ISSN: 2310-8061

Електронний архів Харківського національного університету радіоелектроніки «ElAr КhNURE» є інституціальним репозиторієм, що містить публікації наукових праць та досліджень науково-педагогічних працівників, інших співробітників, здобувачів вищої освіти ХНУРЕ, а також публікації сторонніх наукових організацій. Серед них монографії, статті з наукових журналів та збірників, матеріали науково-практичних заходів, наукові публікації (розміщуються за умови наявності рецензії наукового керівника) та кваліфікаційні роботи студентів (розміщуються за дозволом автора КвР).

З усіх питань звертатися до адміністратора ElAr KhNURE за адресою: yuliia.derevianko@nure.ua

 

Останні подання

Публікація
Методи розпізнавання зображень для системи персонального обліку витрат
(2024) Михальчук, М. О.
Предметом дослідження є методи розпізнавання тексту на зображені. В процесі виконання атестаційної роботи було розглянуто технологію OCR, її особливості, сфери використання та перспективи її розвитку у майбутньому. Також було досліджено популярні системи оптичного розпізнавання тексту, визначено їх особливості та виконано порівняння цих систем. Було розглянуто специфіку предметної області, виділено основні фактори, які можуть впливати на досягнення максимального результату. Виконано навчання нейронної мережі, а також програмну реалізацію алгоритму попередньої обробки зображення, проаналізовано отримані результати та порівняно їх з існуючими рішеннями OCR.
Публікація
Модель машинного навчання для атрибуції кібератак
(2024) Сторожко, А. В.
Об’єктом дослідження даного кваліфікаційної роботи є модель машинного навчання для атрибуції кібератак за допомогою індикаторів компрометації та розробка штучного інтелекту для виконання поставленої мети. Метою є отримання навичок роботи з індикаторами компрометації, тобто файли, хеші, логи, ip-адреси, артефакти файлової системи тощо. Створення програмного продукту у середовищі Anaconda, а точніше у додатку Jupyter Notebook. Методи дослідження – розробка моделі штучного інтелекту за допомогою якого відбувається обробка інформаційних даних після кібератаки та порівняння з існуючими індикаторами компрометації. Програмну частину розроблено за допомогою мови Pyton у додатку Jupyter Notebook
Публікація
Інтерактивна спеціалізована комп’ютерна тренінгова система
(2024) Трубчанінова, Є. І.
Мета магістерської роботи – розробка прототипу інтерактивної спеціалізованої комп’ютерної тренінгової системи, що забезпечує високу швидкодію відповіді. Проведено аналіз існуючих інтерактивних спеціалізованих комп’ютерних тренінгових систем, зроблена оцінка їх переваг та недоліків. Розглянуто можливості обраної САПР та особливості реалізації проекту за допомогою неї. Розроблено модель проекту інтерактивної спеціалізованої комп’ютерної тренінгової системи. Розроблені оптимальні алгоритми обробки сигналів, які застосовуються в запропонованій системі. Розроблено алгоритм забезпечення високої швидкодії на події в тренінговій системі також високу точність визначення результатів.
Публікація
Модель системи моніторинга якості мобільного зв’язку
(2024) Бондарчук, Є. В.
У ході виконання були розглянуті принципи та готові рішення для системи моніторингу якості мобільного зв'язку. Встановлені необхідні умови та параметри для розробки системи з моніторингу якості мобільного зв'язку. Розроблено систему моніторингу з допомогою компонентів (мікроконтролер Arduino, модуль SIM800L та OLED дисплей) та мови програмування C++ .
Публікація
Метод аналізу тестопридатності комбінаційних схем у системах вбудованого самотестування
(2024) Абрамов, В. С.
Об'єктом дослідження є комбінаційні схеми, що представлені на вентильному рівні. Предметом дослідження є методологія аналізу тестопридатності (розрахунку показників) вентильних схем, що дозволяє виявити ділянки схеми, які необхідно модифікувати для збільшення її тестопридатності і, як наслідок, гарантувати високу якість тесту ще до його побудови. Метою дослідження є розробка вдосконаленого методу аналізу тестопридатності комбінаційних схем для детермінованого тесту, для забезпечення високого покриття несправностей генерованим тестом після внесення певних змін до структури схеми, що покращують її тестопридатність на основі показників, що розраховуються. У цій роботи зроблено огляд і аналіз існуючих методів аналізу тестопридатності цифрових схем, орієнтованих на детерміноване тестування. Зроблено програмна реалізація обраних класичних методів аналізу тестопридатності для проведення порівняльного аналізу. Наведені результати аналізу. Розроблено удосконалений метод аналізу. Проведені експерименти. Область можливого застосування – для побудови детермінованих тестів для комбінаційних схем або їх частин, які погано піддаються псевдовипадковому тестуванню у системах вбудованого самотестування.