Факультет інфокомунікацій (ІК)
Постійний URI для цього зібрання
Перегляд
Перегляд Факультет інфокомунікацій (ІК) за Дата випуску
Зараз показано 1 - 20 з 259
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументДослідження засобів управління системами Smart House(2018) Морковін, Є. О.Мета роботи – дослідження засобів управління smart house та розробка централізованої системи управління smart house з використанням гіпервізора. На основі аналізу проблем існуючих smart house систем було запропоновано рішення з використанням гіпервізора, а також були розглянуті варіанти скорочення витрат при реалізації даного рішення. Було проведено експериментальне дослідження можливості розгортання гіпервізора на персональному комп’ютері різних конфігурацій. Розглянуто програмне забезпечення для створення віртуального середовища розумного будинку. В результаті була створена модель, яка вирішує всі поставлені завдання і дозволяє розширити функціональні можливості системи управління будинку.
- ДокументАналіз варіантів організації хмарної інфраструктури(2019) Жижченко, М. А.Мета атестаційнї роботи – порівняння основних хмарних провайдерів та проведення аналізу варіантів організації хмарної інфраструктури. Об’єкт дослідження – інфраструктурні сервіси хмарних провайдерів. У атестаційній роботі проведений аналіз обраних параметрів для трьох основних хмарних провайдерів для розробленої інфраструктури у різних регіонах та для різної кількості віртуальних машин. Для аналіза параметрів проведена автоматизація розгортання інфраструктури за допомогою Terraform у всіх трьох провайдерах. Експериментальні дані збиралися протягом тридцяти днів. Однією з істотних проблем при аналізі та порівняні цих параметрів є те що у різних провайдерів віртуаліні машини мають різні характеристики. Слід визнати складність, а інколи і неможливість об'єктивного порівняння хмарних провайдерів, що багато в чому визначається різною їх побудовою.
- ДокументДослідження впливу технологій передачі даних на надійність бездротових сенсорних мереж(2019) Череп, В. В.Технології БСМ дозволяють виконувати розгортання невеликих, недорогих, малопотужних, розподілених датчиків, що здатні локально обробляти і передавати інформацію. З'єднання малопотужних датчиків не може бути надійним, особливо в присутності перешкод. Тому проблема співіснування БСМ та інших систем, а в більш загальному плані спільного використання частотного спектра різними нескоординованими системами в неліцензованих діапазонах є серйозною проблемою, яка повинна бути вирішена правильно
- ДокументДослідження процесів файлообміну у пірінгових мережах(2019) Тарасов, Р. О.У роботі сформульована і реалізована математична модель задачі мінімізації середньозваженого часу початку обслуговування в пірінговій мережі як задачі теорії розкладів. Об’єкт дослідження – математична модель оптимізації файлообміну в мережах P2P. Предмет дослідження – дослідження методів оптимізації файлообміну в мережах P2P. Мета роботи – аналіз результатів моделювання оптимізації файлообміну в мережах P2P. Методи досліджень – системний аналіз, імітаційне моделювання, методи оптимізації.
- ДокументРозробка методу компресії відеозображення для підвищення якісних характеристик відеопотоку(2019) Шевченко, В. А.Розглянуто загальні методи кодування відеозображень та їх класифікацію. Проведено аналіз алгоритму обробки відеопотоку за технологією MPEG та технології кодування сімейства JPEG. Виявлено недоліки статистичних кодів у зв'язку з чим запропоновано використання блокового поліадичного кодування. Розроблено метод компресії та декомпресії відеопотоку на основі передбачених кадрів. Проведено оцінку розробленого методу по часовій характеристиці, що дозволяє говорити про ефективність запропонованого методу.
- ДокументАналіз методів підвищення завадостійкості систем передавання цифрових відеоданих(2019) Лисенко, Р. В.Об'єкт дослідження - системи супутникового телебачення. Актуальність роботи обумовлена широким розповсюдженням супутникових систем передачі і мовлення, з метою економії частотного ресурсу і в зв'язку з щодня зростаючим обсягом переданих даних. Мета роботи - аналіз методів підвищення завадостійкості при передачі цифрових відеоданих в системах стандарту DVB-S2. Завдання досліджень: дослідження перспектив впровадження нової багаторівневої системи модуляції APSK і її адаптації до особливостей супутникового каналу передачі даних. У роботі виконана оптимізація взаємного розташування точок в сузір'їях APSK сигналів.
- ДокументДослідження напрямків підвищення якості систем голосової аутентифікації(2019) Корягін, К. І.В роботі виконано аналіз поточного стану систем біометричної аутентифікації користувачів. Розглянуто їх переваги та недоліки. Особливу увагу приділено використанню голосових систем аутентифікації користувачів при побудові сучасних інформаційно-комунікаційних систем і локальних мереж, які мають суттєві переваги в порівнянні з випадком, коли в якості системи доступу використовуються статичні біометричні ознаки користувача. Обґрунтовано, що основним напрямком підвищення якості систем голосової аутентифікації є використання фазових даних оброблюваних матеріалів реєстрації. Проведено дослідження фазового спектру голосового сигналу користувача, отриманого в процесі модельного експерименту. Виконані дослідження і розроблені процедури свідчать про більшу інформативності фазових даних голосового сигналу користувача системи аутентифікації.
