За технічних причин Електронний архів Харківського національного університету радіоелектроніки «ElAr КhNURE» працює тільки на перегляд. Про відновлення роботи у повному обсязі буде своєчасно повідомлено.
 

Публікація:
Створення моделі око-лінза для подальшого проєктування та розрахунку основних параметрів інтраокулярних лінз

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2024

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тома

Видавництво

Дослідницькі проекти

Організаційні підрозділи

Видання журналу

Анотація

Об'єкт дослідження – око-лінза та розрахунки основних параметрів інтраокулярних лінз. Мета роботи – створити модель око-лінза для проектування та розрахунку основних параметрів інтраокулярних лінз. Метод дослідження – теоретичний із застосуванням пакетів моделювання оптичних систем. У першому розділі розглянуто види інтраокулярних лінз, які діляться на дифракційні ІОЛ, рефракційні монофокальні ІОЛ та біфокальні ІОЛ. У другому розділі ознайомилися з основними концепціями дизайну; розглянули порядок-декомпозиції та зону-декомпозиції; розглянули модель дифракційної поверхні за допомогою UDS DLL; ознайомилися з алгоритмом поширення променів. У третьому розділі демонстрували моделювання роботи ІОЛ у моделі ока за допомогою біфокальних конструкцій ІОЛ; розробили стандартну модель ока ISO для тестуваня на виробничій лінії; порівняли її з вбудованими моделями дифракційної поверхні; демонструючи поліхроматичні результат ми проаналізували продуктивність системи у видимому спектральному діапазоні.

Опис

Ключові слова

катаракта, біфокальна лінза, кільцева зона, інтерференція, офтальмологічний імплат

Бібліографічний опис

Ємельянова К. В. Створення моделі око-лінза для подальшого проєктування та розрахунку основних параметрів інтраокулярних лінз : пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи здобувача вищої освіти на другому (магістерському) рівні, спеціальність 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка / К. В. Ємельянова ; М-во освіти і науки України, Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. – Харків, 2024. – 31 с.

DOI