Кафедра біомедичної інженерії (БМІ)

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 20 з 1211
  • Публікація
    Технології візуалізаційної діагностики патологій щитоподібної залози
    (ХНУРЕ, 2023) Боєчко-Немовча, А. О.
    Удосконалення методів зображання у поперечному перерізі (3D УЗД, КТ та МРТ), ще більше покращило оцінку інтратиреоїдних патологій. Ці технології також відіграють важливу роль в контролі ефективності лікування та допомагають лікарям при потребі удосконалити терапію ЩЗ.
  • Публікація
    Дослідження комплексів головної протеїнази SARS-COV-2 – MPRO з дексаметазоном та метилпреднізолоном
    (2023) Боєчко-Немовча, А. О.; Хміль, Н. В.
    Метою дослідження було визначити енергетичні та топологічні особливості зв’язування дексаметазону та метилпреднізолону з головною протеїназою SARS-CoV-2 – Mpro за допомогою методу молекулярного докінгу та розрахувати коефіцієнт інгібування каталітичної активності Mpro.
  • Публікація
    Сучасні симуляційні методи в нейрохірургії
    (ВНТУ, 2023) Боєчко-Немовча, А. О.
    Сучасний розвиток симуляційних методів в медичній практиці відкриває нові перспективи для підвищення ефективності нейрохірургічних втручань. Дослідження в області симуляційних моделей та віртуальних середовищ в нейрохірургії націлені на вдосконалення тренування лікарів та розвиток їхніх навичок в умовах максимальної реалістичності. У цій роботі аналізуються різноманітні симуляційні методи, які застосовуються у нейрохірургії, зокрема використання віртуальної та доповненої реальності. Ця робота має на меті систематизацію та узагальнення інформації щодо застосування симуляційних методів у нейрохірургії, а також визначення перспектив для подальших досліджень у цьому напрямку.
  • Публікація
    Основи молекулярної та клітинної біофізики
    (2023) Хміль, Н. В.; Шестопалова, Г. В.; Колесніков В.Г.
    У посібнику викладено сучасні уявлення про біофізичні властивості біологічних макромолекул: принципи їх структурної організації, механізми стабілізації, термодинамічні особливості комплексоутворення. Для розуміння функціональної цілісності організму людини розглянуто основні принципи структурно-функціональної організації клітинної мембрани та механізми транспорту речовин крізь плазматичну мембрану. Описано біоелектричні явища плазматичної мембрани клітини як реакція на вплив фізичних і хімічних факторів навколишнього та внутрішньоклітинного середовища. Особливу увагу приділено процесам матричного синтезу: реплікації, транскрипції та трансляції в еукаріот і прокаріот. Розглянуто основні принципи м’язового та нем’язового скорочення та етапи забезпечення біологічної системи енергією. Рекомендований як навчальний посібник для студентів усіх форм навчання спеціальності 163 «Біомедична інженерія». Зокрема стане в пригоді для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти: «Біофізика», «Біомеханіка», «Хімія», «Біохімія», «Методи медико-біологічних досліджень», «Моделювання біологічних процесів та систем», «Біоінформатика», «Біосенсори», «Нанотехнології в біології та медицині»; для другого (магістерського) рівня освіти – «Методи математичної фізики в біології та медицині»; третього (доктор філософії) рівня освіти – «Перспективні напрями наукових досліджень».
  • Публікація
    Перспективи використання Detectron 2 для аналізу зображень метафазних пластинок хромосом
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Малахова, О. Ю.; Тимкович, М. Ю.; Семенець, В. В.
    В ході проведення дослідження, було проаналізована існуюча проблема аналізу зображень метафазних пластинок хромосом. Показано перспективи використання глибинних нейронних мереж для вирішення задач автоматизації їх аналізу. Також було обрано перспективну програмну платформу Detectron2 та підготовлено набір даних для навчання.
  • Публікація
    Використання HED-алгоритму методу згорткових нейронних мереж (CNN) для сегментації МРТ зображень головного мозку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Місоченко, С. Ю.
