Кваліфікаційні роботи магістрів (Маг_ІВТ)

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 20 з 55
  • Публікація
    Випробування транспортних засобів за рівнем шуму
    (2024) Захаров, О. І.
    Об’єкт дослідження – методики випробувань транспортних засобів за рі внем зовнішніх та внутрішніх шумів. Мета роботи – розробка процедур оцінювання невизначеності вимірю вань акустичних шумів транспортних засобів. Досліджується питання екологічної безпеки транспортних засобів. Про ведений аналіз існуючих методик випробувань рухомих та нерухомих транспо ртних засобів. Розроблено процедури для розрахунку невизначеності зовнішніх акусти чних шумів рухомого та нерухомого транспортного засобу, а також внутріш нього шуму. Для всіх розроблених процедур побудовано бюджети невизначеності ви мірювань як основа для побудови програмих засобів для автоматизації розраху нку невизначеності. Розглядаються приклади оцінювання невизначеності вимірювань для всіх розроблених процедур.
  • Публікація
    Забезпечення якості програмних засобів протягом життєвого циклу
    (2024) Яковенко, А. В.
    Об’єкт дослідження – методи та принципи забезпечення якості ПЗ протягом усього життєвого циклу. Мета роботи – розробка рекомендацій щодо забезпечення та вимірювання показників якості на кожному етапі життєвого циклу ПЗ. У кваліфікаційній роботі було проведено аналіз теоретичних та практичних тенденцій з забезпечення якості протягом життєвого циклу ПЗ. Визначені, розроблені та запропоновані рекомендації щодо забезпечення, оцінки та вимірювання (якщо застосовно) якості для кожного етапу життєвого циклу ПЗ.
  • Публікація
    Система менеджменту якості кінотеатру
    (2024) Трегубов, С. О.
    Об’єкт дослідження – елементи системи управління якістю підприємства обслуговування населення. Мета роботи – удосконалювання рівня якості послуг кінотеатрів шляхом розробки елементів системи якості підприємства. У кваліфікаційній роботі розглянуто основні етапи створення системи якості, розроблено процедури послідовності та взаємодії процесів системи менеджменту якості, проведенно оцінювання системи якості кінотетарів та аналіз найбільших мереж в Україні.
  • Публікація
    Процесний підхід до управління якістю на підприємствах електротехнічної галузі
    (2024) Стрілець, С. О.
    Метою роботи є покращення процесів та системи менеджменту якості ТОВ «ЛЕККОНТ». Об'єктом дослідження є система управління якістю підприємства. Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання запровадження процесного підходу в організації. Кваліфікаційна робота магістра розглядає застосування процесного підходу в діяльності підприємств, алгоритм та моделювання бізнес-процесів, розглянуто типовий перелік процесів на виробничому підприємстві. В процесі дослідження проводився аналіз особливостей моделювання процесів та розвитку підприємств електротехнічної галузі в Україні. Розроблено алгоритм впровадження процесного підходу до системи управління якістю ТОВ “ЛЕККОНТ”, який повністю відповідає концепції виробничої діяльності. Проаналізовано систему менеджменту якості на даному підприємстві, яка дає можливість виявити проблемні місця і прийняти виважені та обґрунтовані управлінські рішення для підвищення ефективності роботи підприємства. Процесний підхід до СУЯ ТОВ “ЛЕККОНТ” може бути застосований підприємствами електротехнічної галузі в наукових дослідженнях, навчальному процесі та підвищенні своєї прибутковості.
  • Публікація
    Дослідження особливостей впровадження інтегрованої системи менеджменту на підприємствах - постачальниках обладнання для атомно енергетичного комплексу
    (2024) Середа, А. Г.
