Факультет інформаційних радіотехнологій і технічного захисту інформації (ІРТЗІ)
Постійний URI для цього зібрання
Перегляд
Перегляд Факультет інформаційних радіотехнологій і технічного захисту інформації (ІРТЗІ) за Назва
Зараз показано 1 - 20 з 253
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументАдаптація частоти акустичної системи зондування атмосфери в умовах змінної завадової обстановки(2019) Магаляс, В. С.Проведено аналітичний огляд методів і засобів зондування атмосфери акустичними хвилями, виконано аналіз частотної залежності відношення сигнал / шум на вході приймача акустичного локатора, визначені оптимальні частоти для різних умов зондування, досліджено вплив дальності, параметрів атмосфери і спектра завад на значення оптимальних частот, оброблені експериментальні результатіи вимірювання завад умовах міста, розроблена структурна схема акустичного локатора з адаптивним підстроюванням робочої частоти під спектр акустичних завад
- ДокументАдаптивні методи подавлення акустичного зворотного зв’язку(2019) Ашихмін, В. О.Об'єкт дослідження – стійкість акустичних систем до завад і самозбудження в результаті виникнення АЗЗ. Предмет дослідження – ефективність подавлення завад в акустичних трактах без спотворення сигналу. Мета роботи – вибір і визначення характеристик методу подавлення АЗЗ системи озвучення, що дозволяє значно знизити або повністю виключити заваду зворотного акустичного тракту без спотворення сигналу. В роботі виконано аналіз сучасних методів і засобів подавлення АЗЗ, технічні особливості апаратури систем озвучення і наукових напрямів в теорії і практиці завадозахищеності акустичних систем. Виділено перелік причин виникнення АЗЗ і класифіковано методи подавлення АЗЗ. Досліджено метод, що дозволяє в режимі реального часу підняти рівень звукового тиску до 8 дБ в замкнутому озвучуваному просторі без виникнення автоколивань і без спотворення сигналу внаслідок АЗЗ. Розроблено модель системи озвучення, алгоритм адаптивної фільтрації корисного сигналу і фільтра для обчислення сигналу корекції, проведено дослідження та аналіз отриманих результатів моделювання.
- ДокументАкустична система виявлення безпілотних літальних апаратів(2022) Кальна,Т. О.Мета магістерської роботи – дослідження і визначення особливостей методів виявлення і розпізнавання акустичних сигналів малорозмірних БПЛА. Розробка методів експериментального дослідження акустичних сигналів, аналіз методів ідентифікації малорозмірних БПЛА по акустичному випромінюванню. Методи дослідження: для вирішення задачі використовується метод аналізу акустичних сигналів БПЛА на основі мел-кепстральних коефіцієнтів, фрактальної розмірності. У роботі проведено теоретичні та експериментальні дослідження характеристик акустичних сигналів БПЛА. Результати: науковий – подальший розвиток методів ідентифікації БПЛА; практичний – представлено алгоритм роботи виявлення акустичного сигналу БПЛА. Галузь використання: охорона об’єктів, військова сфера.
- ДокументАкустичний метод вимірювання вологості в атмосфері(2019) Бражник, А. Р.Виконано аналіз методів і засобів акустичного зондування атмосфери, обґрунтовано двохчастотний метод вимірювання відносної вологості повітря. На підставі даних великого числа експериментальних досліджень методами екстра- та інтерполяції отримані значення коефіцієнта поглинання звуку в широкому діапазоні частот, температур і вологостей. Розроблено і обґрунтовано структурну схему модифікації содару для вимірювання вологості. Сформовано загальні рекомендації з побудови подібних систем.
- ДокументАлгоритми обробки даних фотограмметрії при створенні 3D моделей(2022) Харченко, Д. М.У даній роботі проведено аналітичний огляд засобів, технологій та методів, які використовуються для створення 3D моделей, проаналізовано існуючі методи створення 3D моделей та 3D сканування. Розглянуто існуючі алгоритми та програмне забезпечення для фотограмметрії, та проаналізовано апаратні особливості отримання даних для фотограмметрії. Проведено аналіз геометричних властивостей пари зображень в фотограмметрії. Розглянуто методології обробки даних за допомогою програмного продукту Agisoft Metashape Profession та 3DF Zephyr.
