Кафедра медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем (Маг_МІРЕС)
Постійний URI для цієї колекції
Перегляд
Перегляд Кафедра медіаінженерії та інформаційних радіоелектронних систем (Маг_МІРЕС) за Назва
Зараз показано 1 - 20 з 109
Результатів на сторінку
Параметри сортування
- ДокументАдаптація частоти акустичної системи зондування атмосфери в умовах змінної завадової обстановки(2019) Магаляс, В. С.Проведено аналітичний огляд методів і засобів зондування атмосфери акустичними хвилями, виконано аналіз частотної залежності відношення сигнал / шум на вході приймача акустичного локатора, визначені оптимальні частоти для різних умов зондування, досліджено вплив дальності, параметрів атмосфери і спектра завад на значення оптимальних частот, оброблені експериментальні результатіи вимірювання завад умовах міста, розроблена структурна схема акустичного локатора з адаптивним підстроюванням робочої частоти під спектр акустичних завад
- ДокументАдаптивні методи подавлення акустичного зворотного зв’язку(2019) Ашихмін, В. О.Об'єкт дослідження – стійкість акустичних систем до завад і самозбудження в результаті виникнення АЗЗ. Предмет дослідження – ефективність подавлення завад в акустичних трактах без спотворення сигналу. Мета роботи – вибір і визначення характеристик методу подавлення АЗЗ системи озвучення, що дозволяє значно знизити або повністю виключити заваду зворотного акустичного тракту без спотворення сигналу. В роботі виконано аналіз сучасних методів і засобів подавлення АЗЗ, технічні особливості апаратури систем озвучення і наукових напрямів в теорії і практиці завадозахищеності акустичних систем. Виділено перелік причин виникнення АЗЗ і класифіковано методи подавлення АЗЗ. Досліджено метод, що дозволяє в режимі реального часу підняти рівень звукового тиску до 8 дБ в замкнутому озвучуваному просторі без виникнення автоколивань і без спотворення сигналу внаслідок АЗЗ. Розроблено модель системи озвучення, алгоритм адаптивної фільтрації корисного сигналу і фільтра для обчислення сигналу корекції, проведено дослідження та аналіз отриманих результатів моделювання.
- ДокументАкустична система виявлення безпілотних літальних апаратів(2022) Кальна,Т. О.Мета магістерської роботи – дослідження і визначення особливостей методів виявлення і розпізнавання акустичних сигналів малорозмірних БПЛА. Розробка методів експериментального дослідження акустичних сигналів, аналіз методів ідентифікації малорозмірних БПЛА по акустичному випромінюванню. Методи дослідження: для вирішення задачі використовується метод аналізу акустичних сигналів БПЛА на основі мел-кепстральних коефіцієнтів, фрактальної розмірності. У роботі проведено теоретичні та експериментальні дослідження характеристик акустичних сигналів БПЛА. Результати: науковий – подальший розвиток методів ідентифікації БПЛА; практичний – представлено алгоритм роботи виявлення акустичного сигналу БПЛА. Галузь використання: охорона об’єктів, військова сфера.
- ДокументАкустичний метод вимірювання вологості в атмосфері(2019) Бражник, А. Р.Виконано аналіз методів і засобів акустичного зондування атмосфери, обґрунтовано двохчастотний метод вимірювання відносної вологості повітря. На підставі даних великого числа експериментальних досліджень методами екстра- та інтерполяції отримані значення коефіцієнта поглинання звуку в широкому діапазоні частот, температур і вологостей. Розроблено і обґрунтовано структурну схему модифікації содару для вимірювання вологості. Сформовано загальні рекомендації з побудови подібних систем.
- ДокументАлгоритми обробки даних фотограмметрії при створенні 3D моделей(2022) Харченко, Д. М.У даній роботі проведено аналітичний огляд засобів, технологій та методів, які використовуються для створення 3D моделей, проаналізовано існуючі методи створення 3D моделей та 3D сканування. Розглянуто існуючі алгоритми та програмне забезпечення для фотограмметрії, та проаналізовано апаратні особливості отримання даних для фотограмметрії. Проведено аналіз геометричних властивостей пари зображень в фотограмметрії. Розглянуто методології обробки даних за допомогою програмного продукту Agisoft Metashape Profession та 3DF Zephyr.