    Об`єкт досліджень – підприємство-постачальник продукції для АЕС України ПрАТ «ЗАВОД ЕЛОКС». Предмет дослідження – інтегрована система управління для підпри ємств-постачальників продукції для АЕС. Мета кваліфікаційної роботи: - дослідження нормативно-правової бази та засобів забезпечення ви робником продукції її відповідності вимогам підприємств атомно енергетичного комплексу України шляхом впровадження ІСУ; - надання ПрАТ «ЗАВОД ЕЛОКС» практичних рекомендацій з роз робки та впровадження процедури «Управління ризиками». При виконанні кваліфікаційної роботи: 1) було виконано дослідження міжнародних стандартів у сфері засто сування ядерної енергії; 2) було виконано дослідження нормативно-правового регулювання України у сфері застосування ядерної енергії; 3) було виконано дослідження вимог до інтегрованої системи управ ління підприємств - постачальників продукції та послуг для атомно енергетичного комплексу; 4) було виконано дослідження інтегрованої системи управління голо вного оператора АЕК Украни – ДП «НАЕК «Енергоатом»; 5) було виконано дослідження інтегрованої системи управління під приємства - постачальника ядерного сектору; 6 6) були надані практичні рекомендації щодо покращення системи управління конкретного підприємства - постачальника ядерного сектору; 7) було виконано розробку процесу управління ризиками для підпри ємства - постачальника ядерного сектору; 8) зроблено висновки.
  • Публікація
    Удосконалення методики діагностики діелектричної проникності
    (2024) Семенець, М. В.
    Мета роботи - створення аналітичної моделі та чисельного алгоритму для розрахунку параметрів резонатора сенсора діелектричної проникливості. Аналіз результатів розрахунку для оптимізації конструкції резонатора сенсора та розробки рекомендацій для його практичної реалізації. Метод дослідження – аналітичний та числовий розрахунок параметрів резонаторного сенсора діелектричної проникливості із застосуванням пакета Mathcad-11. Резонаторний сенсор виконано з зовнішнім розташуванням зразка, що вимірюється. При створенні аналітичної моделі використовується метод частково областей та наближення заданого поля. Поле у окремий частині резонатора представлено за допомогою тензорних функцій Гріна у циліндричних областях. Розроблені аналітична модель та алгоритм числового розрахунку можуть застосовуватись при розробці циліндричних резонаторних систем у НВЧ діапазоні. У розділі "Охорона праці" проведено аналіз системи "людина - машина - середовище", виявлені небезпечні фактори и методи їхньої локалізації.
  • Публікація
    Розробка та впровадження системи управління якістю транспортно-експедиційній компанії
    (2024) Рязанцев, Д. А.
    Об'єктом дослідження є процес управління якістю на підприємстві ТОВ Good Logistics. Предмет дослідження - це система управління якістю на підприємстві. Мета дослідження – запропонувати напрями оптимізації механізму управління якістю на підприємстві ТОВ Good Logistics. В роботі був проведений аналіз методів управлиння якістю, виявлені кінцеві об'єкти управління якістю, визначений склад та нормативні значення показників якості і їх фактичні значення. У якості підприємства, яке займається транспортно-експедиційними послугами була взята компанія Good Logistics, яка здійснює діяльність з перевезення, супроводу та оформлення вантажів та заробила добру репутацію на ринку Виявлені вимоги, які споживач висуває до послуг експедирування вантажу. Виявлені вимоги зумовлюють пріоритетні напрями управління якістю на підприємствах цієї сфери. Зокрема, і компанії Good Logistics Визначені проблеми у процесі управління якістю у транспортно експедиційної компанії GOOD LOGISTICS та запропоновані заходи для їх усунення: Розрахована економічна ефективность запропонованих заходів на прикладі однієї угоди, яка показала що, впровадження запропонованих заходів виправдано і допоможе компанії GOOD LOGISTICS заощадити кошти та підвищити рівень управління якістю послуг.
  • Публікація
    Дослідження метрологічних показників колірних об’єктів
    (2024) Семенць, А. В.