- ДокументАналiз впливу завад на прийом шумоподiбного сигналу шляхом математичного моделювання(2022) Чередніченко, О. Р.Объект исследования – влияние помех и параметров системы приема ШПС на помехоустойчивость с помощью моделирования. Цель работы – разработать модель, пригодную для проведения исследова-ния помехоустойчивости системы приема ШПС; провести моделирование для случая узкополосной помехи. Методы решений – аналитический обзор, компьютерное моделирование. Результаты работы могут иметь практическую ценность для лучшего пони-мания влияния помех на систему приема ШПС, что позволит улучшить как суще-ствующие системы, использующие ШПС, так и средства их подавления
- ДокументАналіз джерел випромінювання ЕМП і засоби для їх оцінки(2020) Слинько, О. О.Розглянуто проблематику виміру електромагнітного поля, різні типи вимірювальних антен, що застосовуються для виміру ПЕМВ у різних частотних діапазонах. Проведено аналіз сучасного стану антенної вимірювальної техніки, розглянуто основні параметри антен, у тому числі характеристику «антенний фактор», яка використовується в нормативно-технічній документації на вимірювальну антену при її калібруванні й виконанні вимірів. Виконано розрахунок діаграми рівнів радіоканалу та спроектовані й розраховані логоперіодичні вимірювальні антени для вимірювання напруженості електромагнітного поля.
- ДокументАналіз ефективності використання резонансних лідарів для атмосферних досліджень та астрономії(2021) Мірошніченко, Е. Г.В роботі аналізуються можливості методу і радіоелектронної (лазерної) апа-ратури резонансної локації домішок мезосфери та розглянуто можливості лазер-ного дистанційного зондування на основі лідарів, як ефективного методу дослі-дження навколишнього середовища. Викладено принципи побудови систем ліда-рного моніторингу та типи роботи лазерних далекомірів. Проведено аналіз систем лідарного зондування атмосферного середовища
- ДокументАналіз ефективності використання широкосмугових сигналів у системах зв’язку(2021) Максименко, М. С.Об’єкт дослідження – системи зв'язку на основі широкосмугових сигналів. Предмет дослідження – системи зв'язку зі застосування в них широкосмугових сигналів. Мета проектування – аналіз ефективності використання широкосмугових сигналів у системах зв’язку. Результати та їх новизна – в кваліфікаційній роботі проведено аналіз ефективності використання широкосмугових сигналів в системах зв'язку.
- ДокументАналіз медичних зображень для діагностування хвороби(2021) Коваль, Б. В.Одна з важливих проблем застосування ШІ в медицині – підготовка коректних медичних даних для навчання алгоритмів, тому що для цього потрібна велика кількість часу спеціалістів вузького профілю. Можливим рішенням є створення об'єднаної платформи зберігання медичних даних, де лікарі змо- жуть готувати дані для застосування ШІ у своїй спеціальності. Це дозволить у майбутньому підвищити ефективність застосування машинного навчання в медицині завдяки аналізу різнопланових даних різних джерел
- ДокументАналіз приймальної системи резонансного лідару(2020) Калашник, В. М.В роботі аналізуються можливості зондування верхньої атмосфери резонансним лідаром та покращення відношення інформативного сигналу до шуму. Проведений огляд лідарних технологій, особливості побудови приймальних систем лідару та їх структурних схем. Проведено аналіз граничних можливостей спектральної селекції сигналу. Описується засіб захисту ФЕП від перевантажень за допомогою механічного обтюратору завдяки якому вдається запобігти попаданню потужного світлового сигналу лазера на катод ФЕП, як в момент випромінювання зондуючого сигналу, так в плині часу відповідного зондування висот 15-20 кілометрів. Робота присвячена спеціальним питанням дистанційного дослідження атмосфери за допомогою резонансного лідару на основі ефекту резонансної флуоресценції в парах натрію
- ДокументАналіз спектрального складу звукових сигналів малих безпілотних літальних апаратів(2019) Серьожин, І. І.В роботі проведено систематизацію та детальний опис малих безпілотних літальних апаратів як джерел акустичного випромінювання та показано можливість використання принципів акустичного зондування для виявлення і тракторних спостережень за рухом їх у повітрі. Проведено спектральний аналіз за допомогою перетворення Фур’є та з використанням апарату вейвлет-аналізу. Показано зв’язок спектрального складу акустичних сигналів із динамічними характеристиками рушійної системи апарату. У якості вихідних даних для розрахунків використано експериментальні акустограми малого БПЛА Phantom 4.
- ДокументАналіз та дослідження методів та засобів навчання байєсівських мереж(2021) Болгов, Д. Р.В результаті проведених досліджень вирішено задачу створення алгоритму байєса за допомогою мови Python. Отримані результати використовуються, як нові можливості прогнозування захворювання. Мова програмування – Python. Пропонована розробка є корисною для вирішення різноманітних проблем, пов’язаних з прогнозуванням хвороб за симтомами. Галузь застосування розробки – ця система буде корисна у медичній сфері.
- ДокументАналіз характеристик джерел електроживлення з цифровим керуванням(2019) Запісочна, В. І.У роботi розглянутi хaрaктериcтики цифрових джерел живлення. Прове-дено порiвнювaльний aнaлiз aнaлогового керувaння тa цифрового. Розглянутi причини мacового впровaдження джерел живлення в енергоємних додaткaх. Опиcaнi cтруктурa тa елементнa бaзa джерел живлення.