- ДокументАналіз спектрального складу звукових сигналів малих безпілотних літальних апаратів(2019) Серьожин, І. І.В роботі проведено систематизацію та детальний опис малих безпілотних літальних апаратів як джерел акустичного випромінювання та показано можливість використання принципів акустичного зондування для виявлення і тракторних спостережень за рухом їх у повітрі. Проведено спектральний аналіз за допомогою перетворення Фур’є та з використанням апарату вейвлет-аналізу. Показано зв’язок спектрального складу акустичних сигналів із динамічними характеристиками рушійної системи апарату. У якості вихідних даних для розрахунків використано експериментальні акустограми малого БПЛА Phantom 4.
- ДокументАпаратно-програмний комплекс для дослідження характеристик фото- і відеокамер(2022) Єфименко, А. К.В атестаційної роботі проведено аналіз принципів побудови відеоапаратури, її характеристик і їх впливу на зображення, розроблена методика досліджень. Розроблено і розрахована конфігурація апаратної частини комплексу, проведено обґрунтування вибору її складових частин. Розроблено програмне забезпечення в середовищі MATLAB для обчислення характеристик телевізійної апаратури (помилки балансу білого в градусах Кельвіна і Майредах, рівень шуму в % від повного розмаху і світлову характеристику, перехідну і частотно-контрастну характеристику). Виконано експериментальні вимірювання та проведена налагодження програмного забезпечення.
- ДокументБагатофункціональний радіоелектронний комплекс для тренувань біатлоністів(2019) Крутько, С. В.Об’єкт дослідження – електронні тренажери. Предмет дослідження – стрілецькі тренажери для біатлону. Мета магістерської роботи - методів передавання результатів вимірювання, дослідження методів аналізу фізіологічного стану спортсмена. Методи дослідження: теоретичний та експериментальний. В ході виконання магістерської атестаційної роботи було розроблено і описано структуру багатофункціонального радіоелектронного комплексу для тренувань біатлоністів. Розглянуто аналогічні стрілецькі тренажери; моніторинг психофізіологічних параметрів спортсменів для досягнення поліпшення якості стрільби; а також отримані результати розробка загальної структури багатофункціонального радіоелектронного комплексу та розрахунок дальності роботи бездротового каналу зв’язку. Результати: науковий – розглянуто аналогічні стрілецькі тренажери; моніторинг психофізіологічних параметрів спортсменів для досягнення поліпшення якості стрільби; практичний – розробка загальної структури багатофункціонального радіоелектронного комплексу та розрахунок дальності роботи бездротового каналу зв’язку. Галузь використання – радіоелектроніка та спортивна медицина.
- ДокументБагатофункціональний радіоелектронний комплекс для тренувань у стрільбі(2019) Приходько, Г. С.У роботі проведено порівняльний аналіз розглянутих систем. Як видно найбільш точними і швидкодіючими є, безумовно, відеомішені, на шкоду своїй вартості і стаціонарності. А найбільш оптимальними у співвідношенні ціна-продуктивність-точність можна назвати чотирьохелементний мішені. Результати: науковий – розробка і синтез моделей, що дозволяють описати поширення лазерного променю в просторі і розподіл напруженості поля в точці влучення; практичний – розробка алгоритмів визначення координат центру лазерної плями та аналіз їх ефективності. Галузь використання – спорт, ігрова та військова галузь
- ДокументВикористання методів гейміфікації при викладанні дисципліни «Радіоелектронні системи»(2022) Гуліч, І. Г.У даній роботі проаналізовано сучасну модель освіти, впровадження ігрових технологій в системі вищої освіти; зроблено огляд сучасної наукової літератури за досліджуваною темою; проаналізовано науково-практичні доробки з дисципліни «Радіоелектронні системи» в галузі вивчення методів виявлення БПЛА; висвітлена класифікація БПЛА та методи їх виявлення; обгрунтовано використання візуалізації при створенні відеолекції; описана методика виготовлення лекції-візуалізації за темою «Методи виявлення БПЛА»; окреслені перспективи використання гейміфікації в освітніх програмах; розроблена візуалізація лекції за темою «Методи виявлення БПЛА». Вивчення методів виявлення БПЛА знаходиться у сфері наукових інтересів колективу кафедри МІРЕС ХНУРЕ. Розроблена візуалізація лекційного матеріалу спрямована на популяризацію науково-практичних розробок кафедри та залучення до цієї тематики молодих науковців
