Аналіз та застосування методів оцінки кількості людей у відеоряді в цілях моніторингу мирних зібрань

Завантаження...
Зображення мініатюри
Дата
2020
Автори
Богдан, Д. І.
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Метою дослідження є реалізація та аналіз методів оцінки кількості людей у відеоряді в цілях моніторингу мирних зібрань. Об’єктом дослідження є сфера громадського спостереження, а саме процес оцінки кількості учасників мирних зібрань. Проведено дослідження методів оцінки кількості людей у відеоряді на основі розпізнавання образів та на основі оцінки карт щільності згортковою нейронною мережею. В основі згорткових нейронних мереж лежить операція згортки – процес додавання кожного елемента зображення до його сусідів, зважених ядром. В результаті роботи згорток отримується набір деталей зображення від більш абстрактних (криві) до більш конкретних (геометричні фігури). У результаті роботи здійснена програмна реалізація системи для оцінки кількості людей в відеоряді.
Опис
Ключові слова
штучний інтелект, комп’ютерний зір, оцінка кількості людей, оцінка густоти товпи, згорткова нейронна мережа, гістограма напрямлених градієнтів
Цитування
Богдан Д. І. Аналіз та застосування методів оцінки кількості людей у відеоряді в цілях моніторингу мирних зібрань : пояснювальна записка до атестаційної роботи здобувача вищої освіти на другому (магістерському) рівні, спеціальність 122 - Комп’ютерні науки / Д. І. Богдан ; М-во освіти і науки України, Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. – Харків, 2020. – 79 с.