ISSN: 2310-8061

Репозиторій Харківського національного університету радіоелектроніки «ElAr КhNURE» є електронною платформою, що містить публікації наукових праць та досліджень науково-педагогічних працівників, інших співробітників, здобувачів вищої освіти ХНУРЕ. Серед них монографії, статті з наукових журналів та збірників, матеріали науково-практичних заходів, наукові публікації (розміщуються за умови наявності рецензії наукового керівника) та кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти (розміщуються за дозволом автора КвР).

З усіх питань звертатися до адміністратора ElAr KhNURE за адресою: yuliia.derevianko@nure.ua

 

Останні подання

Публікація
Оцінка впливу в соціальних інтернет-сервісах з точки зору інформаційної безпеки
(ХНУРЕ, 2025) Риков, Д. М.
Метою доповіді є розгляд впливу соціальних сервісів на інформаційну безпеку, основні ризики та методи оцінки таких впливів.
Публікація
Автоматизований засіб аналізу протоколів AVISPA
(ХНУРЕ, 2025) Рой, Є. О.; Гріненко, Т. О.
У сучасному світі інформаційна безпека постає як один з ключових викликів, з якими стикаються організації, державні структури та звичайні користувачі. Для гарантування необхідного рівня захисту інформації надзвичайно важливим є аналіз криптографічних та комунікаційних протоколів на предмет слабких місць і потенційних атак. Однією з найефективніших систем автоматизованого аналізу безпеки протоколів є AVISPA (Automated Validation of Internet Security Protocols and Applications).
Публікація
Безпека HTTP заголовків
(ХНУРЕ, 2025) Синицін, Я. С.; Балагура, Д. С.
Метою доповіді є аналіз основних загроз, пов’язаних із некоректним налаштуванням HTTP-заголовків, оцінка існуючих механізмів безпеки та розгляд ефективних методів захисту.
Публікація
Захист вебзастосунків від XSS та CSRF атак на прикладі сучасного front-end фреймворку
(ХНУРЕ, 2025) Синиціна, В. С.; Балагура, Д. С.; Сухотеплий, В. М.
Метою доповіді є аналіз загроз, пов’язаних із XSS та CSRF-атаками у сучасних вебзастосунках, а також розгляд ефективних методів їх запобігання у front-end фреймворках, зокрема React. Особливу увагу приділено інтеграції механізмів безпеки на клієнтському рівні та необхідності комплексного підходу до захисту веб-додатків [5]. Дослідження демонструє, що застосування перелічених методів у React-додатках значно підвищує рівень їхньої безпеки. Проте, комплексний захист передбачає інтеграцію різних підходів на рівні як клієнтської, так і серверної частини
Публікація
Відповідність SIEM ELASTIC вимогам ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27002 та ISO/IEC 27035
(ХНУРЕ, 2025) Туз, М. О.; Гріненко, Т. О.
Метою доповіді є аналіз особливостей роботи SIEM-рішень, зокрема Elastic, оцінка їхніх можливостей у виявленні загроз та атак, а також визначення їх відповідності вимогам міжнародних стандартів інформаційної безпеки, таких як ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27002 та ISO/IEC 27035 [4]. В доповіді надані результати аналізу та дослідження основних можливостей та функціоналу платформи Elastic, принципів її роботи та застосування.