- ДокументВикористання методів гейміфікації при дослідженні засобів технічного зору роботів(2022) Березанський, А. В.У даній роботі наведено класифікацію технічного зору роботів, класифікацію галузей використання технічного зору роботів, детальний аналіз систем методів технічного зору, огляд методів аналізу розпізнавання зображення, методи розпізнавання об'єктів, розробка блок-схеми, і моделі системи навігації, розпізнавання технічного зору роботів, опис функціонування системи з залученням гейміфікації, розроблено алгоритм оцінки та порівняння результатів учасників дослідження, яка вирішена за допомогою залучення етапів вивчення матеріалів за допомогою гейміфікації. Актуальність: необхідність розробки додатків, систем та методів гейміфікації при дослідженні засобів технічного зору роботів, для збільшення результативних показників та автоматизації процесів. Зір робота означає здатність робота візуально сприймати навколишнє середовище та використовувати цю інформацію для виконання різноманітних завдань. Візуальний зворотний зв’язок широко використовується для навігації роботів та уникнення перешкод. В останні роки також є приклади, які включають взаємодію з людьми та маніпуляції об’єктами. Це дає змогу вийти за рамки використання штучних орієнтирів і реперних маркерів з метою реалізації контролю на основі бачення в роботах. Існують різні сфери застосування, як з точки зору системи, так і окремі проблеми, такі як відстеження та розпізнавання об’єктів – все це дає нові ідеї для реалізації технічного зору роботів.
- ДокументВикористання методів фотограмметрії для визначення типу перешкод мобільними роботами(2022) Осипенко, А. П.Мета дослідження – на прикладі реальних стереопар отримати числові характеристики відомих алгоритмів, які реалізують окремі етапи формування карти глибини, на основі отриманих даних синтезувати комбінований алгоритм який забезпечить високу точність побудови при невеликій обчислювальній складності. Методи дослідження – аналіз відомих алгоритмів, модельний експеримент, синтез комбінованого алгоритма, статистична обробка експериментальних даних. В роботі проведено аналітичний огляд методів побудови карти глибини по стереозображенню, досліджено відомі методи побудови карти глибини: методи ректифікації, методи пошуку пов'язаних точок, методи обробки карти глибини, синтезовано комбінований метод побудови карти глибини з підвищеною точністю, синтезований алгоритм реалізовано в середовищі MATLAB, проведено дослідження комбінованого методу з використанням тестових зображень.
- ДокументВикористання мультимедійних методів для Web-дизайну сайту футбольної команди(2022) Сезіонов, Д. О.В кваліфікаційній роботі виконано аналітичний огляд основних понять Web-дизайну і його складових, таких як: напрямки UX та UI-дизайну, їх різниця, процеси проектування фірмового стилю та UI Kit. Оглянуті основні поняття та принципи використання модульної сітки для побудови адаптивного дизайну, розглянуті основні вимоги веб-доступності (ADA) для людей з порушенням зору. Виконана розробка плагіну прогнозування результатів матчів на основі машинного навчання, реалізований реальний проект футбольної тематики на основі мультимедійних методів.
- ДокументВикористання мультимедійних методів для графічного дизайну фірмового стилю Pingle Studio(2022) Нікулін, Ю. Р.У даній роботі наведено класифікацію відомих методів та засобів графічного дизайну. Зокрема, розроблено шаблон для фірмового стилю компанії з розробки ігор Pingle Studio. Детально описано порядок розробки, поетапне створення корпоративних зображень для соціальних мереж та ретельно описані використовуванні мультимедійні методи та засоби графічного дизайну
- ДокументВимірювання відстані до малих безпілотних літальних апаратів методом стереоскопічного відеоспостереження(2020) Борейко, О. О.У роботі оглянуто різні методи та алгоритми виявлення БПЛА, пред-ставлена до огляду експериментальна установка, а також проведені експери-менти з функціонування системи у реальному масштабі часу. Унаслідок виконання роботи визначено напрямок подальшої роботи з удосконалення даної системи.