    Об’єктом дослідження є метрологічні показники для об’єктивного вимірювання колірних характеристик об’єктів. Метою роботи є розроблення моделі приладу, який дозволяє здійснювати експрес-контроль кольорових характеристик з досить високими метрологічними показниками. В результаті дослідження літературних джерел було проведено аналіз колориметрів, які працюють на основі моделей RGB, CMY та CMYK. В результаті дослідження літературних джерел було проведено аналіз колориметрів, які працюють на основі моделей RGB, CMY та CMYK. Розглянуті основні питання проектування приладів для вимірювання кольору, які виконують не властиву людському оці операцію – вони призначають певні числові значення для кольору, які потім можуть бути проаналізовані та інтерпретовані з точки зору допусків та обмежень для контролю якості продукції. Розроблений цифровий колориметр дозволяє здійснювати експрес-контроль кольорових характеристик з досить високими метрологічними показниками і не вимагає високої кваліфікації обслуговуючого персоналу. Описаний прилад працює так, як людина бачить колір з середнім зором, тому люди з вадами зору можуть успішно працювати з таким приладом.
  • Публікація
    Впровадження принципів системи HACCP на підприємствах харчової промисловості
    (2024) Прищепін, Д. С.
    Об'єкт дослідження – підприємство харчової промисловості ПрАТ «Дніпропетровський хлібзавод №9» Предмет дослідження – процес управління якістю на підприємствах харчової промисловості. Мета роботи розробити комплекс заходів на основі принципів системи HACCP для вдосконалення процесу управління якістю на підприємствах харчової промисловості. У кваліфікаційній роботі було розглянуто Модель управління якістю на основі принципів системи HACCP як засіб підвищення ефективності функціонування промислового підприємства. Запропоновані рекомендації щодо мінімізації витрат на підприємстві із застосуванням системи HACCP.
  • Публікація
    Аналіз закордонного досвіду впровадження моделі управління якістю Lean Higher Education у сфері вищої освіти
    (2024) Потєряйко, В. А.
    Мета кваліфікаційної роботи: дослідження та аналіз закордонного досвіду впровадження методології у ЗВО; надання рекомендацій з розробки та впровадження методології Lean. При виконанні кваліфікаційної роботи: було визначаено суть моделі управління якістю Lean Production було досліджено концепцію Lean Higher Education - реалізацію принципів Lean-менеджменту в сфері вищої освіти; було проведено аналіз світового досвіду впровадження Lean Higher Education у ЗВО; було досліджені успішні приклади впровадження Lean Higher Education; було проведено аналіз переваг та обмежень впровадження Lean Higher Education; були проведено аналіз можливих викликів при адаптації Lean Higher Education до українського контексту; було виконано розробку стратегій подолання викликів, детально розглянуті перспективи розвитку та потенційні переваги; розроблено рекомендації для вищих навчальних закладів, які розглядають можливість впровадження моделі управління якістю Lean Higher Education; зроблено висновки.
  • Публікація
    Впровадження принципів моделі управління якістю Lean Production на підприємствах харчової промисловості
    (2024) Півоварова, В. С.
    Об'єкт дослідження – підприємство харчової промисловості КВФ «Рома». Предмет дослідження – процес управління якістю на підприємствах харчової промисловості. Мета роботи – розробити комплекс заходів на основі принципів Lean Production для вдосконалення процесу управління якістю на підприємствах харчової промисловості. У кваліфікаційній роботі було розглянуто Модель управління якістю Lean Production (LP) як засіб підвищення ефективності функціонування промислового підприємства. Запропоновані рекомендації щодо мінімізації витрат на підприємстві із застосуванням інструментів LP.
  • Публікація
    Забезпечення якості випробувань цифрового вольтметру постійного струму
    (2024) Лавров, Д. С.
    Об'єкт дослідження – розробка елементів методики випробувань вольтметра. Мета роботи – вдосконалення метрологічного забезпечення єдності вимірювань напруги шляхом розробки методики випробувань вольтметра. Методи досліджень – аналіз існуючої нормативної бази на предмет розробки випробувань, методи передачі розміру фізичних величин, методи обробки результатів вимірювань. Розглянуто сутність, цілі, завдання випробувань засобів вимірювань. За пропоновано нормативні документи відповідно до яких здійснюють розробку методики випробувань. Розроблено методику випробувань вольтметра. Запро поновані операції і засоби випробувань. Проведена оцінка результатів випробу вань. Запропоновано критерії якості повірки.
