ISSN: 2310-8061

Електронний архів Харківського національного університету радіоелектроніки «ElAr КhNURE» є інституціальним репозиторієм, що містить публікації наукових праць та досліджень науково-педагогічних працівників, інших співробітників, здобувачів вищої освіти ХНУРЕ, а також публікації сторонніх наукових організацій. Серед них монографії, статті з наукових журналів та збірників, матеріали науково-практичних заходів, наукові публікації (розміщуються за умови наявності рецензії наукового керівника) та кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти (розміщуються за дозволом автора КвР).

З усіх питань звертатися до адміністратора ElAr KhNURE за адресою: yuliia.derevianko@nure.ua

 

Останні подання

Публікація
Метод підвищення швидкодії мобільних відеоінформаційних систем доповненої реальності
(2024) Жовтоніжко, Д. С.
Метою кваліфікаційної роботи є підвищення точності та швидкодії мобільних відеоінформаційних систем доповненої реальності. У ході виконання кваліфікаційної роботи проведено аналіз детекторів спеціальних точок, що застосовуються у відеоінформаційних системах доповненої реальності. Запропонувано метод побудови дескриптора локальної особливості зображення з субпіксельною точністю, що має мінімальну довжину і не вимагає значних обчислювальних ресурсів. Експериментально встановлено доцільність запропонованого методу до різних спотворень зображень.
Публікація
Методи та засоби автоматизації процесів обробки великих даних
(2024) Залеський, В. Д.
Метою кваліфікаційної роботи є оптимізація конвеєрів обробки великих даних. У ході виконання кваліфікаційної роботи були розглянуті сучасні інструменти оркестрування даних і побудудован автоматизований процесс обробки даних для експериментальної аналітичної системи з використанням деяких з розглянутих інструментів. Об’єктом дослідження є інженерія великих даних. Предметом дослідження є оркестрування даних. Завдання: визначення методів підвищення продуктивності обробки великих даних; визначення засобів покращення оркестрування великих даних; розробка експериментальної аналітичної системи з оптимізованими методами обробки і засобами оркестрування даних.
Публікація
Оцінювання якості програмних засобів на основі стандартів SQuaRE
(2024) Яценко, І. С.
Мета роботи: вивчити рекомендації та вимоги стандартів SQuaRE щодо вимірювання якості програмного забезпечення та визначити, наскільки вони корисні. У роботі були розглянуті моделі та стандарти SQuaRE щодо вимірювання якості. Було також розглянуто, що таке елемент показника якості програмного забезпечення, загальний підхід до вимірювання якості програмного забезпечення, еталонна модель вимірювання якості, вибір і створення показників якості, планування та виконання вимірювань, вимірювання якості програмного забезпечення.
Публікація
Методи визначення емоційного стану спікера
(2024) Уваров, Г. О.
Метою кваліфікаційної роботи є дослідження методів визначення емоційного стану спікера, що може бути застосоване під час онлайн-зустрічей із психологом, при здачі екзаменів онлайн, при проходженні співбесід тощо. У ході виконання кваліфікаційної роботи запропонована система визначення емоційного стану спікера, яка є інноваційним програмно-апаратним комплексом, аналізує аудіо- та відеодані для ідентифікації емоційних реакцій учасників онлайн-зустрічей, іспитів або співбесід. Система використовує алгоритми машинного навчання, розпізнавання мови та голосу для визначення емоційного стану в реальному часі. Розглянуті під час проведення порівняльного аналізу роботи дають точність визначення емоційного стану (злість, щастя, нейтраль, сум) до 82,7% на основі трьох різних модальностей – відео, такст та аудіо. Запропонована в роботі система забезпечує точність детектування емоції до 82,9%, спираючись на аудіодані, відеодані та текст, завдяки використанню методів машинного навчання, а саме нейромережевого аналізатора Bi-LSTM.
Публікація
Модель нанесення цифрових водяних знаків на JPEG-зображення
(2024) Скиба, О. В.
Метою кваліфікаційної роботи є розробка, дослідження та вдосконалення моделі нанесення цифрових водяних знаків на JPEG зображення. Основна увага приділяється забезпеченню високого рівня стійкості водяних знаків до різних видів атак, збереженню якості зображення та забезпеченню ефективності та надійності методу. Завдання роботи: аналіз існуючих методів нанесення цифрових водяних знаків; вибір та обґрунтування методології; розробка моделі нанесення водяного знака; експериментальне дослідження; аналіз стійкості водяного знака.