- ДокументГібридний метод дослідження акустичних характеристик приміщень(2019) Кравченко, М. М.Проаналізовано методи вимірювання акустичних характеристик приміщень, розроблена методика дослідження характеристик джерел імпульсного акустичного збудження. Розроблено структурну схему апаратно-програмного вимірювального комплексу. Виконано обчислення часу реверберації методом інтегрування імпульсної характеристики. Експериментально досліджено характеристики джерел імпульсного збудження і джерел складних сигналів при вимірюванні акустичних характеристик приміщень.
- ДокументДослідження алгоритмів автоматизованої еквалізації звукозапису голосу(2022) Мезенцев, І. О.Мета роботи – розробити методику оцінки нерівномірності АЧХ в тракті звукозапису без використання спеціальних випробувальних сигналів з подальшим виправленням цих нерівномірностей коригуючим еквалайзером; визначення можливостей і обмежень автоматизованої системи корекції. В роботі виконано теоретичну оцінку факторів, що впливають на наскрізну АЧХ тракту формування, обробки, передачі і відтворення мовного сигналу. Визначено головні фактори, що впливають на якісні показники (натуральність) звучання мови диктора. Отримано вираз для оціночної кривої АЧХ еквалайзера корекції. Отримано теоретичні оцінки характерних особливостей спектрів мови диктора і швидкості спадання спектральної щільності потужності. Проведено уточнення теоретичних результатів шляхом експериментального дослідження аудіозаписів реальних ефірів на радіо, телебаченні і в Тубі. Проведено експериментальне дослідження корекції АЧХ мови диктора для оцінки можливостей і обмежень автоматизованої системи корекції.
- ДокументДослідження безконтактних методів визначення відстані до об'єкта(2020) Лимар, В. А.У роботі проведено: огляд існуючих методів визначення відстані до об’єкта, аналіз безконтактних методів визначення відстані до об’єкта, обґрунтування вибору безконтактних методів для мобільних роботів, дослідження лазерного методу визначення відстані до об’єкта та застосування компенсаційного методу вимірювання фазового зсуву в лазерних далекомірах для пониження похибки вимірювання. Результати: проведений розрахунок похибки вимірювання відстані, застосування компенсаційного методу вимірювання фазового зсуву в лазерному далекомірові що забезпечує необхідний фазовий зсув при зміні частоти модуляції, дає можливість досягти заданої точності вимірювання відстані.
- ДокументДослідження властивостей сигналів з використанням функцій розсіювання(2020) Нестеров, М. О.В роботі виконано огляд існуючих математичних моделей інформаційних локаційних каналів різних систем. Розглянуто різні види математичного уявлення кореляційної моделі каналу і форми їх графічного подання у вигляді тривимірних поверхонь. Наведено обґрунтування вибору середовища для моделювання виконання досліджень. Наведено результати теоретичних досліджень функцій розсіювання для різних комбінацій акустичних і електромагнітних сигналів, виконаних за допомогою математичного комп'ютерного моделювання, проведено їх аналіз та наведено рекомендації щодо використання тих чи інших видів сигналів.
- ДокументДослідження ефективності завадостійких блокових кодів(2019) Бугаєц, А. В.Мета роботи: дослідити енергетичну ефективність алгебраїчних блокових кодів. Об'єкт дослідження: двійкові коди БЧХ. Метод дослідження: побудова залежностей імовірності бітової похибки від відношення сигнал/завада методом комп'ютерного моделювання. Визначення енергетичного виграшу від кодування. Порівняння отриманих результатів з граничними залежностями. Розроблена методика оцінки енергетичної ефективності двійкових блокових кодів. Розраховано і порівняно енергетичний виграш різних кодів з сигналами без використання перешкодостійкого кодування. Визначена якість кодів шляхом порівняння їх з граничними залежностями.