  • Публікація
    Розробка методики калібрування витратоміра
    (2024) Макаренко, Д. В.
    Об’єкт дослідження – тахометричний кульковий витратомір. Мета дослідження – розробка методики калібрування тахометричного (кулькового) витратоміра. Результатом кваліфікаційної роботи стане: аналіз вимог законодавства, щодо метрологічної діяльності на території України; огляд нормативних документів, які визначають вимоги до витратомірів в сфері законодавчо регульованої метрології; огляд та принципи роботи витратомірів; огляд принципів та методик калібрування засобів вимірювальної техніки. А остаточним результатом буде – розробка методики калібрування тахометричного кулькового витратоміра та на основі розробленої методики проведення калібрування тахометричної кулькової витратомірної установки типу «САТУРН-40В».
  • Публікація
    Забезпечення якості випробувань цифрового барометра
    (2024) Натаров, М. В.
    Об'єкт дослідження – розробка елементів методики випробувань цифрового барометра. Мета роботи – вдосконалення метрологічного забезпечення єдності вимірювань атмосферного тиску шляхом розробки методики випробувань цифрового барометра. Методи досліджень – аналіз існуючої нормативної бази на предмет розробки випробувань, методи передачі розміру фізичних величин, методи обробки результатів вимірювань. Розглянуто сутність, цілі, завдання випробувань засобів вимірювань. За пропоновано нормативні документи відповідно до яких здійснюють розробку методики випробувань. Розроблено методику випробувань цифрового баромет ра. Запропоновані операції і засоби випробувань. Проведена оцінка результатів випробувань. Запропоновано критерії якості повірки.
  • Публікація
    Розробка та впровадження системи управління якістю при виробництві пластмас
    (2024) Ковалевський, Д. В.
    Об’єкт дослідження – система управління якістю при виробництві пластмас. Метою кваліфікаційної роботи є аналіз якісної та кількісної оцінки рівня якості пластмаси, дослідження призначення, основних видів, сфер застосування, а також технології отримання пластмас. Одним з найпоширеніших штучних, відсутніх у природі і тому одержуваних у процесі хімічної обробки матеріалів є полімери, пластмаси, поява яких відноситься до 20 століття. Їх поширеність застосування обумовлена рядом їх специфічних властивостей, таких як мала щільність при задовільній технологічній міцності, висока хімічна та корозійна стійкість, хороші електроізоляційні властивості та інше. Їх широке застосування в машинобудуванні, промисловості дозволяє економити витрату дорогих кольорових металів, знижувати масу виробів, підвищувати їхню довговічність, однак водночас накладає вимоги до забезпечення високої якості виробів з пластмас. Тож тема кваліфікаційної роботи є актуальною У кваліфікаційній роботі було обрано номенклатуру показників якості, метод визначення, метод оцінки якості пластмас, базовий показник, після чого проведена кількісна оцінка показників якості виробу із пластмаси. розглянуті фактори, які негативно позначаються на якості пластмас, визначені заходи щодо підвищення якості пластмаси. Методи дослідження – аналітичні та чисельні.
  • Публікація
    Впровадження системи управління якістю послуг в технологічних компаніях на основі міжнародних стандартів ISO/IEC 20000
    (2024) Корніцький, С. В.
    Мета роботи – розробити рекомендації щодо впровадження системи управління якістю послуг в технологічних компаніях. У магістерській кваліфікаційній роботі розроблено алгоритм впровадження процесного підходу до системи менеджменту якості в технологічній компанії, що спеціалізується в галузі маркетингу. Він дозволяє виявляти проблемні сфери та приймати виважені та обґрунтовані управлінські рішення з метою підвищення загальної ефективності діяльності компанії. В дослідженні розглянуті різні етапи функціонування технологічних компаній з погляду венчурного інвестування. Для кожного етапу розглянуті цілі створення компанії, і визначені пункти стандарту, які доцільно впроваджувати на кожному з етапів росту компанії.