- ДокументАналіз особливостей позиціонування мобільних об’єктів бездротових сенсорних мереж(2019) Петрушко, М. М.Дана робота присвячена дослідженню методів позиціонування мобільних об'єктів бездротових сенсорних мереж, а також дослідженням підвищення точності позиціювання в різних умовах. Ґрунтуючись на досить багатому бібліографічному матеріалі дана робота має головне завдання розглянути, проаналізувати і систематизувати вже відомі підходи до позиціонування об'єктів в бездротових сенсорних мережах.
- ДокументДослідження ефективності використання механізму тунелювання в мережі MPLS(2019) Ведмедеря, М. А.В роботі було проведено аналіз ефективності тунелювання MPLS, також особливості даної технології Проаналізовано алгоритм ефективності створення тунелю в мережі та проведено розрахунки в середовищі Mathcad. Продемонстровано, що ефективність застосування технології MPLS при різних навантаженнях залежить від кількості вузлів. Виконано побудову та налаштування мережі в симуляторі GNS3. Налаштовано ІР-мережу на основі протоколу динамічної маршрутизації OSPF, повех якої застосовані налаштування MPLS мережі
- ДокументАналіз внутрішньосистемної електромагнітної сумісності супутникової системи зв'язку стандарту DVB-S2(2019) Абрамов, В. С.Об'єкт дослідження – процеси поширення сигналів у супутникових радіолініях зв'язку та зміни їх поляризаційної структури. Предмет дослідження – методи оцінки якості надання послуги. Мета роботи – підвищення завадостійкості передачі цифрової інформації по радіолініям зв'язку та забезпечення внутрішньосистемної електромагнітної сумісності супутникових систем зв’язку стандартів DVB-S2. Методи досліджень – базуються на основних положеннях радіофізики, теорії електрозв'язку, У роботі розглянуто актуальні задачі крос-поляризаційних спотворень у супутникових системах зв’язку.
- ДокументДослідження методів управління трафіком в технології LTE(2019) Франсішко, С. Б.В роботі представлені основні методи та принципи функціонування системи управління трафіком у рамках вимог QoS. Розглянуто модель диференційованих пакетів послуг LTE з угодами про рівень обслуговування SLА системи вимог QoS при різних сценаріях трафіку LTE мережі та взаємодії протоколів RSVP та DiffServ. Проведено дослідження можливостей підвищення пропускної здатності для різних сервісів трафіку LTE мережі за рахунок функціонування системи управління та контролю якості обслуговування. Робота включає детальні розрахунки, аналіз і оцінку параметрів якості VoIP LTE, що може бути використано в дисциплінах професійної підготовки.
- ДокументАналіз різних підходів та інструментів для безперервної інтеграції та розгортання коду(2019) Кварацхелія, Т. Е.Об'єкт дослідження – системна інженерія. Мета роботи: аналіз методів та провідних інструментів безперервного інтегрування, тестування, розгортання та доставки коду, порівняння на основі обраних критеріїв та побудова працюючої інфраструктури опираючись на проведений аналіз, для поліпшення ефективності розробки коду. Передбачувані наукові результати: порівняльний аналіз інструментів та демонстрація збільшення ефективності розробки коду шляхом застосування сучасних методів CI/CD/CT
- ДокументДослідження методики калібрування кінцевої міри довжини(2019) Шихрагимова, Т. В.Мета роботи – вдосконалення методики калібрування кінцевої міри довжини шляхом розробки процедури оцінювання невизначеності вимірювань. У роботі розглядаються кінцеві міри довжини, матеріали, з яких їх виготовляють, притирання, метрологічні вимоги, операції, умови, методи та засоби повірки/калібрування КМД. Розглянута класифікація невизначеності вимірювань, та причини і джерела невизначеності вимірювань. Досліджена методика калібрування та розроблена процедура оцінювання невизначеності вимірювань під час калібрування кінцевої міри довжини, яка виконується методом порівняння, використовуючи компаратор довжини.
- ДокументПобудова маршрутів пересування транспортних засобів з застосуванням машинного навчання(2019) Малинін, О. О.Об’єкт дослідження – алгоритми побудови маршрутів транспортних засобів та застосування машинного навчання в розробці. Мета роботи – побудова максимально наближених до оптимальних маршрутів на карті з врахуванням переваг користувача. Розглянуті процедури машинного навчання у задачах оптимізації побудови маршрутів пересування транспортних засобів; використання машинного навчання для побудови рекомендаційної системи побудови особистих маршрутів пересування транспортних засобів.