- ДокументАпаратно-програмний комплекс для дослідження характеристик фото- і відеокамер(2022) Єфименко, А. К.В атестаційної роботі проведено аналіз принципів побудови відеоапаратури, її характеристик і їх впливу на зображення, розроблена методика досліджень. Розроблено і розрахована конфігурація апаратної частини комплексу, проведено обґрунтування вибору її складових частин. Розроблено програмне забезпечення в середовищі MATLAB для обчислення характеристик телевізійної апаратури (помилки балансу білого в градусах Кельвіна і Майредах, рівень шуму в % від повного розмаху і світлову характеристику, перехідну і частотно-контрастну характеристику). Виконано експериментальні вимірювання та проведена налагодження програмного забезпечення.
- ДокументАудит інформаційної безпеки в комп’ютерних мережах на базі Mikrotik(2019) Носулько, І. В.При виконанні атестаційної роботи проведено опис найбільш поширених типів вузькоспрямованих мікрофонів. Проведено аналіз цих типів мікрофонів, описано їх переваги та недоліки. Порівняно залежність індексу спрямованості від частоти для спрямованих мікрофонів. Запропоновано декілька рішень для покращення одного з основних параметрів мікрофонів – індексу спрямованості у вигляді використання гіперкардіоидних одиничних мікрофонів та застосування алгоритму сверхспрямованості. Рішення стосуються лише лінійної групи мікрофонів, в котрій, завдяки конструктивним особливостям, можливі такі рішення. Результати проекту можливо використати для проектування акустичних приймачів на базі лінійних груп мікрофонів з малими габаритними розмірами з граничною робочою частотою в 10 кГц.
- ДокументБагатофункціональний радіоелектронний комплекс для тренувань біатлоністів(2019) Крутько, С. В.Об’єкт дослідження – електронні тренажери. Предмет дослідження – стрілецькі тренажери для біатлону. Мета магістерської роботи - методів передавання результатів вимірювання, дослідження методів аналізу фізіологічного стану спортсмена. Методи дослідження: теоретичний та експериментальний. В ході виконання магістерської атестаційної роботи було розроблено і описано структуру багатофункціонального радіоелектронного комплексу для тренувань біатлоністів. Розглянуто аналогічні стрілецькі тренажери; моніторинг психофізіологічних параметрів спортсменів для досягнення поліпшення якості стрільби; а також отримані результати розробка загальної структури багатофункціонального радіоелектронного комплексу та розрахунок дальності роботи бездротового каналу зв’язку. Результати: науковий – розглянуто аналогічні стрілецькі тренажери; моніторинг психофізіологічних параметрів спортсменів для досягнення поліпшення якості стрільби; практичний – розробка загальної структури багатофункціонального радіоелектронного комплексу та розрахунок дальності роботи бездротового каналу зв’язку. Галузь використання – радіоелектроніка та спортивна медицина.
- ДокументБагатофункціональний радіоелектронний комплекс для тренувань у стрільбі(2019) Приходько, Г. С.У роботі проведено порівняльний аналіз розглянутих систем. Як видно найбільш точними і швидкодіючими є, безумовно, відеомішені, на шкоду своїй вартості і стаціонарності. А найбільш оптимальними у співвідношенні ціна-продуктивність-точність можна назвати чотирьохелементний мішені. Результати: науковий – розробка і синтез моделей, що дозволяють описати поширення лазерного променю в просторі і розподіл напруженості поля в точці влучення; практичний – розробка алгоритмів визначення координат центру лазерної плями та аналіз їх ефективності. Галузь використання – спорт, ігрова та військова галузь
- ДокументВибір параметрів резонансного лідару(2020) Лапошина, О. К.В роботі аналізуються можливості методу і радіоелектронної (лазерної) апаратури резонансної локації домішок мезосфери та розглянуто можливості лазерного дистанційного зондування на основі лідарів як ефективного методу дослідження навколишнього середовища. Викладено принципи побудови систем лідарного моніторингу та типи роботи лазерних далекомірів. Проведено аналіз систем лідарного зондування атмосферного середовища. Описується можливість дистанційного зондування атмосфери за допомогою лідара, що дозволяє отримувати коефіцієнти зворотного розсіювання і екстинкції аерозолю в діапазоні довжин хвиль від 355 до 1064 нм. Оцінюються параметри багато хвильового лідара для моніторингу аерозолю в висотному діапазоні 1-10 км. Робота присвячена спеціальним питанням дистанційного дослідження атмосфери за допомогою резонансного лідару на основі ефекту резонансної флуоресценції в парах натрію
- ДокументВизначення параметрів комунікаційних мереж для ідентифікації користувача(2022) Бородін, О. О.Об’єкт дослідження – параметри комунікаційних мереж для ідентифікації користувача. Предмет дослідження – комунікаійні мережі . Мета проектування – визначити, які параметри впливають на ідентифікацію користувача. Результати та їх новизна – в кваліфікаційній роботі проведено дослідження параметрів комунікаційних мереж і визначенна ідентифікація користувача.