  • Публікація
    Розробка волоконно-оптичного датчика тиску
    (2024) Гордієнко, І. Ю.
    Об’єкт дослідження – волоконно – оптичний датчик тиску. Метою кваліфікаційної роботи є закріплення знань, що стосуються основних фізичних процесів, будови волоконно – оптичних датчиків тиску, принципу їх дії, основних параметрів і характеристик, надбання практичних навичок самостійного розрахунку реальних характеристик і освоєння методів їх проектування (у тому числі, автоматизованого). Після аналізу існуючих технічних рішень конструкції волоконно-оптичного датчика тиску запропоновано конструктивні зміни характеристик датчика, таких як поява мембрани, для підвищення точності та чутливості вимірювань. У випускній кваліфікаційній роботі було здійснено розрахунок мембрани, виходячи з технічних вимог, та оптимізовано конструкцію датчика. Проведено розрахунки міцності мембрани, а також внаслідок цього вивчено деформацію оптоволокна і решіток Брегга. Розроблено 3D-модель датчика тиску. Методи дослідження – аналітичні та чисельні за допомогою системи комп’ютерної математики MathCad и Solid Works. Пояснювальна записка оформлена у текстовому редакторі MS Office Word
  • Публікація
    Вдосконалення метрологічного забезпечення локаційних методів вимірювання рівня
    (2024) Корецький, В. Є.
    Об'єкт дослідження – методи й засоби вимірювальної техніки, призначе ні для безконтактного дистанційного вимірювання рівня рідких речовин, у тому числі вибухонебезпечних, агресивних, неоднорідних, що випадають в осад, а також сипучих і кускових матеріалів. Мета роботи – вдосконалення метрологічного забезпечення вимірювань рівня речовин шляхом створення імпульсного ультразвукового рівнеміра з пок ращеними метрологічними й експлуатаційними характеристиками. Розроблено спосіб розширення діапазону вимірювань і зниження похибки вимірювання рівня імпульсних ультразвукових рівнемірів. Розроблено алгори тми й схеми для реалізації пропонованих способів підвищення метрологічних характеристик. Обґрунтовано вибір структури й параметрів засобу вимірювання рівня на основі точносних показників. Рівнемір забезпечує вимірювання поточних зна чень рівня з виходом: візуальним, з відображенням значень рівня на цифровому індикаторі; аналоговим, у вигляді сигналу постійного струму. Оцінено метроло гічні характеристики розробленого рівнеміра з урахуванням впливу неінформа тивних параметрів аналізованого середовища. Отримані теоретичні й експери ментальні результати дозволяють істотно розширити сферу застосування ульт развукових рівнемірів.
  • Публікація
    Забезпечення якості пожежного обладнання
    (2024) Черніков, О. О.
    Об'єкт дослідження – показники безпеки рукавів пожежних типу Т51 при випробуваннях з метою оцінки відповідності. Мета роботи - забезпечення підтвердження відповідності рукавів поже жних типу T51 в Україні шляхом вдосконалення метрологічного забезпечення сертифікаційних випробувань. Методи досліджень – порівняльний аналіз існуючої нормативної бази на предмет безпеки рукавів пожежних, методи вимірювань контрольованих пара метрів, методи випробувань. Результатом кваліфікаційної роботи є програма та методика сертифіка ційних випробувань рукавів пожежних типу Т51. Запропоновано методи ви пробувань. Запропоновано контрольно-вимірювальне та випробувальне облад нання для проведення сертифікаційних випробувань рукавів пожежних типу Т51. Наведені результати випробувань.
  • Публікація
    Впровадження Lean-технологій на підприємствах сфери обслуговування
    (2024) Довгополий, С. О.
    Об'єкт дослідження: Підприємства сфери обслуговування. Предмет дослідження: Впровадження Lean-технологій на підприємствах сфери обслуговування. Результатом кваліфікаційної роботи є впровадження Lean-технологій у сферу обслуговування, інтеграція методів з промислової галузі у сферу ресторанного бізнесу, розроблено методи для покращення якості процесів, для підвищення ефективності бізнесу у сфері обслуговування