- ДокументДослідження ефективності технології Airtime Fairness в безпроводових мережах стандарту 802.11ас(2019) Турчин, Р. І.У роботі досліджено вплив механізмів технології Airtime Fairness на показники продуктивності та якості безпровідної корпоративної мережі стандарту IEEE 802.11ac. Аналіз отриманих даних передбачає порівняння для трьох основних показників продуктивності та якості безпровідної мережі. У роботі також виявлені переваги та недоліки технології, запропоновані методи їх вирішення.
- ДокументДослідження методу ієрархічної міждоменної маршрутизації в програмно-конфігурованих мережах(2019) Жуга, Ю. С.Предмет дослідження – моделі та методи міждоменної маршрутизації в програмно-конфігурованих мережах. Мета роботи – дослідження методу ієрархічної міждоменної маршрутизації в програмно-конфігурованих мережах. Методи досліджень – при дослідженні методу моделі управління чергами на маршрутизаторах ТКМ було використано принцип цільової координації з введенням дворівневої ієрархії розрахунків. Для перевірки адекватності та оцінки ефективності отриманих у роботі рішень використовувалися методи аналітичного моделювання та лабораторного експерименту за допомогою пакету прикладних програм MATLAB. Серед комплексу заходів щодо забезпечення заданого рівня QoS важливе місце займають рішення маршрутизації та її оптимізації, тому що саме через неї можуть виникати джиттери, втрати пакетів та затримки. У роботі проведено аналіз сучасних методів їєрархічної маршрутизації. Розглянуто їх переваги та недоліки. Розглянуто метод ієрархічно-координаційної міждоменної маршрутизації. Досліджено модель та її властивості. Проаналізовано перспективи щодо використання в SDH-мережах.
- ДокументОцінка якості реклами(ХНУРЕ, 2019) Нікуліна, В. В.Об’єкт дослідження – рекламна кампанія. Мета роботи – дослідження методів поліпшення результатів рекламної кампанії. Результатом атестаційної роботи є вибір показників, що визначають якість рекламної кампанії, визначення впливу групи обраних показників на групу показників, які обумовлюють ефективність. Описані різні типи аналізу рекламних постів та особливості їх тестування і відстеження. Також розроблена методика вибору каналів для отримання найкращих результатів при розміщенні органічної реклами.
- ДокументДослідження частотного ресурсу мережі стандарту WіMAX(2019) Кулібаба, М. В.Об'єкт дослідження - процес використання частотного ресурсу мережі зв'язку класу MAN. Предмет дослідження - Частотний ресурс мережі зв'язку стандарту WiMAX. Метою магістерської роботи є рекомендації щодо раціонального використання частотного ресурсу мережі зв'язку стандарту WiMAX. В роботі виконано аналіз використання частотного ресурсу технології WiMAX для телекомунікаційної мережі населеного пункту. Розглянуто принципи побудови телекомунікаційної мережі WiMAX, зроблено порівняльної аналіз технології WiMAX з іншими технологіями бездротового зв'язку.
- ДокументДослідження інфраструктури інтелектуальної будівлі(2019) Коц, В. В.Об'єкт дослідження – система інтелектуальної будівлі. Мета роботи – дослідження інфраструктури та порівняльний аналіз систем інтелектуальної будівлі. В даній роботі досліджені питання побудови систем інтелектуальної будівлі, вибору інфраструктури, технологій, обладнання та інші актуальні питання організації інтелектуальних будівель. Виконано огляд особливостей, характеристик, основних стандартів та структури інтелектуальних будівель. Розглянуто основні принципи побудови, базову структуру та підсистеми структурованих кабельних систем для інтелектуальних будівель Виконано планування офісу, локальної мережі та робочих місць співробітників компанії, проектування кабельних магістралей та вибір активного мережного обладнання. Виконано розробку двох систем інтелектуальної будівлі: проводової та безпроводової. Для обох варіантів було підготовлено проект системи та підібрано інтелектуальне обладнання для забезпечення роботи таких систем: пожежна безпека, охоронна система та контроль клімату в офісі. Виконано порівняльний аналіз розроблених систем.
- ДокументДослідження віртуальних мобільних операторів(2019) Ярошевич, Р. О.Об'єкт дослідження – віртуальний мобільний оператор. Мета роботи – аналіз принципів функціонування віртуальних мобільних операторів та моделювання бізнес-процесу впровадження віртуального мобільного оператора на підприємстві. В роботі виконано аналіз стану та розвитку віртуальних мобільних операторів, розглянуто основні принципи функціонування віртуальних операторів та їх класифікація, причини зникнення та створення нових MVNO. Досліджено технології віртуалізації мережних елементів інфокомунікаційної мережі. Виконано моделювання бізнес-процесу впровадження MVNO на підприємстві. Результати роботи можуть бути використані в навчальному процесі.