Публікація:
Шляхи підвищення ефективності методів та засобів протидії несанкціонованому запису мови та їх порівняльний аналіз

dc.contributor.authorОлейніков, А. М.
dc.contributor.authorПулавський , В. А.
dc.contributor.authorБілоцерківець, О. Г.
dc.date.accessioned2024-02-16T18:31:22Z
dc.date.available2024-02-16T18:31:22Z
dc.date.issued2023
dc.description.abstractРозглядаються особливості застосування ультразвукового, електромагнітного та акустичного методів протидії несанкціонованому запису мовлення на звукозаписні пристрої. Відзначаються переваги та невикористані можливості методів. Запропоновано шляхи підвищення ефективності ультразвукового методу протидії шляхом: використання двочастотного ультразвукового методу, розташування пристрою випромінювання ультразвукових коливань не більше двох метрів до цілі, застосування ультразвукових коливань великої інтенсивності, використання ультразвукового методу разом з акустичним та інші. Підвищення ефективності електромагнітного метода шляхом передбачає використання амплітудно-імпульсної модуляції завадового сигналу, використання вузько-спрямованих антен, використання пристрою з максимально допустимою потужністю та інше. Підвищення ефективності акустичного методу шляхом передбачає створення мовоподібних завад з мови співрозмовника (синхронізованих з мовними паузами), зменшення відстані між джерелом завадового випромінювання і джерелом мови по відношенню до відстані між співрозмовниками за рахунок організаційних заходів захисту.(адаптований акустичний метод). Найбільш перспективним є адаптований акустичний метод, що має найбільші можливості гарантованої протидії, при дотриманні вимог для оптимального його застосування. Аналізуючи результати експерименту, отримуємо висновок, що адаптований акустичний метод є найбільш ефективним. Ефективність методу підтверджує дальність подавлення, яка склала від 1,8 до 3,5 м в залежності від пристрою, для порівняння в ультразвуковому експерименті один із показників склав 0,9 м, а в електромагнітному навіть 0 м. Формування перешкоди по акустичному каналу описаним способом забезпечує універсальність запропонованого методу до будь-якого типу пристрою придушення несанкціонованого запису мови незалежно від методу, що лежить в його основі, – електромагнітного, ультразвукового чи акустичного.
dc.identifier.citationШляхи підвищення ефективності методів та засобів протидії несанкціонованому запису мови та їх порівняльний аналіз / А. М. Олейніков, В. А. Пулавський, О. Г. Білоцерківець // Радіотехніка : Всеукр. міжвід. наук.-техн. зб. – Харьків, 2023. – Вип. 212. C. 85–89.
dc.identifier.issn0485-8972
dc.identifier.urihttps://openarchive.nure.ua/handle/document/25607
dc.language.isouk
dc.publisherХНУРЕ
dc.subjectнесанкціонований запис мови
dc.subjectподавлення
dc.titleШляхи підвищення ефективності методів та засобів протидії несанкціонованому запису мови та їх порівняльний аналіз
dc.typeArticle
dspace.entity.typePublication

Файли

Оригінальний пакет
Зараз показано 1 - 1 з 1
Завантаження...
Зображення мініатюри
Назва:
RT-2023-1-212-07.PDF
Розмір:
715.99 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Ліцензійний пакет
Зараз показано 1 - 1 з 1
Немає доступних мініатюр
Назва:
license.txt
Розмір:
9.55 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: