Please use this identifier to cite or link to this item: http://openarchive.nure.ua/handle/document/2088
Title: Сучасні питання проблематики руху потоків електронних грошей
Authors: Ляшенко, В. В.
Яременко, О.
Keywords: електронні гроші
грошові агрегати
мультиплікативне розширення
процентні ставки
Issue Date: 2006
Publisher: ХНЕУ
Citation: Ляшенко В.В. Сучасні питання проблематики руху потоків електронних грошей / В. В. Ляшенко, О. Р. Яременко // Економіка розвитку. – 2006. – № 1. – С. 20–22.
Abstract: Однією з умов сталого розвитку фінансової системи є запровадження різних інструментів в системі грошового обігу, визначальною складовою, серед яких слід зазначити використання безготівкових рахунків, що безумовно поєднано з визначеним рухом так званих електронних грошей. Переш за все, це пов’язано з тим, що традиційні платіжні системи невзмозі повністю забезпечити виробничий оборот у рамках внутрішнього валового продукту (ВВП). Підґрунтям цього можна назвати досить значне відношення ВВП до грошового агрегату М2, яке, наприклад, для України знаходиться в останні два роки на рівні 2,75–2,82 рази та має уповільнені темпи зменшення. Як наслідок чого на фоні зростаючої ваги наданих кредитів, відчувається їх недостатність для сталого економічного розвитку (див. наприклад дослідження Г.М. Азаренкової ) частковим проявом чого можна вважати й зростання відповідних процентних ставок . Водночас у розвитих країнах відношення ВВП до грошового агрегату М2 знаходиться у межах 1,6–1,9 рази, що є свідченням збалансованості пропозиції та попиту на гроші. Тож будь-які дослідження стосовно впливовості потоків електронних грошей на різні макроекономічні показники є досить актуальними.
URI: http://openarchive.nure.ua/handle/document/2088
Appears in Collections:Кафедра інформатики (ІНФ)Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.