    У роботі був застосований HED-алгоритм методу згорткових нейронних мереж (CNN) для сегментації МРТ зображень головного мозку. Порівнюючи отримані результати на двох тестових МРТ-зображеннях, алгоритм HED краще виділяє зовнішні границі новоутворень головного мозку, особливо у другому випадку, проте алгоритм Canny краще детектує внутрішні границі об’єкта.
  • Публікація
    Використання можливостей інтелектуального робота для прискорення процесу фізичної реабілітації рук
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Селіванова, К. Г.; Аврунін, О. Г.
    У дослідницькій роботі було проведено перші тестові доклінічні випробування на інтелектуальному роботі для фізичної реабілітації рук. Було визначено, що роботизований реабілітаційний пристрій базується на пневматичному принципу - використання тиску повітря як рушійної сили для автоматичного захоплення і розтягування пальців з метою зменшення м'язового тонусу рук пацієнта, знімання набряків, спастичності і жорсткості пальців, у результаті чого збільшується рухливість суглобів, покращується кровообіг і прискорюється процес відновлення рук. Використання другого принципу робота - дзеркального зображення - згинання і розгинання здорової руки стимулює рух ураженої сторони, шляхом постійної імітації, а також повторного навчання, з метою сприяння відновлення функцій головного мозку пацієнта.
  • Публікація
    Мобільний застосунок для керування пристроєм корекції зорових порушень у дітей
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Трубіцин, О. О.; Сидоренко, З. М.
    У роботі був розроблений мобільний застосунок для керування пристроєм має дуже простий та інтуїтивно-зрозумілий для використання інтерфейс, який представлений системою екранів. Екран, де користувач обирає одну з тренувальних вправ містить ряд кнопок на яких зображені піктограми з фігурами, які буде відтворювати лазерний проектор при обранні заданої вправи. Натиснувши кнопку відповідної вправи, користувач переходить до екрану керування тренувальною вправою. Програмна частина, аналізуючи кадри відеоряду, виділяє зіниці та відстежує зміну їх позицій. Таким чином, будується траєкторія рухів - вектор координат у двовимірному просторі.
  • Публікація
    Розробка персоналізованого натурного симулятора для опанування проведення голкової декомпресії грудної клітки
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Чернікова, І. В.; Тимкович, М. Ю.; Семенець, В. В.
    У роботі була розглянута актуальність розробки персоналізованого натурного симулятора для опанування проведення голкової декомпресії грудної клітки. Була опрацьована його будова та розроблена методика його виготовлення. Проаналізовані основні етапи його роботи, проаналізовані можливі рішення до автоматизації. На поточному етапі здійснюється реалізація автоматизованого програмного рішення для подальшого його впровадження в медичну практику.
  • Публікація
    Розрахунок спектральних показників епілепсії за електроенцефалограммою
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Лебединський, О. Е.
    У роботі розглянуто метод отримання періодограми і розрахунку спектральних показників на її основі, основні поняття про ЕЕГ і специфіка ЕГ у епілептиків; розроблено алгоритм і програму для розрахунку спектральних показників ЕЕГ. Наведено результати аналізу для двох сигналів ЕЕГ – нормального і з патологією. Програмний засіб може бути використано для остаточної діагностики епілепсії у пацієнтів у неврологічному та психіатричному відділеннях.
  • Публікація
    Обґрунтування розробки програмного засобу для індивідуального підбору панчішно-шкарпеткових виробів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Кавун, Д. В.; Носова, Я. В.
    В ході проведеного аналітичного огляду було визначено медико-технічні вимоги до виробу, тип обладнання для виготовлення, розроблен дизайн виробу, виконано підбір необхідних витратних матеріалів та розроблено програмний засіб, за допомогою якого користувач має змогу здійснити індивідуальний підбір розміру виробу. В основу програмного засобу покладений принцип перетворення вимірів користувача власної ноги в сантиметрах (три заміри) в кількість рядів в визначених частинах виробу та автоматизований вибір типу машини (кількість голок та розмір циліндру).
  • Публікація
    Можливості лазерних косметологічних апаратів як апаратури для індивідуального використання
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Мурай, Р. В.; Дацок, О. М.
    Вказані рекомендації можуть бути підґрунтям для створення індивідуальної програми роботи лазерного апарату. Встановлені обмеження дозволять суттєво зменшити негативні наслідки та підвищити рівень безпеки використання апарата.
