пристрою дозування, що включає в себе модулі управління та моніторингу. Після обґрунтованого аналізу було зроблено вибір програмних і апаратних засобів для демонстраційного макету пристрою дозування. Визначено оптимальну схему підключення апаратних компонентів демонстраційного макету, що забезпечує надійність та ефективність роботи системи. На наступному етапі було розроблено, налаштовано та інтегровано користувальницьку складову системи сповіщення у вигляді Telegram бота. Після успішної реалізації програмних засобів було проведено конфігурування параметрів системи та перевірено їхню працездатність в різних умовах експлуатації. Далі було розроблено фізичний прототип пристрою дозування та здійснено його тестування з метою виявлення можливих недоліків.
  • Публікація
    Розробка автоматизованої системи для сортування та складання
    (2024) Бурлуцький, В. О.
    Об'єкт розробки – процес автоматизації конвеєрної лінії. Предмет розробки – програмне забезпечення та технічна документація для автоматизованої системи проектування та моделювання конвеєрної лінії. Мета роботи – створення ефективної та надійної автоматизованої системи для проектування та моделювання конвеєрної лінії з використанням програмного забезпечення AutoCAD та SolidWorks, що дозволить оптимізувати виробничі процеси та зменшити витрати на експлуатацію обладнання. В роботі проведено аналіз існуючих аналогів та технологічних рішень у сфері автоматизації конвеєрних систем, а також досліджено особливості проектування та моделювання за допомогою AutoCAD та SolidWorks. Розроблено структурну схему автоматизованої системи та створено технічну документацію. Після цього було проведено тестування та оптимізацію розробленої системи. Розроблене програмне забезпечення забезпечує коректну роботу конвеєрної системи, підвищуючи ефективність виробничих процесів та знижуючи витрати на експлуатацію обладнання.
  • Публікація
    Система автоматизованої годівниці для домашніх тварин
    (2024) Водянов, А. А.
    Мета роботи – розробка лабораторного макета автоматизованої годівниці з використанням пристроїв для керування дозування сипучих речовин на базі Arduino UNO. Об’єкт розробки – процеси керування пристроями дозування. Предмет розробки – автоматизована система подачі корму та води для домашніх тварин. У роботі проведено аналіз існуючих автоматизованих годівниць, методи та рішення дозації сипучих гранул та рідини. Розроблено власну автоматизовану систему годівниці для тварин.
  • Публікація
    Розробка програмного модуля систем автоматизації конвеєрних ліній на базі Siemens
    (2024) Гайдабура, Є. С.
    Мета роботи – підвищення продуктивності технологічного процесу автоматизації за рахунок скорочення часу та підвищення точності процесу сортування та транспортування. Виконати аналіз існуючих рішень щодо використання засобів автоматизації при передачі та сортуванні. Об’єкт розробки – автоматизована система керування конвеєрною лінією. Предмет розробки – програмне забезпечення для контролера Siemens S7-1500. В кваліфікаційній роботі проведено аналіз існуючих аналогів та технологічних рішень у сфері автоматизації конвеєрних систем, а також досліджено особливості функціонування контролера Siemens S7-1500. Розроблено структурну схему автоматизованої системи та створено програмне забезпечення на мові LAD для керування конвеєрною лінією. Після цього було проведено тестування та оптимізацію розробленої системи. У роботі представлено схему сучасного складського складу великої площі підприємства, що займається продажем, зокрема, продуктів харчування, програмного забезпечення, книг, автомобільних комплектуючих та багатьох інших. Описано використані прийоми, методи, засоби дослідження та проектування. Запропоновано проектування логічних структур, що керують конвеєрною лінією, конфігурацією топології мережі, а також системою безпеки. Висновки дослідження показали, що розроблене програмне забезпечення на основі мови LAD для контролерів Siemens S7-1500 дозволяє оптимізувати роботу конвеєрних ліній, що є важливим кроком у напрямку підвищення ефективності виробничих процесів. Результати роботи можуть бути використані для подальшого розвитку систем автоматизації в різних галузях промисловост
  • Публікація
    Розробка програмного забезпечення для систем автоматизації для конвеєрної лінії на основі мови релейної логіки LAD
    (2024) Глєбов, Є. О.
    Об’єкт розробки – процес керування конвеєрною лінією. Предмет розробки – програмне забезпечення для контролерів Siemens S7-1200 та S7-1500. Мета дослідження –. створення ефективної та надійної системи автоматизованого керування конвеєрною лінією, що дозволить оптимізувати виробничі процеси та зменшити витрати на експлуатацію обладнання. В кваліфікаційній роботі проведено аналіз існуючих аналогів та технологічних рішень у сфері автоматизації конвеєрних систем, а також досліджено особливості функціонування контролерів Siemens S7-1200 та S7-1500. Розроблено структурну схему автоматизованої системи та створено програмне забезпечення на мові LAD для керування конвеєрною лінією. Після цього було проведено тестування та оптимізацію розробленої системи. У ході роботи було створено ефективну систему автоматизованого керування конвеєрною лінією. Розроблене програмне забезпечення забезпечує коректну роботу конвеєрної системи, підвищуючи ефективність виробничих процесів та знижуючи витрати на експлуатацію обладнання. Висновки дослідження показали, що розроблене програмне забезпечення на основі мови LAD для контролерів Siemens S7-1200 та S7-1500 дозволяє оптимізувати роботу конвеєрних ліній, що є важливим кроком у напрямку підвищення ефективності виробничих процесів. Результати роботи можуть бути використані для подальшого розвитку систем автоматизації в різних галузях промисловості.
  • Публікація
    Розробка 3D-моделі системи переміщення робота з покращеними можливостями
    (2024) Крутовий, А. Р.
    Мета роботи – розробка 3 D-моделей робототехнічної платформи в колісній та в гусеничній конфігураціях з метою аналізу їх мобільності та прохідності на різних типах місцевості і в різних умовах експлуатації. Об’єкт розробки – процес моделювання конструкції робототехнічних засобів за результатами оцінки параметрів мобільності. Предмет розробки – мобільна платформа в колісній та в гусеничній конфігураціях. В роботі проведений аналіз існуючих рішень оцінки якості характеристик мобільності та існуючих програмних та апаратних рішень вивчення потенційних характеристик мобільності робототехнічних платформ. Також розглянуті математичні моделі оцінки якості характеристик мобільності робототехнічних платформ. На підставі аналізу, у середовищі 3D-моделювання, розроблені конструкції роботехнічної платформи в колісній та в гусеничній конфігураціях. У третьому розділі проведені експериментальні дослідження роботехнічної платформи в колісній та в гусеничній конфігураціях: складено план експерименту; обрані для дослідження параметри; зібрано результати експерименту для робото технічного засобу у колісному та гусеничному виконаннях. Проведена обробка даних.
  • Публікація
    Розробка системи багатокольорового FDM/FFF 3D друку
    (2024) Жвакін, Є. О.
    Метою роботи є розробка системи багатокольорового 3D друку. Об’єктом роботи є технологія екструзійного 3D друку. Предметом роботи є FFF друк кількома матеріалами. В даній кваліфікаційній роботі проаналізовано технології одночасного 3D друку кількома матеріалами. Запропановано конструкцію системи із змінними екструдерами. Розроблено 3D модель системи, що містить блок каретки, блок екструдеру, тримач екструдеру. Проведено симуляцію механічних навантажень, що емулюють поведінку систему при 3D друці.
  • Публікація
    Проектування системи автоматизації універсального промислового Інкубатора
    (2024) Іщенко, В. К.
    Об’єкт дослідження – процес керування промисловими інкубаторами. Предмет дослідження – система керування промисловим інкубатором. Мета розробки – розробка автоматичної системи керування промисловим інкубатором. Методи дослідження – моделювання роботи системи керування промисловим інкубатором за допомогою середовища Tinker Cad, а також тестування програмного та апаратного забезпечення шляхом макетування. В кваліфікаційній роботі проведено аналіз сучасних конструкцій промислових інкубаторів та засобів їх автоматизації. Розроблено архітектуру системи керування промисловим інкубатором. Після цього було побудовано макет на базі Arduino UNO R3 та проведено тестування та оптимізацію розробленої системи. У ході роботи було створено систему керування промисловим інкубатора. Розроблена система забезпечує точне повну автоматизацію процесу інкубації, а також реагування на аварійні ситуації для забезпечення безпеки ембріонів.
  • Публікація
    Розробка автоматизованої системи контролю навколишнього середовища в портативній теплиці
    (2024) Кирпота, Ф. В.
    Мета розробки – забезпечення оптимальних умов для вирощування рослин у портативній теплиці за допомогою автоматизованої системи контролю навколишнього середовища. Об’єкт розробки – процес створення моделі автоматизованої теплиці у вигляді моделі невеликого масштабу. Предмет розробки – система автоматизованого контролю навколишнього середовища в портативній теплиці. За час проходження кваліфікаційної роботи було розглянуто різні автоматизовані теплиці які є на ринку, було проведено їх аналіз та виділені як плюси так і мінуси пристроїв. Було порівняно три типи зв’язку та обраний той який підходить найкраще. Було порівняно різноманітні датчики та також обрані лише пріоритетні з них. Розглянуто конкретно які компоненти використовувалися для розробки. Також було проведено технічний опис компонентів. Проведено розробку коду для автоматизованої роботи пристрою у середовищі Arduino IDE. Розроблено також додаток для віддаленого управління за допомогою комп’ютера. Проведено тестування датчиків у різноманітних умовах експлуатації а також проведення тестування пристрою на протязі місяця для відслідковування стану автоматизованої теплиці.