  • Публікація
    Застосування технологій віртуальної та доповнеої реальності в нейрохірургії
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Боєчко-Немовча, А. О.; Аврунін, О. Г.
    Застосування технологій віртуальної та доповненої реальності в нейрохірургії
  • Публікація
    Реалізація та аналіз методів автоматизованої сегментації мрт зображень головного мозку людини
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Керецман, А. О.; Аврунін, О. Г.
    Результати роботи програмного модуля були попередньо протестовані на прикладі десяти МРТ зображень головного мозку людини з різноманітними патологіями, а саме: абсцес, хвороба Альцгеймера, гліобластома, аневризма, інсульт, васкуліт, розсіяний склероз, хвороба Гентінгтона, епілепсія та гідроцефалія. Після отримання результатів автоматизованої сегментації була перевірена різниця між кожним вихідним сегментованим вручну та автоматизовано сегментованим МРТ зображеннями.
  • Публікація
    Створення відкритих освітніх ресурсів з біомедичної інженерії за проєктом DAAD Ukraine digital: OER4UKRAINE
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Ісаєва, О. А.; Аврунін, О. Г.
    Міжнародне онлайн-навчання має свої переваги завдяки доступу до унікального освітнього контенту, що дозволяє отримати знання та практичні навички при роботі з лабораторним обладнанням. Студентам, які беруть участь у перекладанні освітніх ресурсів, надають стипендії в рамках партнерських програм.
  • Публікація
    Можливості бібліотеки для доповненої реальності Arcore при розробці засобів навігації для незрячих
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Соколов, А. А.; Аврунін, О. Г.
    Найцікавішими особливостями ARCore в контексті розробки портативних засобів навігації для незрячих є внутрішня реалізація алгоритмів SLAM, що дозволяє отримати карту глибини та геопросторової навігації, що дозволяє використовувати прив’язки з Google Map.
  • Публікація
    Огляд застосування підходів тривимірного біодруку, перспективи та виклики
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Сокольцов, А. О.; Аврунін, О. Г.
    Основні проблеми та перспективи розвитку біодруку: біочорнила ще не мають характеристик, необхідних для підтримки проліферації та диференціювання клітин; складність створювати складні структури, які за функціональністю відповідають нативним тканинам; дотримання норм безпечності та реальної ефективності. Всі ці питання необіхдно вирішувати в мультидисциплінарному підході спеціалістів «біомедичний інженер – лікар», що дозволить завершити прорив у способах 3D-біодруку, їх подальшого вивчення та розвитку.
  • Публікація
    Diagnostic methods of electronic control boards in artificial lung ventilation devices
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Mazepa, К.
    We propose to solve the problem of minimizing the diagnostic time of electronic control boards in artificial lung ventilation devices, as well as reduce the complexity of the diagnostic process by using special diagnostic modules for testing electronic control boards in artificial lung ventilation devices based on microcontrollers.
  • Публікація
    Знаходження зображень клітин на крімікроскопічних зображеннях за допомогою згорткових нейронних мереж
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Самохін, Ю. В.
    В роботі використовувались цифрові зображення кріоміікроскопічних препаратів з розрізненням 5мП, які отримувались методом оптичної мікроскопії (мікроскоп ZEIS PrimoStar з кріомікроскопічним обладнанням) при різних кріопротоколах та оптичних збільшеннях. Розглянемо структуру повністю згортованих нейронних мереж. При розробці таких мереж можна додавати різні шари, які поліпшують точність розпізнавання (наприклад, dropout layer, local response normalization layer і т. д.).
  • Публікація
    Фантомна дозиметрія як спосіб верифікації програмного розрахунку доз у променевій терапії онкохворих
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Федурця, Ю. В.; Авер’янова, Л. О.
    Верифікація розрахункових дозних розподілів при плануванні дистанційної променевої терапії має проводитись із застосуванням спеціальних антропоморфних дозиметричних фантомів. Наявність в них «природніх» порожнин дозволить розмістити внутрішньопорожнинні вкладиші з ТЛД-елементами для прямого вимірювання поглиненої дози фотонного випромінювання.